Rentumi - Rewolucja w obsłudze wynajętych nieruchomości

10.05.2018 4 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk , Zdjęcia: Archiwum firmy

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o nowej aplikacji, której zadaniem jest pomoc w zarządzaniu wynajętymi nieruchomościami. Rentumi, bo o niej mowa powstała w Szczecinie i lada dzień pojawi się na rynku. O genezę, funkcjonalność i zalety systemu postanowiliśmy zapytać u źródła. Rozmawiamy z Wojciechem Kłodzińskim współtwórcą projektu i prezesem zarządu Rentumi sp. z o.o

 

hot° Wojciechu, skąd pomysł na taki produkt?

 

Wojciech Kłodziński Odpowiedź jest prosta, sam posiadam kilka mieszkań, które wynajmuje i zawsze zastanawiałem się jak ułatwić sobie obsługę wielu lokatorów naraz.

 

hot°: Dobrze, zatem jak narodziła się aplikacja?

 

W.K.  Jakieś półtora roku temu spotkałem się z Michałem Pytlakiem, który zaproponował, abyśmy zrobili prosty system na własny użytek, ale po kilku spotkaniach stwierdziliśmy, że fajnie będzie zrobić w pełni funkcjonalny produkt obsługiwany ze smartfona, dla wszystkich wynajmujących i najmujących mieszkania w Polsce. Tak zaczęliśmy pracę nad Rentumi. Najpierw wiele godzin spędzonych na tworzeniu projektu, a następnie kompletowanie zespołu i prace nad samym systemem. Po kilkunastu miesiącach stworzyliśmy w pełni działające tak zwane MVP, które dalej będziemy rozbudowywać o coraz ciekawsze funkcje.

 

hot°: No właśnie, więc czym tak naprawdę jest Rentumi?

 

W.K.  Rentumi jest aplikacją, której zadaniem jest usprawnienie i automatyzacja obsługi wynajętych mieszkań. Składa się z dwóch paneli (Zarządcy i Lokatora), które ściśle ze sobą współpracują, co bardzo ułatwia relację pomiędzy właścicielem nieruchomości a osobą, która ją wynajmuje.

 

hot°: Jakie są główne funkcje aplikacji?

 

W.K.  System ma wiele zadań, ale główne to: Automatyczne płatności online (księgowanie wpłat, obsługa płatności internetowych oraz kart kredytowych), Windykacja niezapłaconych czynszów, pomoc na wypadek awarii (prosty sposób zgłaszania usterek, wyszukiwanie fachowca, poradnik dla lokatora, który odciąży zarządców od najczęstszych problemów), szybki kontakt poprzez bazę lokatorów z podglądem zadłużenia i aktualną umową, prosty i bezpieczny proces tworzenia umowy, wygodny i błyskawiczny podpis online umowy oraz wygodny podgląd stanów liczników wraz z wykresem zużycia.

 

 

 

 

  

 

hot°: Wiemy, że w niedalekiej przyszłości funkcji będzie znacznie więcej, powiesz coś o tym?

 

W.K.- Tak to prawda w ciągu najbliższych tygodni przez aplikację będzie można znacznie więcej np.: będziemy mogli wezwać serwis sprzątający, ochronę czy zamówić jedzenie. Co więcej, niebawem wynajmiemy nasze mieszkanie zdalnie lub system zmierzy temperaturę, wilgotność, stężenie dwutlenku węgla oraz natężenie hałasu i na niewłaściwe odczyty zareaguje sms’em, na przykład wysyłając informacje: Jest 25 stopni w mieszkaniu. Zmniejsz temperaturę lub spodziewaj się wysokiego rachunku za ogrzewanie. Bądź po 22 godzinie jest powyżej 100db hałasu.: prosimy o zachowanie ciszy nocnej na mieszkaniu...

 

hot°: Brzmi rewelacyjnie. Powiedz nam jeszcze do kogo kierujecie aplikacje?

 

W.K. Potencjalnym użytkownikiem Aplikacji może być każdy, kto wynajmuje mieszkanie. Od właścicieli jednego po rentierów obsługujących nawet kilkadziesiąt nieruchomości na raz.

 

hot°: Gdzie nasi czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej i może przetestować aplikację?

 

W.K.  Przede wszystkim na naszej stronie www.rentumi.pl , przez którą możemy się również zalogować do systemu i uzyskać darmowy dostęp do większości funkcji na stałe. Organizujemy także raz na 3 miesiące “Seminaria Inwestorów Nieruchomości”, na których między innymi szczegółowo omawiamy działanie systemu. Od niedawna również prowadzimy raz w tygodniu webinar na You Tube, podczas którego mówimy o aplikacji oraz odpowiadamy na pytania uczestników.

 

hot°: Dowiedzieliśmy się, że planujecie zostać partnerem stowarzyszenia Mieszkanicznik, które zrzesza właścicieli nieruchomości na wynajem?

 

W.K.  Właściwie od ponad miesiąca oficjalnie jesteśmy już partnerem Mieszkanicznika, co więcej będziemy uczestniczyć podczas spotkań organizowanych przez stowarzyszenie oraz przygotowaliśmy specjalny 90% rabat na naszą aplikację dla wszystkich członków.

 

 

https://www.facebook.com/rentumi/

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Adi
15:30 10.05.2018
Potestuję. Przyda się rozliczanie czynszów. Nie nawidzę tej mozolnej pracy
1
1
Gambler
15:32 10.05.2018
Dobre
1
1
Radosław
16:01 10.05.2018
Jestem ciekaw aplikacji, mam nadzieje że odejmie mi część obowiązków związanych z wynajmem
2
0
Roman
1:31 21.01.2019
Radzę nie robić interesów z Wojciechem Kłodzińskim.
5
2
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.