Fashion Person: Beautiful design by MD

24.05.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum MD

W cyklu Fashion Person prezentujemy szczecińskie postacie lub firmy związane z branżą modową. Niektóre wybrane przez nas osoby są już po pierwszych sukcesach, inne są 100% debiutantami, zdarzają się nam również wywiady z prawdziwymi gwiazdami na firmamencie mody. Mamy nadzieję, że nasze artykuły pomogą dostrzec naszym Czytelnikom, że dobra moda to nie tylko Warszawa. W majowym numerze rozmawiam z Moniką Duszkiewicz - właścicielką nowej szczecińskiej marki modowej Beautiful design by MD.

 

Monika Duszkiewicz

 

hot°: Jak i kiedy zaczęła się Pani przygoda z modą?

Monika Duszkiewicz: Moja przygoda zaczęła się już bardzo dawno temu, jednak na przestrzeni ostatnich lat dopiero zajmuje ona bardzo istotną część mojego życia. Mogę śmiało powiedzieć, że od zawsze interesowały mnie ubrania. Moja Mama miała mnóstwo materiałów, uwielbiałam się tym wszystkim bawić. W okresie liceum moim hobby było przerabianie gotowych ubrań w zupełnie nowe fasony. Tak w ogromnym skrócie zaczęła się moja przygoda. Potem była przerwa na studia, po których zbieg kilku okoliczności naprowadził mnie ponownie na tory mody.

 

Monika Duszkiewicz

 

hot°: Beautiful design by MD. Tak brzmi pełna nazwa Pani marki… no właśnie marki odzieżowej czy planuje rozwijać się Pani raczej jako projektantka z mniejszymi i bardziej indywidualnymi kolekcjami ubrań?

 

Stworzenie marki nie jest moim jedynym celem . Czemu by nie połączyć tych dwóch dziedzin? Dziś nie odpowiem jednoznacznie na to pytanie. Mam sporo pomysłów, ale wolałabym nie zdradzać wszystkich swoich planów. Na pewno planuję tworzenie czegoś niepowtarzalnego, oryginalnego. Będę pracować szczególnie nad rozpoznawalnością moich projektów. Nie lubię schematów i tego chciałabym uniknąć;)

 


hot°: Skąd czerpie Pani inspiracje do swoich produkcji? Jakie ubrania można znaleźć czy oczywiście kupić w Pani salonie?

Mam mnóstwo pomysłów, chciałabym wydłużyć dobę by móc to wszystko zrealizować;) Świat jest piękny i inspirujący. Znajduje je wokół siebie, ale również bardzo daleko ode mnie.


Wśród moich projektów znaleźć można odzież elegancką oraz codzienną. Posiadam propozycję swojej kolekcji na stronie internetowej. Wszystko można dopasować według własnych upodobań kolorystycznych oraz pod względem rozmiarów.

 

 

hot°: Kilka pytań technicznych ;) Do kogo adresowane są Pani ubrania? Czy ma Pani swoje ulubione materiały?

 

Ubrania powstają z myślą o kobietach, którym zależy na stworzeniu swojego niepowtarzalnego stylu. Ofertę kieruję do tych, którzy nie mają pomysłu na stylizację ale również dla wszystkich, którzy pragną wykonać kreację powstałą we własnej wyobraźni. Obecnie powstaje kolekcja dziecięca. Zdradzę tylko, że będzie miała sporo wspólnych cech z kolekcji damskiej. Ponadto mam w swojej ofercie znakowanie odzieży dla firm metodą haftu komputerowego.


Ulubione materiały?? Uwielbiam stylizacje, które mają w sobie tak zwaną „lekkość”, a co za tym idzie tkaniny bardzo delikatne to te, które lubię najbardziej.

 


hot°: Czym zamierza Pani wyróżniać się na tle innych projektantek? Czy ma Pani już wypracowane elementy charakterystyczne dla swoich kolekcji?

Uwielbiam detale, obsypałabym świat haftami, guzikami oraz cyrkoniami ;) Jednym z moich celów jest nadanie niepowtarzalnego charakteru klasyce. Będę starała się stale doskonalić wszystkie te elementy.

 hot°: Pora na podchwytliwe pytanie: jak ubrani mężczyźni robią na Pani wrażenie? ;)


Bardzo podchwytliwe;) Na pewno bardzo nie lubię u mężczyzn bardzo obcisłych bluzeczek oraz mocno opiętych spodni.

 

 

hot°: Jak Pani zdaniem ubierają się szczecinianie ? Prosimy o jakieś generalne spostrzeżenia.

 

Dostrzegam przede wszystkim sporo schematów w stylizacjach naszych mieszkańców. Jest u nas sporo szarości, zwłaszcza jesienią i zimą, a przecież można nawet w tych najchłodniejszych porach roku wzbogacić nasze stylizację w piękne kolory.

 

 

hot°: Jakie trendy na sezon wiosna -lato będą modne?

 

W modzie wszystko kręci się jak na karuzeli. Wracamy nieco do lat 80-tych. Ogromną rolę odgrywają rękawy, nie mogą pozostać zwyczajnie proste i gładkie;) Będzie też trochę tropikalnych motywów oraz sporo przeźroczystości. Oversizowe marynarki i sportowe spodnie, to coś czego na pewno nie zabraknie w tym sezonie.

 

BEAUTIFUL design by MD

ul. Tkacka 19-22

www.beautifuldesign.pl

www.facebook.com/beautifuldesignbymd

 

 

Fashion Person: Beautiful design by MD

Fashion Person: Beautiful design by MD

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.