Sierpniowe Festiwale Warte Uwagi!

06.08.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsc

Najnowszy Hot Magazine właśnie trafił do Waszych rąk. Zapraszamy Was do zapoznania się z sierpniowymi propozycjami letnich festivali. W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno festiwale odbywające się w naszym województwie jak i te organizowane w całej Polsce. Tematyka prezentowanych wydarzeń jest bardzo różnorodna, zależy nam na tym, aby każdy z Was znalazł tutaj coś dla siebie! Sprawdźcie sami i ruszajcie na ich podbój, póki lato w pełni!

 

LOKALNIE

 

 

Festiwal Fama

12-25.08.2019, Świnoujście

www.fama.org.pl

 

„Fama” to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury. Program festiwalu pozostaje otwarty na spontaniczne inicjatywy uczestników. Celem Festiwalu jest prezentacja najzdolniejszych artystów młodego pokolenia oraz doskonalenie ich talentu. „Fama” kończy się Koncertem Finałowym oraz przyznaniem nagród. Łączy ona muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, teatry, kabarety, aktorów, tancerzy, improwizatorów. 

 

 

XVI. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

15-18.08.2019, Borne Sulinowo

www.zlot.bornesulinowo.pl

 

Jak co roku, w sierpniu w Bornem Sulinowie odbędzie się XVI. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy”. Na zlocie odbywają się pokazy możliwości sprzętu bojowego, skoki spadochronowe oraz coroczna parada pojazdów militarnych. Na terenie zlotu, który jest także wielkim placem ze stoiskami i przeróżnymi atrakcjami, odbywają się także koncerty i dyskoteki. W tym roku jednym z zespołów, który wystąpi w czasie imprezy, będzie zespół „Dżem”.

 

 

Summer Kite Festival

23-25.08.2019, Międzyzdroje

www.summerkitefestival.pl

 

„Summer Kite Festival” to impreza sportowa dla osób chcących doskonale bawić się w letnich promieniach słońca. Festiwal ten jest nie lada gratką nie tylko dla zawodników, ale także dla plażowiczów mogących oglądać niezwykłe akrobacje z lądu, jak i aktywnie spędzać czas w specjalnej przygotowanej strefie na plaży. Ta dwudniowa impreza na dobre zagościła w kalendarzach wielu zawodników, a także amatorów z zachodniego wybrzeża. Gwarantowane atrakcyjne nagrody i wiele zabawy dla każdego!

 

 

XXV. Festiwal Słowian i Wikingów

02–04.08.2019,Wolin

www.jomsborg-vineta.com

 

„XXV. Festiwal Słowian i Wikingów” Będziecie mieli okazję zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały i ile ważyły zbroje wojowników. Dla odwiedzających przygotowano atrakcje: pokazy średniowiecznych rzemiosł, m. in.: garncarstwa, bednarstwa, kowalstwa. Prezentacje uzbrojenia średniowiecznego wojownika z możliwością przymierzenia niektórych elementów, bardziej wytrwali mogą spróbować swoich sił w walce.

 

 

OGÓLNOPOLSKIE

 

 

Pol’and’Rock Festival

01-03.08.2019, Kostrzyn nad Odrą

www.polandrockfestival.pl

 

„Pol’and’Rock Festival” (dawniej „Przystanek Woodstock”) Do Kostrzyna przyjeżdżają kolejne pokolenia wielbicieli dobrej muzyki i jeszcze lepszej atmosfery, która panuje pod sceną i w miasteczku festiwalowym. Za organizacją festiwalu stoi Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku potwierdzonymi gwiazdami są Ziggy Marley, który po raz pierwszy zagra w Polsce, oraz świętująca swoje dwudziestopięciolecie grupa Skunk Anansie.

 

OFF Festival

02–04.08.2019, Dolina Trzech Stawów, Katowice

www.off-festival.pl

 

Podczas „OFF Festival” macie szansę odkryć nowe fascynujące dźwięki i zobaczyć gwiazdy światowej sceny alternatywnej oraz rodzimych artystów. Impreza to odpowiedź na potrzeby poszukiwaczy interesujących, nieoczywistych połączeń. To właśnie na „OFF Festival” Zbigniew Wodecki po raz pierwszy zagrał pełny koncert z Mitch & Mich. Tegoroczny line-up obejmuje m. in. To Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover oraz Bamba Pana & Makaveli.

 

 

Top of the Top Sopot Festival 2019

13-16.08.2019, Opera Leśna

www.topofthetop.pl

 

Na deskach kultowej Opery Leśnej, w specjalnych koncertach tematycznych, wystąpią topowi Artyści polscy i zagraniczni. Na „Top of the Top Sopot Festival 2019” zobaczymy m. in. Duncana Laurence’a, czyli zwycięzcę Eurowizji 2019. W maju Holender wygrał konkurs w Izraelu z piosenką „Arcade”. W trakcie całego „Top of the Top Sopot Festival 2019” nie zabraknie też polskich reprezentantów w Konkursie Piosenki Eurowizji. Na festiwalu usłyszymy m. in. Edytę Górniak, Roksanę Węgiel czy Cleo.

 

 

Kraków Live Festival

16–17.082019, Lotnisko-Muzeum Lotniska Polskiego

www.livefestival.pl

 

„Kraków Live Festival” to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie organizowany przez Alter Art. W przestrzeni przeznaczonej na festiwal co roku powstają dwie sceny muzyczne, miasteczko gastronomiczne oraz miejsce działań około-muzycznych. Line-up festiwalu opiera się na wykonawcach światowego formatu, jak i starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów. Festiwal co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki i jest swoistym zakończeniem sezonu festiwalowego w Polsce.