Instruktorka stylizacji paznokci i makijażu - Poznajcie Pauline Kliber!

23.09.2021 0 komentarzy
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Archiwum

Młoda i utalentowana Paulina Kliber z powodzeniem łączy kilka pasji w branży beauty. Jak to robi? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z międzynarodową Mistrzynią w stylizacji paznokci, makijażu a także producentką marki ubrań i założycielką szkoły dla instruktorów. Artykuł powstał przy współpracy z  The Best Of Szczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy.

 

 

 

Opisz w skrócie - czym się zajmujesz?

 

Jestem instruktorem stylizacji paznokci oraz makijażu w samym centrum Szczecina. Prowadzę butik i od krótkiego czasu zajmuję się projektowaniem własnej linii ubrań, którą tworzę wraz z najważniejszą dla mnie osobą, moją Mamą. Mój mąż, Mateusz jest fotografem, więc czasami zdarza mi się hobbystycznie zająć również modelingiem.

 

Może najpierw zapytam o paznokcie. Wiem, że nie od razu zaczęłaś szkolić kursantki w tej dziedzinie.

 

Jeżeli chodzi o stylizację paznokci, pomysł wziął się z przypadku. Mieszkałam za granicą, miałam problem z umówieniem się do kogoś na wizytę, więc uznałam, że nauczę się sama. Po 8 miesiącach od pierwszego szkolenia podstawowego, znalazłam się już w znanej firmie Indigo, a w pierwszym roku byłam już po 60 kursach. Z dnia na dzień rzuciłam pracę z klientkami i zaczęłam zajmować się tylko i wyłącznie prowadzeniem szkoleń, na początku w 2 salonach - w Berlinie i Szczecinie.

 

Potem poszłaś jak burza...

 

Do tego wszystkiego doszły również makijaże i upięcia, a umiejętności te są bardzo przydatne na sesjach zdjęciowych realizowanych przez mojego męża oraz przy reklamie moich ubrań.

 

 

 

Jak z tym przeplata się kolekcja Twoich ubrań?

 

Modę kochałam od zawsze, uwielbiam się wyróżniać, natomiast w każdej galerii handlowej, butikach, wszędzie jest to samo. Stąd też pomysł na własną kolekcję ubrań, gdzie produkujemy pojedyncze sztuki na cały świat. Każda z Pań może teraz poczuć się luksusowo i kupić sukienkę, jakiej nie ma nikt inny, w cenach niewiele różniących się od znanych, sieciówkowych marek, sprzedających na potęgę jeden model.

 

Wydajesz się być wulkanem energii...

 

Może to dziwnie zabrzmi, ale mnie nie trzeba motywować, a wręcz przeciwnie chamować. Mam milion pomysłów na minutę, niczego się nie boję i wszystko co chce to od razu z dnia na dzień realizuję. Nie mam dni pt. "nie chce mi się", a wręcz przeciwnie, jestem obrażona na samą siebie, jeżeli stracę na głupoty chociaż 15 minut.

 

Znajomi zawsze pytają, skąd mam czas na to wszystko, a u mnie żadna minuta się nie marnuje, wstaję wcześnie rano i idę spać bardzo późno, śpię dosłownie po około 4 godziny. Mateusz śmieje się, że jedyne co mnie męczy to wchodzenie po schodach.

 

Przy Tobie lepiej nie narzekać.

 

Uważam, że każdy jest kowalem swojego losu i może mieć co chce, trzeba tylko działać. Mi też nikt na to wszystko nie "dał", nikt mi nie udzielił kredytu czy dofinansowania, do wszystkiego doszłam sama ciężką pracą i z ogromnym wsparciem najbliższych.

 

Jesteś niezależna - to wartość, którą chyba bardzo cenisz.

 

W mojej pracy uwielbiam to, że mam w niej ogromną swobodę, której osobiście bardzo potrzebuje. Tutaj to ja decyduję o wszystkim. Cenie ogromnie fakt, że tworzymy markę wspólnie z mężem, spędzając dzięki temu razem sporo czasu i wzajemnie się uzupełniając, co jest dla nas niezwykle ważne oraz przede wszystkim jest moją pasją, a jak mądrze powiedział Konfucjusz: "Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu"

 

 

 

To teraz chwila podsumowań, opowiedz mi o swoich osiągnięciach. Wiem, że trochę tego się u Ciebie uzbierało.

 

Jestem 12-krotną zdobywczynią pucharów na mistrzostwach stylizacji paznokci w Bułgarii, Serbii i Niemczech (w tym 6 pierwszych miejsc). A to jeszcze nie koniec, to puchary z ostatnich dwóch lat, paznokciami zajmuję się dopiero od 4 lat, więc chciałabym zebrać ich troszkę więcej. Opublikowalam również parę artykułów w różnych gazetach w tej dziedzinie. Jestem autorką ebooka "Akademia Sukcesu" dla osób z branży beauty.

 

Jakie działania masz w trakcie realizacji?

 

Od października startuje moja szkoła dla przyszłych instruktorów z całej Polski, którzy pod moimi skrzydłami i moim nazwiskiem będą prowadzić w przyszłości swoje salony i oferować szkolenia.
W tym roku jestem również organizatorką własnych mistrzostw "Fabryka Lalek" stylizacji paznokci oraz makijażu, a finał odbędzie się już 17 października, nie mogę doczekać się aż rozdam puchary i zobaczę te same uśmiechy, które towarzyszyły mi przy wchodzeniu na podium.


Natomiast uważam, że największym moim osiągnięciem jest przeprowadzanie co jakiś czas charytatywnych szkoleń dla młodzieży z domu dziecka oraz kursów z których pieniążki w całości przekazane są dla różnych schronisk ze zwierzakami.


Jedynym moim problemem jest właśnie czas o którym wspomniałam wcześniej, doba mogłaby być o wiele dłuższa.

 

 

 

Mimo bardzo młodego wieku, udało Ci się osiągnąć już dość sporo...

 

Jestem cały czas nastawiona na dalszy rozwój i tego samego oczekuję od moich kursantek. Jestem wymagającym instruktorem, ale dzięki temu dziewczyny wychodzą z ogromnymi umiejętnościami co potwierdza fakt, że bardzo chętnie wracają do mnie na kolejne szkolenia.


Jeżeli chodzi o linie ubrań "Luxury by Paulina Kliber" tak jak już wspomniałam jest to marka luksusowa, w której tworzymy jedną, jedyną wyjątkową rzecz dla klientki, co najważniejsze niepowtarzalną. Wydaje mi się, że już sam ten fakt wyróżnia Nas ogromnie na tle konkurencji.

 

W jakim kierunku zmierzają Twoje dalsze plany?

 

W rękawie mam jeszcze wiele asów, których nie chciałabym zdradzać i zapewniam, że dla mnie wszystko, co dotychczas zrobiłam to dopiero początek, dlatego zapraszam serdecznie do obserwowania moich profili, zarówno modowego jak i szkoleniowego na Facebooku i Instagramie.

 

 

Dane do kontaktu:
Ul. Piłsudskiego 15/2U1
paula.lipinska95@gmail.com

www.facebook.com/luxury.by.paulina.kliber/
www.facebook.com/KliberNailMakeup/
Instagram:

@luxury.by.paulina.kliber

@paulina.kliber.educator

 

paulina kliber

paulina kliber

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.