Koło naukowe Pryzmat!

17.10.2018
Autor: Akademia Sztuki, Zdjęcia: Akademia Sztuki

KOŁO NAUKOWE PRYZMAT: SPECJALIŚCI OD CYFROWEJ ROZRYWKI

 

  

 

  

 

Już od roku na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie prężnie działa Koło Naukowe PRYZMAT zajmujące się tworzeniem gier wideo. Ze względu na interdyscyplinarny charakter koła, jego członkami są zarówno graficy, programiści czy game designerzy, jak i muzycy oraz inne utalentowane osoby, których pasją jest kreowanie wirtualnych światów.

 

Pomimo dość któtkiego okresu aktywności, dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków oraz możliwościom jakie daje Akademia, koło ma już na koncie sporo sukcesów. Studenci ukończyli kilka tytułów na różne platformy, prowadzili warsztaty dla młodzieży dotyczące tworzenia gier, a także aktywnie promują swoją działalność. Efekty swoich prac zaprezentowali między innymi podczas Nocy Muzeów w Galerii R+ i na wystawie Wizualna - Wirtualna w 13 Muzach, a w najbliższym czasie ich gry będzie można zobaczyć podczas Student's Science Expo 2018 we Wrocławiu (3.10), tegorocznej edycji Poznań Game Arena (12-14.10) oraz 6. Mediations Biennale Poznań (11-27.10).

 

 

 

Koło Pryzmat ma ambitne plany ściśle związane z rozwojem nowych technologii. W tym roku akademickim zamierzają skupić się na tworzeniu gier i oprogramowania wykorzystującego gogle do wirtualnej rzeczywistości, które planuje zakupić na ten cel Wydział Sztuk Wizualnych.

 

  

 

 

 

 

https://www.facebook.com/akademiasztuki.eu/

 

 

Koło naukowe Pryzmat

Koło naukowe Pryzmat