Fotografia motoryzacyjna w obiektywie Bartosza Kakowskiego

08.12.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Bartosz Kakowski

W cyklu Artystyczny Szczecin prezentujemy Wam sylwetki młodych, uzdolnionych szczecinian - artystów, których pasjonują przeróżne dziedziny sztuki. Pora by pochwalić się światu jak wiele uzdolnionych osób wychowało nasze miasto! Przedstawiamy Wam kolejnego, utalentowanego, szczecińskiego fotografa - Bartosza Kakowskiego! Zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego wywiadu...

 

 

 

Bartoszu, na wstępie chcielibyśmy poznać Cię lepiej – szczególnie jako artystę. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?

 

Przygodę z fotografią zacząłem na poważnie 4 lata temu. To w tedy uczyłem się wszystkich podstawowych pojęć oraz obsługi aparatu. Patrząc dalej wstecz, zawsze z rodzicami na wakacjach, to ja byłem ta osoba co robiła zdjęcia i sprawiało mi to dużo radości. Dlatego można powiedzieć ze fotografia występuje w większej części mojego dotychczasowego życia


Na Twoim instagramie widzimy, że przeważają głównie zdjęcia aut – skąd wzięło się Twoje upodobanie do motoryzacji?


Wszyscy lubimy sportowe auta, prawda? Stąd też pomysł w jaki sposób połączyć coś co jest mi bardzo bliskie z czymś co kiedyś wydawało się nieosiągalne, czyli możliwość obcowania oraz jazdy takimi autami. I każda zrobiona sesja napędza mnie coraz bardziej!

 


Często są to samochody, których nie widzimy na co dzień na ulicy – w jaki sposób trafiają do Ciebie kierowcy ekskluzywnych marek?


Najczęściej przez tak zwaną ,,pocztę pantoflową”. Ktoś się zgłasza do mnie, po zdjęcia czy to na sprzedaż czy na pamiątkę, jeśli było fajnie – poleca dalej.


Z pewnością sam jesteś kierowcą. Powiedz nam czym jeździsz ;) 


Aktualnie jestem w trakcie wyrabiania prawa jazdy, ale czeka już na mnie Fiat Punto :)

 

 


Wracając do zdjęć – pytanie pewnie dość infantylne, ale z pewnością wiele osób chciałoby to wiedzieć - jak zrobić dobre zdjęcie samochodu?


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, trzeba eksperymentować, dobrze dobierać kompozycje obrazu. Moim zdaniem idealny przepis na zdjęcie – Zabawa. Zapytacie jak to zabawa? Trzeba bawić się aparatem, ustawieniami, światłem a przede wszystkim czerpać przyjemność z tego co się robi.


Czy robisz też inne zdjęcia poza motoryzacyjnymi?


Oczywiście że tak! Z autami czuje się najpewniej, dlatego jest ich najwięcej lecz nie wykluczam innych dziedzin takich jak portret czy weselne. Robię dużo, ale dużo też nie publikuje.

 

 


Powiedz nam jeszcze z jakiego sprzętu korzystasz i możemy kończyć wywiad...


Aktualnie korzystam z Sony A7 III (od 2 tygodni dosłownie) oraz 50mm f 1.8 ,a wcześniej używałem Lumixa g7 zazwyczaj z 25mm f 1.7

 

 

Facebook: www.facebook.com/cubesmediainteractive
Instagram: bartosz_kakowski_fotografia
Behance: www.behance.net/bartekkakowski

 

Bartosz Kakowski Fotografia

Bartosz Kakowski Fotografia