Przegląd lipcowych festiwali!

14.06.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Jak co roku o tej porze, chciałbym wprowadzić Was w świat polskich festiwali. Nasz kraj dorobił się już tyle ciekawych letnich imprez muzycznych, że koniecznie muszę rozdzielić nasz przegląd na dwie części. W czerwcu przedstawię Wam propozycje warte uwagi na lipiec, zaś w kolejnym miesiącu zajmiemy się takimi festiwalami, jak Garbicz, Nagle nad morzem, Up to Date, czy Unsound. Radzę zapoznać się z wymienionymi festiwalami, być może uda Wam się jeszcze zakupić bilet na któryś z nich.

 

Audioriver Festival

 

 

Open'er Festival 2017
Lotnisko Gdynia – Kosakowo
28.06. - 01.07.2017
To będzie już szesnasta edycja festiwalu. Początki Open'er Festival datują się na 2002 roku. Wtedy była to jednodniowa impreza w Warszawie, na której zaprezentowała się po raz pierwszy w Polsce elektroniczna grupa The Chemical Brothers. W 2003 festiwal przeniósł się do Gdyni, najpierw na Skwer Kościuszki, a w 2006 impreza została przeniesiona na lotnisko Babie Doły - Kosakowo. Przez te wszystkie lata na scenie festiwalu wystąpiły takie sławy, jak: Red Hot Chili Peppers, Florence & The Machine, Pharrell Williams, Faith No More, Kings of Leon, Rihanna,Bon Iver, Justice, Coldplay i wiele innych. Line up na 2017 jest stale uzupełniany, dlatego najświeższych informacji o tym kto wystąpi, a także o scenach – szukajcie na stronie festiwalu.

 

Kto zagra: Radiohead, Foo Fighters, The Weeknd, The XX, Brodka, Buslav, Grammatik, G-Eazy, James Blake, Kiasmos live, Michael Kiwanuka, Moderat, Nicolas Jaar, O.S.T.R., Taco Hemingway, Tyler the Creator.
Odwiedź stronę Internetową Festiwalu!
Polub Fanpage Festiwalu!

 

Open'er Festival

 

Open'er Festival

 

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice
Strefa Kultury w Katowicach
06.07. – 09.07.2017
W tym roku odbędzie się dwunasta edycja imprezy. Festiwal Tauron Nowa Muzyka, umiejscowiony w Strefie Kultury, od 2006 roku nieprzerwanie udowadnia, że nowa muzyka nie ma granic. Z jednodniowej imprezy w Szybie Wilson, z krótkim przystankiem w Cieszynie, ten katowicki festiwal przekształcił się w interdyscyplinarne czterodniowe wydarzenie, które z roku na rok zdobywa coraz większą publiczność, wkraczając jednocześnie w nowe przestrzenie miasta. TNM, to dwukrotny laureat (2010, 2014) tytułu Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany przez European Festival Awards. Do tej pory na festiwalu można było usłyszeć takich artystów, jak: Jamie Lidell, Flying Lotus, czy Bonobo. W ciągu roku odbywają się imprezy z cyklu „Before Tauron".

 

Kto zagra: Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra, Ry X, Hercules & Love Affair, Michael Mayer, Who Made Who, Christian Löffler & Mohna A/V live, Mall Grab, Max Cooper, Kenny Larkin, Fur Coat, Palms Trax.
Odwiedź stronę Internetową Festiwalu!
Polub Fanpage Festiwalu!

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice

 

 

Summer Contrast Festival 2017
Rogalinko
12.07. – 17.07.2017
To będzie kolejna edycja Summer Contrast Festival, który to odbywa się na malowniczym terenie pełnym trawy, drzew oraz wody. Festiwal zlokalizowany jest w Rogalinku (mniej więcej 120 km od Szczecina). Na uczestników czekać będą 3 sceny i warsztaty. Motywami przewodnimi dalej będą muzyka, natura, wolność i sztuka. Na miejscu plenerowa gastronomia, a także podstawowe sanitariaty. Rok temu na imprezie wystąpili tacy artyści, jak: Thugfucker, Marco Resmann, Jerome Sydenham, Par Grindvik, Jacek Sienkiewicz, Miro Pajic, Turmspringer, An on Bast, Canalia, Floating Groove, Akme, czy Dean Benson. Cały line up tegorocznej edycji oraz informacje o biletach znajdziecie na wydarzeniu Summer Contrast Festival 2017 na Facebooku.

 

Kto zagra: André Galluzzi, Be Svendsen live, Gabriel Ananda, Marcelo De Carli, Sidartha Siliceo & Ginger Ania, Dean Benson, Marcotix, O.P.H.I.R., Yanzan, Uha Uha live, Maciej Wunsch, Droptech, Rats Milk.

Odwiedź stronę Internetową Festiwalu!

Polub Fanpage Festiwalu!

 

Summer Contrast Festival

 

Summer Contrast Festival 

 

Summer Contrast Festival

 

Audioriver Festival 2017
Płock, plaża nad Wisłą
28.07. – 30.07.2017
Audioriver to jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce. Tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum & bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock, czy hip-hop. Przez 11 lat na Audioriver zagrało setki artystów z całego świata, w tym m.in.: The Martinez Brothers, Guti live, Dinky, Dj Shadow, Anja Schneider, Simian Mobile Disco, Rødhåd, Nina Kraviz, John Digweed, Dj Koze, Paul Kalkbrenner live, Richie Hawtin. 12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 w Płocku – na plaży nad Wisłą i w kilku innych lokalizacjach. Poprzednie cztery edycje zostały wyprzedane jeszcze przed otwarciem bram, a ostatnia zgromadziła aż 28 tysięcy osób.

 

Kto zagra: Agents Of Time live, Ben Ufo, Carl Craig presents Versus Synthesiser Ensemble, Dax J, Exium live, Jackmaster, KiNK live, Moodymann, Solomun, Tale of Us, The Belleville Three, High Contrast live, Boys Noize.
Odwiedź stronę Internetową Festiwalu!
Polub Fanpage Festiwalu!

 

Audioriver Festival

 

Audioriver Festival

 

Audioriver Festival

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.