Bass Planet 2024

28.02.2024 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Adam Pelikan

Zapraszamy na wywiad z organizatorami Bass Planet 2024 – festiwalu, który stał się największym halowym wydarzeniem muzycznym na Pomorzu Zachodnim. W 14. edycji tego wydarzenia, organizatorzy opisują wyzwania organizacyjne oraz kryteria wyboru gwiazd, które tworzą tegoroczny rozbudowany line-up. Dowiedzcie się, jakie innowacje i niespodzianki czekają na uczestników w tym roku, jak ewolucja muzyki elektronicznej wpływa na selekcję artystów i jakie są plany rozwoju festiwalu na przyszłość. To kompaktowy przewodnik po świecie Bass Planet!

 

hot°: Jak udało się Wam zgromadzić tak imponujący line-up gwiazd na Bass Planet 2024 i jakie są Wasze kryteria wyboru artystów?


Na pewno bardzo pomogła niezwykle udana poprzednia edycja i dobre opinie nie tylko ze strony publiczności, ale także samych artystów. Negocjacje z niektórymi gwiazdami rzeczywiście potrafią trwać całymi tygodniami, a nawet miesiącami. Byliśmy wyjątkowo uparci i udało się zebrać zestaw DJ-ów dosłownie z całego świata. Mamy nadzieję, że trafiliśmy w gusta publiczności.

 

 

 
hot°: Wróćmy na chwilę do początków. Która to już edycja festiwalu? Jak oceniasz swoją pracę z przestrzeni tych lat?


To 14. edycja festiwalu, gramy już od 2009 roku. Licznik oczywiście jest nieco przekręcony ze względu na pandemiczną dwuletnią przerwę w latach 2020-2021.

 

Ale jak widać wróciliśmy z przytupem. Kiedy wyprzedawaliśmy dawną Lokomotywę szczerze mówiąc nie było presji aby zrobić z tego coś aż tak dużego. Jednak problemy z lokalem wymusiły podejście „wszystko albo nic”. I poszliśmy do Netto Areny.

 


hot°: Co według Ciebie sprawiło, że Bass Planet jest aktualnie największym halowym festiwalem muzycznym na Pomorzu Zachodnim?


Na pewno pomogła nam zbudowana przez lata marka wydarzenia, które przez lata odwiedziły tysiące osób. To nie jest łatwy czas dla organizatorów wydarzeń i nowych inicjatyw.

 

Nam jednak publiczność przed debiutem w Netto Arenie dała nam dużo większy kredyt zaufania i śmiało ruszyła po bilety. Nam pozostało już „tylko” spełnić oczekiwania i wyprodukować festiwal z prawdziwego zdarzenia.

 


hot°: Jakie nowości i niespodzianki możemy oczekiwać podczas edycji 2024 w porównaniu do poprzednich lat?


Kluczową zmianą jest inna lokalizacja drugiej sceny – tym razem będzie to sala treningowa Netto Areny. W zeszłym roku graliśmy w holu, co przy tej frekwencji nie było komfortowe. W sali treningowej natomiast powstanie regularna scena z dużym systemem nagłośnieniowym i produkcją. To z pewnością zadowoli publiczności i artystów.


hot°: Jaka jest tajemnica sukcesu festiwalu, który po spektakularnym sukcesie edycji 2023 ma "apetyt na więcej?


Na pewno mocno wierzymy w misję, którą sobie wyznaczyliśmy. Oczywiście to wszystko to też jest pewien biznes, ale u podstaw wszystkich dużych rzeczy w branży muzycznej zawsze leży szczera intencja. Mieliśmy ambicję organizacji wydarzenia dla kilkutysięcznej publiczności, z dużą produkcją scenotechniki oraz zagranicznymi gwiazdami.

 

Oczywiście nie można zrobić tego z marszu. Więc odpowiedź brzmi chyba mało oryginalnie, że za sukcesem stoi doświadczenie – często również duże wcześniejsze niepowodzenia.

 


hot°: Jak wygląda proces organizacji 12-godzinnego festiwalu muzyki elektronicznej i jakie są największe wyzwania logistyczne?


