Wizażystka Paula Ewa Krawczyk

10.02.2021 0 komentarzy
Autor: Ewa Cudnik

O trudnej sztuce wizażu rozmawiam dziś z wizażystką Paulą Ewą Krawczyk - laureatką wielu konkursów oraz makijażystką pracującą przy codziennych i niecodziennych sesjach zdjęciowych również z celebrytami.

 
Paula Krawczyk czeladnik, z zawodu Wizażysta. Makijażem zawodowo zajmuje się od trzech lat. Prowadzi gabinet przy ulicy Niedziałkowskiego 47/1 w Szczecinie gdzie wykonuje również makijaż permanentny i stylizacje paznokci. Ukończyła Makeup Institute w 2017r., oraz roczną szkołę charakteryzacji pod okiem Iwony Rząd Red Room w Teb Edukacja Szczecin 2020r. Szkoliła się u wielu znanych wizażystów min. Iryny Soroka, Eweliny Zych, Kingi Kolasińskiej.

 

zdjęcie: Kamil Winnicki
 

-----------------------------------

 

Artykuł powstał przy współpracy z  The Best Of Szczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy!

 

-----------------------------------

 

Praca wizażystki musi być bardzo ciekawa, jak to się stało, że zajmujesz się tą tematyką i odnosisz sukcesy?

 

Na co dzień zajmuję się wizażem, stylizacją paznokci oraz od niedawna makijażem permanentnym.


Jednak moje serce leży najbardziej po stronie wizażu i charakteryzacji. Kocham nietuzinkowe, artystyczne sesje. Lubię współpracować z wszelkiego rodzaju artystami i patrzeć jak powstają niecodzienne i zaskakujące obrazy. 🙂


Kiedyś w pewnym wywiadzie już wspominałam, że pomysł na wizaż zrodził się podczas mojego urlopu macierzyńskiego. Człowiek ma wtedy dużo czasu na zastanowienie się co naprawdę lubi robić i w który obszar życia najbardziej go ciągnie. Myślałam, myślałam, aż wymyśliłam... najlepsze rozwiązania zawsze mamy pod nosem. 🙂

 

zdjęcie: Arek Rząd Red Room zdjęcie: Arek Rząd Red Room

 

Praca z klientem nie należy do najłatwiejszych, wiem jednak, że przepadasz za kontaktem z ludźmi.

 

Najbardziej napędzają mnie ludzie. Kocham tą wspólną pracę. Lubię dyskutować na temat różnych pomysłów przy sesjach. Zawsze można coś dodać, coś podkręcić, coś zabrać... i powstaje obraz w którym nikt nie chce nic zmieniać.


Kocham oczywiście też pracę z moimi wszystkimi Pannami Młodymi i każdą z klientek - zawsze zależy mi na tym, żeby wyglądały wyjątkowo w tak ważnym dla nich dniu, czasem nawet najważniejszym. 🙂


Lubię pakować się, wyjeżdżać do nich i być częścią przygotowań. Przy takich ślubnych przygotowaniach często czuję się jakbym była częścią rodziny. 🙂

 

Do działania motywują mnie również reakcje ludzi pod zdjęciami oraz prywatne wiadomości na fp i ig. Zawsze gdy się coś tworzy oczekuje się jakiejkolwiek reakcji ze strony odbiorcy, a serce rośnie gdy to się jeszcze spodoba. 🙂

 

zdjęcie: Furga Marcin

 

zdjęcie: Furga Marcin

 

Pozytywne komentarze są miłe, ale możesz się chyba pochwalić kilkoma swoimi międzynarodowymi i ogólnopolskimi sukcesami w tej dziedzinie?

 

Tak, są to:
- 1 - wsze miejsce w konkursie online organizowanym przez Einat Dan oraz Romę Szafarek 2020r - makijaż produktami spożywczymi
- Miałam przyjemność zakwalifikować się do międzynarodowego konkursu z makijażu kreatywnego, który miał odbyć się w Pradze w 2020r - niestety przez pandemię się nie odbył, ja jednak samą kwalifikację uważam za duży sukces.


