Okolicznościowe tła z papieru

09.02.2022
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Fotosobotka, Ania Dymek Fotografia, archiwum

Pierwsze dekoracje z papieru wykonała na swój ślub. Barbara Lewandowska - bohaterka dzisiejszego artykułu uwalnia potencjał powszechnego materiału jakim jest kartka z bloku przy tworzeniu ogromnych trójwymiarowych dekoracji służących do niebanalnych sesji fotograficznych lub imprez okolicznościowych.

 

Artykuł powstał we współpracy z @TheBestOfSzczecin, dziękujemy i serdecznie polecamy!

 

 

Jesteś aktorką Teatru Współczesnego, a oprócz tego pasjonujesz się tworzeniem dekoracji z papieru. Na czym dokładnie polega tworzenie takiej dekoracji?

 

Prowadzę pracownię Ladaco, tworzę przestrzenne dekoracje z papieru na sesje zdjęciowe, imprezy i eventy. Zajmuję się papierem w wersji maxi, wersji twórczo-komercyjnej, buduję papierowe scenografie, które tworzę ręcznie. Moją specjalnością są ogromne dekoracyjne ściany wypełnione papierowymi kwiatami, bryłami i elementami origami.

 

Pracownia Ladaco to moja działalność dodatkowa, na co dzień pracuję w teatrze. Pierwsze dekoracje z papieru wykonałam na swój ślub. Wyszło fantastycznie. Pokochałam to, otworzyłam pracownię.

 

Niewątpliwie Twoje dekoracje wzbudzają największe zainteresowanie wśród par, które organizują swój ślub, a pole do realizacji różnych pomysłów w tym zakresie jest chyba nieograniczone...

 

W mojej papierowej działalności lubię to, że mogę uczestniczyć w przygotowaniach do tych wyjątkowych chwil w życiu moich klientów. Budując ściankę weselną mam swój mały wkład w tworzeniu tego wymarzonego, wypreparowanego dnia.

 

Lubię tę wspólną grę, to, że tego dnia wszyscy wierzymy, że będzie dobrze, długo i szczęśliwie. Niejako ogrzewam się w cieple miłości, radości i wiary moich klientów. Napędza mnie ich piękno i entuzjazm. Ich radość sprawia, że chcę wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Moim największym osiągnięciem jest to, że nigdy nie miałam niezadowolonej klientki.

 

  

 

Czego wymaga stworzenie takiej dekoracyjnej ścianki?

 

Jestem naturą twórczo - chaotyczno - drobiazgową więc by pracować z radością i w komforcie muszę się dobrze organizować. Dodatkowo wszystko wykonuję własnoręcznie, a wszystkie dekoracyjne elementy oparte są na moich pomysłach, autorskiej technice. Jest to zatem zadanie i czaso - i pracochłonne. Ale dzięki temu efekt końcowy jest unikalny, oryginalny i absolutnie niepodrabialny. Opłaca się!

 

Dlaczego właśnie papier jako materiał skradł Twoje serce?

 

Moje ścianki zawierają w sobie element magii. Magia tworzy się, gdy zderzamy tak prosty, dostępny i powszechny materiał jakim jest kartka z bloku z jego potencjałem, który uwalnia się przy tworzeniu ogromnych, trójwymiarowych dekoracji. Pojedynczy element sam w sobie wydaje się ładny ale dopiero multiplikacja, trójwymiarowość i rozmach tworzą właściwy efekt.

 

Gotowa dekoracja wydaje się bajkowa: jest krucha, nieuchwytna i zaskakująca. Wydaje się ulotna, choć jest stosunkowo trwała. Nie więdnie, nie umiera. Lubię operować tymi nieoczywistymi wartościami. Lubię potencjał zamknięty w prostocie papieru.

 

 

 

Opisz swoje plany. Do czego zapraszasz naszych czytelników?

 

Podczas pandemii trochę przyblakłam i pożółkłam. W chwili obecnej buduję nowe tła i w najbliższym czasie chciałabym otworzyć moją pracownię dla fotografów, modelek i wszystkich tych, którzy chcieliby zrobić sobie sesję zdjęciową w oryginalnej, abstrakcyjnej, autorskiej scenografii. Serdecznie zapraszam do współpracy Panny Młode, zarówno w kwestii wystroju sali jak i autorskich, niebanalnych sesji zdjęciowych.

 

 

Dane do kontaktu:

Sw. Wojciecha 14/8

Tel. 698 987 311

Mail: [email protected]

 

www.facebook.com/ladaco.pracownia

www.instagram.com/ladaco.pracownia

 

Barbara Lewandowska

Barbara Lewandowska