Justyna Kiersznicka Trenerka personalna

14.10.2022 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Justyny

Każdy wie, że ruch to zdrowie. Szczególnie warto pamiętać o nim w nadchodzącym okresie zimowym, podczas którego większość czasu spędzamy w zamkniętym pomieszczeniu. Chcąc dodać Wam energii, przygotowaliśmy wywiad z trenerką personalną Justyną Kiersznicką, która chętnie odpowiedziała na szereg interesujących, zapewne nie tylko nas, pytań związanych ze sportem oraz dietetyką.

 Mamy jesień - idealny czas żeby wziąć się za siebie przed wiosna, która jest oddalona od nas aż o 5 miesięcy. Czy w tym czasie można zrobić dobrą formę?


Dobrą formę można zrobić w każdej chwili. Nie trzeba do tego ładnej pogody, wystarczy trochę chęci, samodyscypliny i zaangażowania. My sami stawiamy sobie ograniczenia a to zupełnie bez sensu. Przecież nikt za nas nie zrobi formy, dlatego już dziś zejdź z kanapy i zacznij działać!


Prowadzisz zajęcia w wielu różnych miejscach. Jak układasz sobie dzień i jak wyglądają zajęcia w miejscach, które odwiedzasz?


Oprócz treningów personalnych, prowadzę również zajęcia korelacyjne dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Policach. Pracuję również jako instruktor fitness w Replay Dance Studio. Mój plan dnia, uzależniony jest od grafiku godzin, które spędzam na macie z moimi podopiecznymi. Są również takie dni, w których nie prowadzę zajęć grupowych. Wtedy skupiam się na rozpisywanie diet, umawianiu się na wizyty dietetyczne w moim gabinecie albo najzwyczajniej w świecie daje na luz i odpoczywam od wszystkiego.


Jesteś trenerką personalną już od długiego czasu. Jak wyglądały Twoje początki i jakie masz wykształcenie w tym kierunku?


Jak tylko ukończyłam szkolenie, które dało mi wiedzę by móc pracować jako trener, zaczęłam to po prostu robić. Najpierw w jednej siłowni, a w kolejnych latach było ich coraz więcej. By móc poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe ukończyłam dodatkowe szkolenia, które dały mi uprawnienia do prowadzenia zajęć kettlebell, pfscycling oraz zajęć dla kobiet w ciąży i po porodzie.

 

   


Sport to Twoje życie. Jakie są Twoje aktualne sportowe cele i czy jest coś jeszcze co lubisz robić po godzinach?


Mój sportowy cel jest prosty, nie przerywać treningów i być ciągle sumienna i systematyczna. Nie dążę do ideału, nie chcę startować w konkursach sylwetkowych. Chcę po prostu być wytrwała w tym co robię już od lat,przede wszystkim dla zdrowia i kondycji swojego ciała.


Co sądzisz o dietach i suplementacjach? Czy według ciebie są to niezbędne elementy przy zmianie sylwetki czy wystarczy tylko sam ruch?


Jeżeli wprowadzasz ruch do swojego życia to super,ale nie zapomnij proszę o zdrowym jedzeniu. To co spożywasz bardzo mocno oddziaływuje na Twoje zdrowie, samopoczucie i efekty treningowe.

 

Uważam, że zdrowa dieta powinna towarzyszyć nam ciągle, bez względu na to czy jesteśmy aktywni czy nie. Oczywiście znajdź w tym wszystkim jakąś równowagę, balans i zjedz raz na jakiś czas pizzę bez żadnych wyrzutów sumienia.

 

 

Czy online to przyszłość sportu?


Z treningów online już od dawna można korzystać, ale czy jest to przyszłość? Myślę, że nie, ponieważ większość z nas potrzebuje kompaktu z drugim człowiekiem. Online jest fajną opcją dla zapracowanych. Natomiast tych, którzy mogą sobie pozwolić na godzinę treningu z trenerem na żywo jest równie dużo.


Kilka słów dla czytelników na koniec?


Jeżeli czytasz ten wywiad i akurat teraz pomyślałeś sobie, że chętnie zmienisz nawyki żywieniowe i ruszysz się z kanapy to daj mi znać, chętnie Ci pomogę i przejdziemy przez to razem. Do zobaczenia!

 


Dane do kontaktu:
ul. Mickiewicza 55
tel. 691 591 647


mail: [email protected]
www.facebook.com/justynawichlinskadietetyk
www.instagram.com/kiersznicka_trenuje

 

Trenerka Justyna Kiersznicka

Trenerka Justyna Kiersznicka

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.