- Otrzymałam jako druga w Polsce certyfikat IUM. Ten certyfikat potwierdza, że jakość wykonywanych przeze mnie usług makijażowych, jest na najwyższym poziomie, dzięki czemu trafiłam do prestiżowej International Union For Makeup and Hairstylist Education.
- Miałam udział w przygotowaniach kilku pokazów mody min. Fash’n’Act 2020 oraz Osobowości Szczecina 2019


- Dzięki współpracy z fotografem Kamilem Winnickim miałam przyjemność malowania do sesji uczestników programu Top Model
- Liczne publikacje w polskich i zagranicznych magazynach (min. Lśnienie, Elegant magazine, Imirage magazine, Gmaro magazine) oraz okładka w magazynie Fienfh (grudzień.2020)


- Uśmiechy i zadowolenie na twarzach moich klientek 🙂 - to przede wszystkim największy sukces

 

 

Opisz z czym czasami miewasz problemy jeśli chodzi o realizację Twoich usług i co jest w Twojej pracy trudnością nadającą jej specyficzny charakter?

 

Trudnością nadająca specyficzny charakter... to samo co w mojej pracy kocham najbardziej - współpraca z ludźmi, czyli to o czym wspomniałaś na początku, ale raczej nie skupiam się na trudnościach, tak naprawdę nie mam ich zbyt wiele, a jeśli już się pojawią to szybko je rozwiązuję i o nich zapominam. 🙂

 

zdjęcie: Krzysztof Winiarski

 

Dlaczego właśnie Twoja oferta jest wyjątkowa i warto zwrócić na nią uwagę? Na szczecińskim rynku makijażystek jest bardzo dużo!

 

Moja oferta jest wyjątkowa ponieważ dobieram makijaż specjalnie pod potrzeby danej osoby. Nie odwzorowuję czyjegoś makijażu, tylko tworzę nowy, dopasowany do Ciebie - Twojej karnacji, Twojego koloru tęczówki... dobrany nawet pod porę roku. 🙂 Słucham, co do mnie mówisz i w miarę możliwości tworzę to, czego się ode mnie oczekuje. 🙂


Dodatkowo współpracuję z cudowną osobą - Joanną Ciszczoń - Architektura Urody. Joanna jest kosmetologiem i dietetykiem i nie chwaląc się uratowałyśmy wspólnie nie jedno wesele. 🙂 Asia dba o skórę od strony pielęgnacyjnej, robi różne cuda na których ja się nie znam, ale ona jest w tym świetna! Ja później na takiej dobrze przygotowanej skórze mogę robić swoje.


Współpraca z kosmetologiem wznosi wizaż o poziom wyżej. 🙂
Poza tym prowadzę zajęcia nauki makijażu również online w formie spotkania przed kamerą i to jest dodatkowy "bonus".

 

zdjęcia: Red Room Arek Rząd

 

W jakim kierunku zamierzasz się rozwijać?

 

Na ten rok na pewno chce dodatkowo rozwinąć się w makijażu permanentnym. Reszty planów za bardzo nie chce zdradzać... mogę natomiast zapewnić, że cały czas się doszkalam i idę do przodu.

 

Czytelników zapraszam i zachęcam do stawiania na siebie, rozwijania swoich pasji oraz aby pamiętali, że we współpracy siła. Trzymam za was wszystkich kciuki żebyście byli w miejscach których chcecie i marzycie być! Żeby nam się wszystkim dobrze wiodło.

 

 

tel. 530 922 039
Niedziałkowskiego 47/1; 71-403 Szczecin
[email protected]


facebook.com/PaulaEwaKrawczyk
www.instagram.com/wizaz_paulaewakrawczyk
www.instagram.com/makijazpermanentny_paulaewakra
www.paulaewakrawczyk.pl

 

 

Wizażystka  Paula Ewa Krawczyk

Wizażystka Paula Ewa Krawczyk

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.