ESC room - pokój zagadek w Szczecinie

25.01.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Escape room to gra grupowa, która wymaga od uczestników logicznego myślenia. Członkowie zabawy zostają zamknięci na określony czas w pokoju. Aby się z niego wydostać, muszą ze sobą współpracować i rozwiązać ciąg zagadek intelektualnych. Ta forma rozrywki z roku na rok staje się coraz popularniejsza!

 

Gdzie w Szczecinie możemy wypróbować taką grę? Jednym z polecanych przez nas miejsc jest ESC Room. O najciekawszych wyzwaniach w pokoju zagadek rozmawiamy dziś z założycielami - Jackiem Leszczyńskim i Joanną Fijałkowską.

 

 

 

Skąd pomysł na wejście w branże escape roomową? Długo już działacie w Szczecinie?

 

Jacek: Naszą przygodę z Escape roomami zaczęliśmy w 2014 roku. W tamtym momencie branża dopiero kiełkowała na polskim rynku - my złapaliśmy bakcyla grając w jednym z pierwszych pokoi w Polsce, we Wrocławiu. Po udanej ucieczce stwierdziliśmy, że to jest strzał w 10 , rozrywka jakiej nam brakowało, rewelacja! Postanowiliśmy więc otworzyć pierwszy escape room w Szczecinie. W styczniu 2015 roku przyjęliśmy w swe progi pierwszych zadowolonych gości.

 

Joanna: ja “zaraziłam się” escapową pasją w 2015 roku i od razu zaczęłam przekształcać to z zawód - najpierw stworzyłam escape room w muzeum w Stargardzie, trzy lata później stałam się właścicielką escape roomu Liga Odkrywców w Szczecinie. Niestety, w lipcu 2021 Liga została zmyta z powierzchni ziemi przez ulewny deszcz, a ja od września dołączyłam do załogi ESC Room Szczecin by kontynuować rozwijanie tego miejsca.

 

 

 

Jak duży jest Wasz obiekt, jakie ciekawe gry czekają na potencjalnych poszukiwaczy przygód…i często zadawane pytanie – czy jest bezpiecznie?

 

Możecie być spokojni, dbamy o bezpieczeństwo Wasze i Waszych bliskich. Escape room przeszedł wszystkie kontrole, posiadamy gaśnice i pokoje albo nie są w ogóle zamknięte, albo w dowolnym momencie można je otworzyć przyciskiem. Na 180m2 obecnie znajdują się 3 scenariusze ze zróżnicowanym poziomem trudności i tematyką.

 

“Zasypani” to pokój idealny dla początkujących, scenariusz typowo przygodowy, którego akcja zlokalizowana jest wysoko w górach. “Se7en” to propozycja dla ludzi o mocnych nerwach - niepokojący thriller zabierze swoich gości w świat zbrodni i kary. “Biały Wilk” natomiast to gratka dla fanów fantasy i klimatu magii, potworów i tajemniczych eliksirów. Do gry zapraszamy w każdym wieku, na każdym etapie wtajemniczenia w świat escape roomów.

 

Jak dobrze się przygotować przed przyjściem do Was?

 

Nie zabierajcie nic poza dobrym humorem. Wszystko co jest potrzebne do rozwiązania zagadek i wydostania się z pokoju znajduje się w środku. Przed każdą rozgrywką wyjaśniamy zasady i odpowiadamy na pytania, żeby uniknąć wszelkich niejasności.

 

 

 

Ile czasu trwa gra i ile osób może grać w pokoju?

 

Standardowo rozgrywka trwa 60 min i może w niej uczestniczyć 2-5 osób. Mamy jednak jeden scenariusz który jest przewidziany na 90 min i jednocześnie może w nim grać 3-8 osób.

 

Co w wypadku jeśli chcielibyśmy zagrać w większą ilość osób?

 

Najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie i omówić szczegóły - możliwe, że będziemy mogli zaproponować połączenie rozgrywki w kilku scenariuszach albo zaproponować alternatywne rozwiązania. Postaramy się zorganizować rozgrywkę specjalnie dla Was.

 

Czy podczas gry będziemy dostawać jakieś podpowiedzi jeśli np. utkniemy na którejś zagadce?

 

Oczywiście że tak. Nasz pracownik cały czas obserwuje przebieg rozgrywki przez kamery. Możecie liczyć na jego pomoc w każdej chwili.

 

 

Czy jest możliwość zakupu vouchera na prezent?

 

Jasne! Prowadzimy sprzedaż voucherów codziennie w siedzibie firmy lub bezpośrednio na stronie escaperoomszczecin.pl w zakładce „vouchery”.

 

Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Możliwe, że są osoby które zastanawiają się - czym jest w zasadzie escape room? Escape room to drużynowa rozgrywka podczas której w ograniczonym czasie odszukujecie wskazówki, rozwiązujecie zagadki i wykonujecie zadania  aby osiągnąć przewidziany przez scenariusz cel. Czasem chodzi o wydostanie się z opresji, czasem o zdobycie skarbu , wszystko zależy od wybranego scenariusza.

 

Czas pędzi, a każda minuta walki wyzwala prawdziwe emocje. Wykorzystujecie swój spryt, kreatywność,  ale przede wszystkim umiejętność współpracy w drużynie. Escape room to świetna zabawa i niezapomniane wrażenia! :)

 

Dane do kontaktu:

Al. Wojska Polskiego 52/21

www.escaperoomszczecin.pl

 

[email protected]               

Tel. 505 865 990

 

Facebook: www.facebook.com/ESCroom

Instagram: www.instagram.com/escroomszczecin

 

 

ESC ROOM

ESC ROOM