Co łączy wulkan Etna i ... Trzęsacz?

03.08.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Oba te miejsca położone są na 15. południku, wyznaczającym czas środkowoeuropejski. Trzęsacz - niewielka nadmorska miejscowość, jest najczęściej odwiedzanym miejscem na Wybrzeżu Rewalskim. Jest to obowiązkowy punkt programu dla każdej rodziny, wypoczywającej nad Bałtykiem. Niezwykłe miejsce, przesiąknięte legendami i morskimi tajemnicami. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna Pomorza Zachodniego - to magiczne miejsce, w którym poznacie historię Trzęsacza, znanych w całej Europie ruin kościoła oraz ciekawostki związane z 15. południkiem, na którym leży miejscowość. Multimedialna wystawa w Muzeum zabierze Was i wasze dzieci w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni.

 

 

hot°: Zacznijmy od gratulacji. W zeszłym roku otrzymaliście super wyróżnienie - zostaliście wybrani jako Najlepsza Atrakcja Województwa Zachodniopomorskiego. Czy powiecie coś więcej?:)


Katarzyna Jagiełło-Bloch – właścicielka Muzeum: To dla nas ogromne wyróżnienie. Konkurs organizowała Polska Agencja Turystyczna. Z naszego regionu w finale znalazło się pięć atrakcji, na które głosowali czytelnicy serwisu polska.travel. Zdobyliśmy ponad połowę wszystkich głosów, dlatego z wielką dumą i satysfakcją przyjęliśmy to wyróżnienie od publiczności, która doceniła nasze działania. Nie spoczywamy jednak na laurach i cały czas pracujemy nad tym, aby uatrakcyjnić naszą ofertę i cały czas ulepszać muzealną ekspozycję.

 


hot°: Co ciekawego znajdziemy w Multimedialnym Muzeum na Klifie?


W naszym muzeum zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, proponujemy niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Ekspozycja powstała we współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami. Multimedialne bodźce idealnie współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się ze światem nauki.Za pomocą technologii opowiadamy historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15. południka, na którym leży Trzęsacz oraz tajemniczą legendę o Zielenicy. Pokazujemy, jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem.Muzeum jest świetną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 


hot°: Ponoć Trzęsacz pełen jest różnych legend i tajemnic…


Tak, Trzęsacz to faktycznie miejscowość owiana tajemnicami i niezwykłymi legendami, które przeplatają się z historią. Od miejscowych kronikarzy i gawędziarzy usłyszeć można historię, która finał ma w dzisiejszych czasach! Wszystko na to wskazuje, że przed tysiącem lat rybacy z Trzęsacza wyłowili z morza piękną Syrenę – córkę Króla Bałtyku, która... Jeśli chcecie wiedzieć, co wydarzyło się dalej, koniecznie odwiedźcie nasze Muzeum. Gwarantuję, że podróż w czasie, którą przeżyjecie i legenda, którą poznacie, pozwoli Wam uwierzyć, że tak było naprawdę.

 

 


hot°: Czy to 15. Południk, przechodzący również przez Trzęsacz, „winny jest” stworzenia stref czasowych?


Zgadza się, 15 południk ma szczególne znaczenie – to właśnie on wyznacza czas środkowoeuropejski i przebiega przez kilkanaście miejscowości, w tym właśnie Trzęsacz. Stając w Muzeum na świetlistym 15. Południku dowiemy się jak i dlaczego powstały strefy czasowe. Odwiedzającym Muzeum na Klifie wręczamy Europejski Certyfikat pobytu na 15. Południku.

 

 


hot°: A ile kosztuje wstęp do Muzeum? Czy jest to atrakcja jedynie na deszczowe dni, czy może warto zajrzeć tam bez względu na pogodę?


Bilety zaczynają się już od 10 zł, do wyboru grupowe, rodzinne, ulgowe, również gratki dla osób mających urodziny w dniu wejścia – bilet gratis dla Jubilata i osoby towarzyszącej. Multimedialne Muzeum warto odwiedzić bez względu na pogodę.Tylko tu zobaczyć można jak kościół wyglądał w całej okazałości i ile kilometrów od morza stał jeszcze nie tak dawno temu… Wizyta zajmuje około pół godziny i jest zaprojektowana tak, aby zaciekawić osoby w każdym wieku. Turyści wychodzą od nas zawsze zadowoleni i pełni pozytywnych emocji, a często również wzruszeni.

 


hot°: Przy muzeum działa również kultowa smażalnia ryb. Co dobrego w niej znajdziemy?


Z Muzeum sąsiaduje Smażalnia 15. Południk, w której rodzinna firma od kilkunastu lat niezmiennie podaje świeże bałtyckie ryby. Szczególnie polecany jest lokalny rarytas z Jurasic Salmon– ekologiczny łosoś z wód geotermalnych. Wyjątkowym uznaniem klientów cieszy się przepyszna szarlotka, wypiekana od lat wg tego samego przepisu.

 

 

Multimedialne Muzeum na Klifie
Czynne codziennie od 9 do 19.
ul. Klifowa 3B (deptak przy Ruinach)
Tel. 604 141 783
www.muzeumtrzesacz.pl
Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.