Joanna Bąk Make Up Artist

10.05.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum

Dziś zadaliśmy 6 pytań Joannie Bąk - profesjonalnej makijażystce, która talent i zmysł estetyczny ma we krwi. Joanna specjalizuje się w makijażu ślubnym, okolicznościowym dla osób dojrzałych i stylizacji włosów. Opowiedziała nam o początkach swojej przygody z artystycznym make up'em, współpracy z celebrytami i o tym jak konsekwencja w działaniu przekłada się na sukces zawodowy. 

 

Piękno i przedsiębiorczość może iść ze sobą w parze.

 

 

Jak rozpoczęła się Pani zawodowa przygoda? Praca jest Pani pasją i sposobem na życie?

 

Makijaż zawsze był moją pasją. Pracując jako modelka od 16 roku życia otaczałam się najlepszymi projektantami, stylistami i wizażystami w Europie i na świecie. Podpatrywałam ich twórcze prace, podziwiałam tempo i kreatywność w działaniu. Lubiłam, kiedy dużo się działo i tak zostało do dziś.

 

Makijażem zajmuję się profesjonalnie od ponad 14 lat, kończyłam do tego odpowiednie szkoły m in Jolanty Wagner w Warszawie, kursy u znanych wizażystek w Polsce oraz mam za sobą wiele pomalowanych różnych młodszych i starszych twarzy, za czym idzie duże doświadczenie zdobyte poprzez praktykę.

 

Trochę nie skromnie na sam początek... Proszę pochwalić się swoimi sukcesami, domyślamy się, że ma ich Pani sporo na swoim koncie…

 

Maluję osoby występujące na scenie, deskach teatru, do sesji zdjęciowych komercyjnych i prywatnych, pracuję również przy pokazach mody oraz produkcjach telewizyjnych. Mogę poszczycić się współpracą min z p. Magdą Gessler, Ewą Bem, Tomkiem Karolakiem czy Miss Polonią Pauliną Krupińską.

 

Swoje makijaże tworzę przy użyciu profesjonalnych i selektywnych marek kosmetyków: Mac, Anastasia Beverly Hills, Kryolan, Estee Lauder, Laura Mercier, NYX, Huda Beauty, TARTE, Urban Decay, Morphe, Kiko Milano, Artdeco, Dior, Too faced, Sensai, YSL etc.

 

 

 

W jaki inny sposób upiększa Pani swoje klientki? Na stronie widzimy, że nie jest to jedynie praca z make up’em.

 

Od prawie 2 lat zajmuję się również stylizacją włosów przyszłych Panien młodych. Robię fryzury okolicznościowe, upięcia ślubne oraz stylizuję modelki do sesji zdjęciowych.

 

Na jakie okazje najczęściej klientki potrzebują przemiany?

 

Moje Klientki najczęściej szykują się na uroczystości rodzinne takie jak ślub, chrzciny, komunie. Współpracuję też z kilkoma najlepszymi fotografami w Szczecinie i przygotowuję makijaże i stylizacje włosów do sesji zdjęciowych.

 

Prowadzę też naukę makijażu dla początkujących wizażystów oraz szkolę panie z podstaw makijażu na użytek własny. Czyli kiedy nie wiesz jaki produkt czy pędzel przyda Ci się w wykonania makijażu dziennego czy wieczorowego - chętnie Cię tego nauczę na indywidualnej lekcji.

 

 

 

Wiemy, że współpracuje Pani z zaprzyjaźnioną z naszą redakcją Panią Magdą z Expose Akcesoria. Jesteśmy ciekawi jak wygląda taki typowy dzień Waszej współpracy?

 

Z Madzią bardzo dobrze się dogadujemy. Poznałyśmy się na jednym z pokazów mody, kiedy ja szłam jako modelka i malowałam też inne dziewczyny. Można powiedzieć, że nadajemy na tych samych falach i mamy podobne wyczucie estetyki. Dlatego robiąc  fryzury dla swoich klientek, często sięgam po ozdoby z Expose Akcesoria.

 

A jak mają się Pani plany na przyszłość?

 

Chciałabym prowadzić szkolenia i cały czas się rozwijać, aby móc tworzyć piękne rzeczy dla swoich Klientek.

 

 

Dane do kontaktu:

tel. 502 659 256

Facebook: www.facebook.com/joannabakmakeup

Instagram: @joannabak_makeup

 

Joanna Bąk Make Up Artist

Joanna Bąk Make Up Artist