Projekt Akademia Stylu i Rozwoju w Akademii Gawęcki!

16.02.2022
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum
Zaglądamy do Akademia Gawęcki i przyglądamy się projektowi „Akademia Stylu i Rozwoju” .
 
Projekt polega na szkoleniu z kompetencji miękkich, czyli rozwoju osobistym i podniesieniu samooceny oraz kompetencji społecznych. Efektem jest to, że Panie, które biorą udział w metamorfozach, zyskują ogromny rozwój osobisty, lepiej pracuje im się z kontrahentami, są dużo bardziej odważne, znają swoją wartość, są dowartościowane. Praca wkładana przez trenerów owocuje w sferze osobistej i zawodowej.
 
 
 
Kolejnym etapem metamorfoz jest praca na zewnętrzu, czyli na wizerunku Pań. Metamorfozy zewnętrzne polegają na tym, że Panie pracują wraz ze stylistką, która pomaga im dobierać stroje odpowiednie do różnych okazji. Uczy zasad obowiązujących w zakresu etykiety.
 
Pomaga dopasowywać stylizacje z zakresu stylu biznesowego i dokonuje tak zwanego przeglądu szafy, czyli nie każe wymieniać całej jej zawartości, ale wybiera elementy, które są do wykorzystania, do innego połączenia niż dotychczas, w taki sposób, aby podkreślić kobiece atuty, dodać Paniom pewności siebie i podkreślić wizerunek biznesowy.
 
Jako uzupełnienie Akademia dokonuje również metamorfozy z make up artist, posiadającą wieloletnie doświadczenie jako szkoleniowiec i wizażysta. Panie pracują na kosmetyczkach, nierzadko wypełnionych kosmetykami, czyli weryfikuje z jakich kosmetyków korzystają, jak wygląda ich pielęgnacja.
 
 
Wizażysta uczy makijażu biznesowego, codziennego i czasami również wieczorowego tak, aby Panie, również jak i w przypadku strojów, mogły i umiały we własnym zakresie przygotować się profesjonalnie do spotkań w różnych okolicznościach.
 
Kolejnym z etapów przemiany jest praca Mistrzów Fryzjerstwa, którzy dopasowują fryzury w zakresie kolorystyki i strzyżenia (kształtu fryzury), opartych również na portrecie psychologicznym, kolorystyce, tonach oraz karnacji. Fryzury te oczywiście są przygotowywane w taki sposób, aby Panie były w stanie odtworzyć ułożenie fryzur w odpowiednich momentach okazjonalnych, czyli tak jak w przypadku makijażu i stroju.
 
Metamorfozy te powstały ze względu na fakt, iż kobiety w obecnych czasach bardzo potrzebują tego, aby zatroszczyć się o ich dobro psychiczne i nie tylko.
 
Pandemia na chwilę obecną przygasiła blask nie jednej Kobiety, ponieważ w pewnym momencie musiały równolegle spełniać wszystkie swoje role społeczne. Były jednocześnie mamą, właścicielem firmy, pracownikiem, nauczycielem, mężem, gospodynią domową, fryzjerem, kosmetyczką.
 
 
Zespół metamorfoz:
Akademia Gawęcki
Magdalena Stankiewicz
Agnieszka Noska
Justyna Galikowska
 
Partnerzy:
Fotoroko
Barwy Bieli
Ewa Papa Photography
Marella
Madonna
Bosska
Solar
Follow me
Trafo
Willa Lentza
Pałac Manowce