Rafał Tasarz – Fryzjer

23.01.2017 2 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Marcin Boduszek / Archiwum Rafała

W styczniowym wydaniu Hot Magazine chcielibyśmy przybliżyć Wam sylwetkę jednego z najbardziej znanych fryzjerów w naszym mieście. Rafał Tasarz, który w swoim zawodzie pracuje od wielu lat, jest bardzo utalentowanym fryzjerem (możecie to zdanie zweryfikować, patrząc chociażby na nasze okładki). Porozmawiamy z nim o początkach jego drogi zawodowej, a także o samym fachu. Jakie są obecnie najgorętsze fryzury? A co Rafał poleca na karnawał? Sprawdźcie koniecznie!

 

 

hot°: Zacznijmy nasz wywiad od podstawowego pytania – jak to się stało, że wybrałeś fryzjerstwo? Jak i kiedy zaczęła się Twoja przygoda z tym fachem?


Moja droga związana z fryzjerstwem zaczęła się w 2001 roku, długo zastanawiałem się nad wyborem szkoły i zdecydowałem się na naukę zawodu fryzjera. Na pierwszym szkoleniu technicznym tak naprawdę zobaczyłem, co to jest fryzjerstwo, od razu polubiłem pracę z klientkami i klientami, konieczność ciągłego kształcenia się i rozwoju, sprzedawanie siebie jako fryzjera i swoich umiejętności.


hot°: Jesteś samoukiem czy może skończyłeś szkołę zawodową? Kiedy po raz pierwszy chwyciłeś nożyczki do rąk?;)


Oczywiście każdy rzemieślnik musi pracować pod okiem mistrza, przez pierwsze trzy lata zdobywałem wiedzę i umiejętności starej, dobrej szkoły fryzjerskiej w szkole zawodowej, następnie w technikum. Zaczynałem od golenia nadmuchanych balonów, wyrabiania w sobie prawidłowej postawy i wytrwałości w strzyżeniu drzwi, czyli nabrania umiejętności jak pracować nożyczkami i grzebieniem. Stawałem przed drzwiami i na wysokości klatki piersiowej wykonywałem ruchy pionowe po framudze drzwi w taki sposób, jak bym zaczesywał włosy i podbierał je do strzyżenia.

 


hot°: Czy według Ciebie dalsza edukacja w tym zawodzie jest istotna? Czy często bierzesz udział w jakichś szkoleniach? Jak podnosisz swoje kwalifikacje?


Edukacja jest bardzo ważna, od czasu zakończenia nauki zawodu cały czas staram się brać udział w szkoleniach mających na celu podnoszenia moich kompetencji. Wiem, że klienci są wymagający i cały czas wybieram składniki, produkty, które są łagodne oraz przyjazne dla włosów skóry głowy, a także na cały organizm. Na moim fanpagu udzielam również porad jak dbać o skórę, włosy i paznokcie. Dodatkowo w Szczecinie tworzymy Barber Group, której założycielem jest Marcin Dorna.

 


hot°: W którym salonie można Ciebie znaleźć? Czy długie są terminy oczekiwania?;)


Zapraszam do STUDIO 12, w którym pracuję, jest to miejsce, w którym każdy poczuć się odprężony. Cały zespół tworzą przesympatyczne dziewczyny: Milena kosmetolog, Karolina podolog, Agnieszka terapeutka technik bowena i masażu, Beatka manikiurzystka oraz dwie fryzjerki Dorota i Monika. W całym tym damskim towarzystwie jestem rodzynkiem.  Terminy oczekiwania są zależne np. w okresie karnawałowym trzeba się umawiać z wyprzedzeniem.

 


hot°: Zbliża się karnawał… jaką fryzurę poleciłbyś kobietom na ten niezwykle imprezowy czas?;)


W karnawale nadal modne będą loki i fale. Włosy kręcone wyglądają atrakcyjnie na wielkie wyjście, pamiętajmy jednak, że fryzurę dobieramy indywidualnie dla każdej swojej klientki.


hot°: Jakie są obecnie najgorętsze fryzury w świecie fryzjerskim? Co tak właściwie sprawia, że akurat konkretne fryzury są w danym momencie popularniejsze od innych?


Ja osobiście jestem otwarty na nowości i łącze style, a przy tworzeniu fryzury obserwuję i słucham klientki. Jeżeli chodzi o modę, to naturalność jest modna zawsze i ja staram się ja wydobyć z włosów każdej klientki. Zmieniają się trendy w koloryzacji, strzyżeniu, moda na różne upięcia, fryzura ma jednak do nas pasować i pozwalać nam się czuć dobrze we własnej skórze bez względu na modę.

 


hot°: Czy często dostajesz od swoich klientów/klientek wolną rękę? Przepraszam… nożyczki?;) No właśnie… wolisz strzyc kobiety czy mężczyzn?


Faktycznie często dostaję wolną od klientów, mam lekką rękę do włosów i uwielbiam, jak klientki oddają je w moje ręce, uwielbiam łączyć i tworzyć nowe barwy farb, żeby kolor był bardziej wyrazisty i dłużej utrzymujący się na włosach. A jeżeli strzygę, to każdą długość, czyli zarówno damskie, jak i męskie. Najciekawsze wyzwanie jednak, to krótkie włosy damskie i wyrazista koloryzacja.


hot°: Jakie są zakresy usług, które wykonujesz w ramach pracy fryzjera?


Cała gama usług: strzyżenie damskie, męskie, koloryzacja, odsiwianie, wszelkie zabiegi regenerujące i poprawiające zdrowie włosów, golenie i stylizacja brody.

 

Rafał Tasarz
ul. Mickiewicza 12
tel. 509 831 693

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Zereza
9:09 26.09.2019
Daję 5 gwiazdek. Miałam tylko cięcie włosów. Fryzjer profesjonalny. Dobiera fryzurę indywidualnie i dzięki temu moje włosy układają się świetnie; również po pierwszym myciu w domu. Moje średnio gęste włosy zyskały na volumen/objętości i układają się prawie same.
1
0
Kasia
18:19 17.07.2020
Pan rafał to bardziej artysta z wielkim ego który nie uznaje reklamacji. Fryzjer, który nie chciała przyjąć reklamacji mimo zgłoszonej następnego dnia. Nie odpisał że ja przyjmuje że przyjdzie się ponownie i zapłaci. Bo przecież przy reklamacji nie płaci się 2 raz za uslugi. Reklamacją to coś do czego ma prawo każdy klient. Zapisał mnie na następną wizytę po czym 3 miesiące nie odbieral telefonu...gdy udlao się zadzwonić wskazał nowy termin. Po przyjściu zostałam personalnie zaatakowana przez niego w obecności na pokaz przy koledze i innym kliencie. Koloryzując na swoją korzyść historie. Także lepiej wybierajcie fyzjera który słucha klienta nie nadufanego artystę bez szacunku do klienta łamiący jego prawa i ośmieszający klient przed innymi ludźmi. Duże zniesmaczenie traktownaiwm kielnta i aktorstwem. Widać nie którzy nie powonni pracować z klientami tylko z modelkami... Wiadomo jaka różn...
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.