Geek Girls Carrots!

14.12.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak / Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Marcin Puś

Geek Girls Carrots to spotkania dla kobiet, które kochają nowe technologie. Do społeczności należą programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, specjalistki od: mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM oraz studentki kierunków związanych z IT. Misją tej globalnej organizacji jest promowanie kobiet w branży IT. Dziewczyny stawiają na networking, wymianę doświadczeń oraz dobrą zabawę. Poznajcie Aleksandrę Misiurę i Darię Matyszewską, szczecińskie carrotki naczelne ;)

 

Daria z lewej, Aleksandra z prawej


hot°: Na początek pytanie oczywiste: Czym jest Geek Girls Carrots? Jak i gdzie narodziła się ta idea? Od jak dawna działacie?


Ola: W skrócie - Geek Girls Carrots to spotkania dla kobiet, które kochają nowe technologie. Wszystko zaczęło się w 2011 roku w Warszawie. Kamila Sidor (jedna z założycielek GGC) zauważyła, że na eventach branżowych pojawia się bardzo mało kobiet. Wtedy postanowiła organizować własne spotkania, aby inspirować kobiety do działania i zaszczepić w nich pasje do nowych technologii.

 

 

hot°: Jak się domyślamy, każde miasto ma swoją grupę założycielską. Kim są szczecińskie liderki? Czym się dziewczyny zajmujecie na co dzień?


Ola: Na co dzień pracuje w firmie software house jako marketing manager, kończę studia, uprawiam sport, gdy czas pozwoli, to chodzę na inne wydarzenia branżowe i spotykam się z przyjaciółmi :)

 

Daria: Fascynują mnie social media i właśnie tym się zajmuję zawodowo. Lubię nowe wyzwania, seriale, zumbę, a czasem też chwytam za gitarę.

 

 

hot°: Jak wyglądają organizowane przez Was spotkania? Ciastka, ploteczki, czy raczej odwrotnie - powaga i techniczne konkrety?


Daria i Ola: Nowe technologie to jak najbardziej poważny temat, ale rozmawiamy o nich w luźnej atmosferze. Jest to doskonała okazja do poznawania nowych ludzi z branży, posłuchania ciekawych prezentacji, czy też zaczerpnięcia inspiracji. Na spotkania zapraszamy prelegentki i prelegentów z rożnych dziedzin powiązanych z technologią.

 

Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w naszych wydarzeniach, gdzie wysłuchacie ciekawych prezentacji, spotkacie nietuzinkowych ludzi i być może swojego przyszłego pracodawcę :) Nieodłącznym elementem Karotek jest ciasto marchewkowe własnego wypieku oraz gadżety sygnowane marką GGC Szczecin.

 

 

hot°: Czy dużo kobiet w Szczecinie uczęszcza na Wasze eventy? Czy na wasze spotkania mężczyźni mają zakaz wejścia?;)

 

Ola: Nasze wydarzenia cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. W liczbach będzie 70-80 osób, z czego 80% z nich to kobiety. Panów oczywiście nie wyganiamy, też są mile widziani. Chodzi o to, żeby się integrować i wymieniać doświadczeniami.

 

 

hot°: Trzymając się dalej wcześniejszego pytania: Kim jest przeciętna, jeśli można mówić tu o jakiejkolwiek przeciętności, dziewczyna przychodząca na wasze spotkania?

 

Daria: Przychodzą do nas dziewczyny, które chcą się rozwijać, zdobywać wiedzę i poszerzać swoje kontakty. Większość z nich zajmuje się szeroko pojętymi nowymi technologiami. Są to programistki, graficzki, czy menadżerki, ale zdarzają się osoby, które dopiero chcą wejść w ten świat. I my podpowiadamy jak to zrobić. Jak mawia Woody Allen - „80 procent sukcesu to pojawiać się ”.

 

Justyna po lewej, Aleksandra po prawej

 

hot°: Ostatnio obchodziłyście swoje urodziny. Czego Wam życzyć? Jakie macie plany marchewkowej ekspansji? ;)


Przede wszystkim chciałybyśmy zorganizować w Szczecinie warsztaty programistyczne. Już podjęłyśmy pierwsze kroki, lecz trzymajcie za nas kciuki ;-) Będziemy też dążyć do powiększania naszej społeczności i świadomości istnienia kobiet w IT.

 

 

hot°: Jeszcze trochę pytań technicznych. Ostatnio czytałem świetny artykuł o sztucznej inteligencji. Samoprowadzące się samochody, roboty decydujące za nas w medycynie. Jakie macie zdanie na ten temat? Szansa czy zagrożenie?


Ola: Szansa czy zagrożenie, hm...przytoczę tu eksperyment, który ocierał się chwilami o słynny test Turinga. Robot stworzony przez Davida Hansona został zaprogramowany tak, by na powszechne pytania odpowiadać w ten sam sposób. Na pytania, których wcześniej robotowi nie zadano, najpierw łączył się z Internetem, a następnie na podstawie zebranych informacji tworzył własną odpowiedź.

 

W ten sposób na zadane androidowi pytanie, czy jest zdolny do myślenia ten odpowiedział, wszyscy ludzie, zwierzęta czy roboty są do pewnego stopnia zaprogramowani. Nic niby niepokojącego, lecz na kolejne pytanie, czy uważa że roboty przejmą kontrolę and światem, odpowiedział: „Jesteś moim przyjacielem, a ja pamiętam o moich przyjaciołach i obiecuję, że będę dla Ciebie miły. Z uwagi na „dawne czasy" przygotuję Ci nawet ciepłe i wygodne miejsce w ludzkim ZOO, gdzie będę mógł Cię doglądać".Creepy.

 

hot°: I na koniec coś o Szczecinie. Lubicie nasze miasto? Czy sądzicie, że jest to miejsce dobre do życia pod kątem zawodowym i prywatnym?


Daria i Ola: Uwielbiamy Szczecin! Szczecin jest pełen ciekawych ludzi, którzy mają pasje, energie i ambicje. To miasto ma potencjał i my go dostrzegamy. Szczecinianie chcą się rozwijać, zdobywać nową wiedzę, usłyszeć historie o tym, że się da. A my chcemy im to umożliwić :)

 

Uważamy, że Szczecin to świetne miejsce do spełniania się zawodowo i prywatnie. Udane projekty, takie jak Sąsiedzki Ogród Kultury, czy Rower Miejski, pokazują, ze mieszkańcy potrafią działać razem.

 

 

Geek Girls Carrots 
Szczecin:
Ola 880 157 597
Daria: 737 815 410
www.geekgirlscarrots.org
www.facebook.com/groups/GGCSzczecin
www.facebook.com/geekgirlscarrots
Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.