Fryzury ślubne i dodatki 2022. Jak je wybrać?

07.04.2022
Autor: Magdalena Zgórska, Zdjęcia: Anna Oleńczuk

Gdy sezon ślubny nabiera rumieńców, projektanci pokazują coraz to nowsze pomysły na kreacje, a Internet zalewa fala inspiracji dla narzeczonych. Łatwo o zawrót głowy. Szukając dobrych inspiracji i porad, sięgaj po rady profesjonalistów. Dziś krótka seria porad dotyczących fryzury ślubnej dla panny młodej. Wiadomo, że jeśli warto w coś zainwestować na ślub, to właśnie w swój wygląd, czyli nasze włosy, makijaż, suknię. Panna młoda powinna się czuć tego dnia idealnie.

 

Jaka powinna być fryzura panny młodej? Szczecińska wizażystka i stylistka fryzur Joanna Bąk ma dla was garść porad, które na pewno podpowiedzą wam, co zrobić z włosami (jeśli jeszcze nie macie pomysłu).

 

 

Fryzury ślubne w 2022 roku – jakie są trendy?

 

Najczęściej panie wybierają fryzury naturalne, luźne. Odchodzi się już od mocno lakierowanych uczesań. Ważna jest lekkość i wygoda. W zależności od klimatu wesela i rodzaju sukni najbardziej popularne są fale i koki. Jeśli klimat wesela jest bardziej boho, to wszystko powinno być lekkie, z wypuszczonymi pasmami. Jeśli wesele ma charakter elegancki, glamour - pięknie będą wyglądać gładkie koki o grubej teksturze lub fale Hollywood.

 

Jak przygotować włosy przed wizytą u fryzjera/stylistyki fryzur?

 

Włosy powinny być umyte i dobrze wysuszone, aby przedłużyć trwałość uczesania. Nie eksperymentujemy na ostatnią chwilę z kolorem lub drastycznym cięciem.

 

 

 

Czy fryzura próbna jest ważna?

 

Tak i to bardzo! Podczas próbnego uczesania mamy czas na ustalenie wszystkiego na spokojnie, przetestowanie różnych wersji upięć i sprawdzenie ich trwałości. Wtedy jest jeszcze możliwość ewentualnych zmian. W dniu ślubu, ze względu na czas i zamieszanie panujące podczas przygotowań, takich modyfikacji nie jesteśmy już w stanie zrobić bezstresowo. Poza tym jest to też okazja, by poznać osobę, która będzie nas czesała w tym wielkim dniu.

 

W kwestii ozdób do włosów kolejny sezon króluje styl delikatny, boho, inspirowany naturą. Stąd drobne kwiatki, lekkie wpinki i gustowne cienkie opaski. Jeśli stawiamy na welon, to minimalistyczny, bez zbędnych, ciężkich koronek. Jeśli wybieramy fascynator, to także w uproszczonej formie.

 

Pamiętaj, że ozdobę ślubną dobrze już mieć wybraną na próbne czesanie. Pozwoli to ocenić, gdzie ją umieścić, czy pasuje ona do naszej fryzury. Pamiętaj, że w razie czego jest jeszcze czas na zmianę.

 

 

Fryzury i makijaż modelki: Joanna Bąk - Wizaż i Stylizacja fryzur

Modelka: Weronika Kolasińska

Fotografie: Anna Oleńczuk

Suknie: Fanfaronada

Ozdoby do włosów: www.exposeakcesoria.pl

 

Expose Akcesoria

Expose Akcesoria