Kwiaciarnia La Fleur

29.11.2023 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Kwiaciarnie to miejsca, w których kwiaty stają się nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim nośnikiem uczuć, emocji i wyjątkowych chwil. Odwiedzamy szczecińską Kwiaciarnię La Fleur, i zapraszamy na wywiad z jej właścicielami, by poznać tajemnice pracy z tymi pięknymi roślinami oraz historie skrywane za każdym bukietem.W tym wywiadzie dowiemy się również, jakie wyzwania niesie ze sobą prowadzenie kwiaciarni, które kwiaty cieszą się największym powodzeniem w Szczecinie oraz co kryje się za prawdziwą pasją do kwiatów.

 

Aneta Szajkowska - właścicielka

 

hot°: Jak zrodził się pomysł na założenie kwiaciarni w Szczecinie, skąd pomysł na nazwę i dlaczego?


Pomysł na założenie kwiaciarni przyszedł spontanicznie. A nazwa związana była z ówczesną działalnością – importem mebli kolonialnych z Indonezji. Cały wystój kwiaciarni opierał się na właśnie tych meblach i dodatkach stąd nazwa Kwiaciarnia Orientalna, która jakiś czas temu zmieniła się w La Fleur.

 

 

hot°: Jakie są najpopularniejsze kwiaty i bukiety wybierane przez waszych klientów?


Najczęściej wybieranymi kwiatami są klasyczne róże, chociaż coraz większą popularnością cieszą się goździki, które występują w wielu kolorach i odmianach. A ostatnio jest ogromne zainteresowanie bukietami z gipsówki, używanej dotychczas jako przybranie do kwiatów. No i oczywiście tak zwane flowerboxy, czyli kwiaty w pudełku.


hot°: Opowiedzcie nam o jakimś wyjątkowym zamówieniu kwiatów, które szczególnie zapadło wam w pamięć.


Raz na jakiś czas pojawia się w naszej kwiaciarni klient, który bierze wszystkie róże, jest to zwykle 200 – 300 szt., Ostatnio mieliśmy okazję robić dekorację do hotelu na konferencję z ponad 100 słoneczników, takie duże kompozycję robią ogromne wrażenie i są dla nas nielada wyzwaniem logistycznym.

 


hot°: W jaki sposób dobieracie kwiaty do różnych okazji, takich jak urodziny, ślub czy rocznice?


Podchodzimy indywidualne do każdego klienta, przeprowadzamy krótki wywiad na temat ulubionych kwiatów, kolorystyki, okazji oraz budżetu, na tej podstawie przedstawiamy naszą propozycję i przechodzimy do realizacji.


hot°: Jakie trendy w florystyce widzicie obecnie w Szczecinie?


Dużą popularnością cieszą się tak zwane flowerboxy, czyli kwiaty w pudełku. Takie kompozycję są trwalsze, a obdarowana osoba, nie musi się martwić o wazon.

 

 

hot°: Jakie usługi oferuje wasza kwiaciarnia poza sprzedażą kwiatów, aby zadowolić różne potrzeby klientów?


Poza sprzedażą kwiatów oferujemy usługę dostawy kwiatowych niespodzianek na terenie Szczecina i całej Polski. Pakujemy prezenty w oryginalny sposób. Realizujemy najbardziej szalone pomysły. A już pod koniec miesiąca będziemy dostępni 24/7 ponieważ na zewnątrz Galaxy stanie samoobsługowy kwiatomat.


hot°: Co uważacie za najtrudniejszą część waszej pracy w kwiaciarni?

 

Większość osób uznaje prace w kawiarni za piękną i przyjemną, jednak zanim kwiaty trafią do wazonów i bukietów wymagają przygotowania, co wiąże się z produkcją dużej ilości śmieci i pracy w zimnych mokrych warunkach, można zapomnij o pięknych, długich paznokciach, ale reszta to już sama przyjemność.

 


hot°: Jak dbacie o świeżość i trwałość kwiatów, aby dostarczyć klientom najwyższej jakości produkty?


Staramy się robić dostawy kwiatów klika razy w tygodniu, tak aby zawsze były świeże, dodatkowa wspieramy się niewielką chłodnią do przechowywania zapasu. Współpracujemy z najlepszymi hurtowniami i sprowadzamy towar bezpośrednio od importerów.


hot°: Opowiedzcie o swojej ulubionej historii związanej z dostarczaniem kwiatów - co sprawia, że wasza praca jest tak wyjątkowa?


Każda dostawa kwiatów jest wyjątkowa, najlepszy jest efekt zaskoczenia. Dowozimy kwiaty do różnych miejsc, szpitali, domów opieki, urzędów firm lub pod prywatne adresy. Kiedy dostarczmy bukiet ze 100 róz albo kosz na 90 urodziny – uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej jest dla nas najlepszym podziękowaniem.


hot°: Jakie rady macie dla klientów, którzy chcieliby sami stworzyć bukiet kwiatów…


To jest kwestia bardzo indywidualna, ważne aby użyć świeżych kwiatów, podciąć końcówki, a później użyć swojej wyobraźni.

 

 

Dawniej Kwiaciarnia Orientalna,
Kwiatomat 24/7
Bukiety, flowerboxy,
Dostawa na terenie Szczecina

 
al. Wyzwolenia 18
tel. +48 605 450 880
mail: [email protected]

 

www.instagram.com/lafleur.pl

www.facebook.com/lafleurpl

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Mirek/ Jagoda
20:46 29.11.2023
Osobiście znamy właścicielkę La fleur, to bardzo ambitna osoba i z całym zaangażowaniem dbająca o wszystkich klientów kwiaciarni - polecamy!
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.