Dorysowany

19.10.2022 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Artysty

W naszym cyklu środowych wywiadów prezentujemy Wam sylwetki uzdolnionych szczecinian - artystów, którzy realizują się w różnych dziedzinach sztuki.  Nie przedłużając, przedstawiamy  Wam nietuzinkowego rysownika kryjącego się pod pseudonimem @Dorysowany. W swoim portfolio ma wiele kreatywnych i pełnych koloru prac, które trzeba zobaczyć!

 

 

 

Zacznijmy od Twoich początków. Czy jest jakiś pamiętny dzień, w którym postanowiłeś zabrać się za rysowanie? Od jak dawna się tym zajmujesz?

 

Rysunek, malarstwo, teraz grafika są pasją która towarzyszy mi od dzieciaka. Zawsze rysowanie sprawiało mi dużo radości. Jako dziecko rysowałem na wszystkim i wszystkim, nawet kawą po ścianach. Rodzice nie byli z tego ostatniego zadowoleni (śmiech).

 

Powiedz nam coś więcej o swoich pracach. Jaki jest Twój styl, jak go odkrywałeś, co lubisz rysować najbardziej i co właściwie dzieje się dalej z tym kawałkiem sztuki?

 

Powiedzmy, że te udane prace trafiają bezpośrednio na mój  Instagram @dorysowany. Mniej udane nie trafiają nigdzie. Co do stylu, każdego miesiąca próbuje czegoś nowego. Raz jest to karykatura, później ilustracja dziecięca, ostatnio postać rysowana w wektorach. Teraz przymierzam się do animacji.

 

 

 

Czy istnieje jakiś uniwersalny przepis na tworzenie ładnych rysunków?

 

Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie. Jeżeli istnieje to chętnie poznam. Z drugiej strony mi to podobają się nawet bazgroły u innych. Każdy ma swoje charakterystyczne zawijasy i to jest fajne.

 

Co lub kto inspiruje Cię do pracy?

 

Inspiracja jest wszędzie, natura, sztuka, komiks, film. Więcej pomysłów niż możliwości ich realizacji.

 

 

 

Tworzysz komercyjnie czy bardziej hobbystycznie?

 

Ilustracje i wszelakie rysunki robię głównie hobbystycznie. Od niedawna zacząłem dzielić się swoją twórczością w internecie. Bardzo mnie zaskoczył pozytywny odbiór tego co robię. Do tego stopnia, że żałuje ze tak późno zacząłem publikować w internecie. Wiec jak macie ochotę się czymś pochwalić, to się nie bójcie, publikujcie i chwalcie się.

 

Przejdźmy do wad i zalet bycia rysownikiem…

 

Zalety? To tak jak już mówiłem dużo frajdy, ogrom satysfakcji, wiele przyjemności. Bardzo fajny jest tez odbiór u innych, daje to dużego kopa do tworzenia. Wady. Brak. Może jedna, szyja boli od długiego rysowania. 

 

 

 

Którą pracę uważasz za swój największy sukces?

 

Ciężko mi faworyzować, tak naprawdę każda dała mi dużo frajdy, a zobaczenie gotowej ilustracji daje mnóstwo satysfakcji. Rysowanie bardzo odpręża, odwraca uwagę od innych spraw i pozwala się zrelaksować.

 

To może teraz kilka słów o Twoich planach? Możemy spodziewać się czegoś wyjątkowego w najbliższych miesiącach?

 

Planów mam dużo, czasu za to brakuje. Aktualnie skupiam się na budowaniu własnej marki i społeczności. Fajnie jest utrzymywać kontakt z ludźmi, którzy maja takie same zajawki jak ja.

 

Kilka słów dla naszych czytelników na koniec?

 

Pamiętajcie, jeżeli macie jakieś talenty i ochotę dzielenia się tym to róbcie to. Sam z miłą chęcią  zobaczę co robicie.

 

 

 

Dane do kontaktu:

www.instagram.com/dorysowany

 

dorysowany

dorysowany

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.