Plaża Mieleńska

05.11.2020
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Piotr Żelachowski

W Hot Magazine często opisujemy miejsca związane z pulsującym życiem w centrum miasta. Życie w mieście jest dynamiczne, ciekawe i fascynujące, jednakowoż czasem warto odpocząć od ciągle aktywnych żywiołów i znaleźć dla siebie miejsce gdzieś na uboczu, w którym można zaznać trochę spokoju i relaksu. Nasz region jest pełen takich miejsc i na pewno macie te swoje ulubione. Od parków przez jeziora, aż po łąki czy lasy. Ale czy znacie je wszystkie?


 
Dziś przedstawiamy Wam miejsce, dość zapomniane lecz nadal piękne i zasługujące na uwagę. Mamy nadzieję, że lubicie wodne podróże łódką lub jachtem.

 


Chodzi nam o kultową Plażę Mieleńską! Miejsce nieodległe od naszego portu, do którego można dostać się wyłącznie za pomocą wodnego transportu. Plaża zlokalizowana jest nieopodal przekopu mieleńskiego i jest doskonałym miejscem na wypoczynek, a także jednym z punktów do odwiedzenia w ramach wodnych podróży po kanałach Odry, Jeziorze Dąbskim czy Międzyodrzem.

 

Plaża powstała pod koniec lat 50. XX wieku z pomocą szczecińskich stoczniowców. Co ciekawe na wyspie od strony jeziora Dąbie usypano pas około 200-metrowej plaży z nadmorskim piaskiem!

 

 

 

 

Niegdyś docierało się tu z Dworca Morskiego stateczkiem białej floty, który cumował po przeciwnej stronie wyspy od strony Kanału Mieleńskiego.

Plaża na dzień dzisiejszy, co prawda, nie bije tym samym blaskiem co kiedyś jednak wciąż jest to miejsce z dużym potencjałem, któremu warto złożyć wizytę.

 

 

--------------------------------------------------------------------------

Jak się tam dostać?
Plaże Mieleńską możecie odwiedzić dzięki usługom Hot Yachting &Outdoor, który zabierze was w niezwykły rejs po pięknych lokacjach w wodnym obszarze Szczecina.

Firma pewna i godna polecenia, gdyż prowadzona jest przez naszego redaktora naczelnego i założyciela HOTa – Piotra Żelachowskiego.
Zapraszamy! 

 

 

Hot Yachting &Outdoor
tel. 506 060 944
mail: piotr@hotmagazine.pl
www.facebook.com/hotyachting

 

 

 

Plaża Mieleńska

Plaża Mieleńska