Zaczynamy tak naprawdę rok wcześniej, albo i jeszcze wcześniej – mamy już bowiem datę na rok 2025! Pierwsze miesiące to przede wszystkim bookingi. Na ok. pół roku przed wydarzeniem ruszamy z promocją i przedsprzedażą, oczywiście te działania mają różne etapy i intensywność w zależności jak układa się kalendarz, jakie widzimy zainteresowanie ze strony publiczności.

 

Na około miesiąc przed wydarzeniem wszystkie strategiczne tematy związane z imprezą muszą być już dopięte, ostatnie tygodnie to dopracowywanie szczegółów i promocja.

 


hot°: Kilka zdań o artystach tegorocznej edycji…


Oczywiście na plakacie nie brakuje dobrze znanych w Szczecinie artystów – Westbam, Hardy Hard, DJ Hell, Moguai czy z polskiej sceny Carla Roca, Chris Da Break lub Matush. My i publiczność kochamy ich wszystkich, wspólnie bawimy się od lat. Jeżeli chodzi o powiew świeżości to jesteśmy bardzo dumni z bookingówTiga i Dave Clarke.

 

To prawdziwe legendy, gwiazdy światowego formatu. To wielki honor, że przylecą zagrać set na Bass Planet. Bardzo cieszymy się również z występów Anthonego Rothera, PlumpDJs czy TimoMaas. Trudno wymieniać hity i dokonania ich wszystkich, mówimy przecież o artystach którzy mają milionowe wyniki sprzedażowe, wyświetlenia, którzy grają na największych światowych festiwalach. Na pewno każdy kto choć trochę śledzi temat znalazł w line-upie coś dla siebie.

 


hot°: Czy możecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak muzyka elektroniczna ewoluuje, i jak to wpływa na selekcję artystów?


Och, to temat na książkę lub dwie. Muzyka elektroniczna to chyba najbardziej pojemne określenie, które mieści dziesiątki gatunków i ich różnych wariacji. Bass Planet jest wydarzeniem o dosyć szerokich horyzontach, nie zamykamy się w jednej stylistyce. Tak to czujemy i budujemy, oferujemy przegląd najciekawszych zjawisk z różnych zakamarków sceny.

 

 

----

INTERNET I BILETY

 

http://www.bassplanet.pl
https://www.youtube.com/@BassPlanetPoland

--
BILETY: https://www.biletomat.pl/bilety/bass-planet-2024-szczecin-18562

--
https://www.instagram.com/bassplanet_poland
https://www.facebook.com/BassPlanetPL

----

 
hot°: Jakie są główne cele Bass Planet na najbliższe lata?


Planujemy sukcesywnie budować markę naszej imprezy, tak aby zaproszenie przyjmowały od nas największe światowe gwiazdy. Dzięki branżowym kontaktom i dobrej współpracy już możemy bardzo dużo, ale niektóre drzwi będą otwarte dopiero po 2-3 udanych edycjach na hali. Oczywiście istotne są także imprezy towarzyszące nam przez cały rok – na Wyspie Grodzkiej czy After Ego.

 

Nie ma tego aż tyle co kiedyś, ale stawiamy na jakość a nie ilość. Nie ma też co ukrywać, sporo naszej publiczności to dorośli zajęci ludzie, więc częstotliwość wydarzeń nie może być zbyt duża. Marcowy festiwal w Netto Arenie, sierpniowy open-air na Wyspie Grodzkiej i 2-3 dodatkowe spotkania w klubach to idealne kalendarium.

 

-------

16.03.2024, 18:00-06:00
Netto Arena
Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin

-------

LINE - UP od A do Z

Anthony Rother (Hybrid Electro)
b'kidz
Bass Animals
Basstronauten & Daniel Boon
Carla Roca
Cherry aka BreakNtune
Chris Da Break & Droptech
Corrdi
Dave Clarke
DJ Hell
Ebola & Tommy
Harakiri Breaks Brothers
Hardy Hard
JayKosy
Kai Tracid
Lopez & Czortez
Luke W
Macaster
Matush
Max Tresher
MIQRO & Milkwish
Moguai
Nate
Plastelinowy
Plump Djs
RDK
Tiga
Timo Maas
Westbam

-------

 

Bass Planet 2024

Bass Planet 2024

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.