Abballu - fascynacja tańcem

18.05.2022 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Julian Masewicz, Patrycja Ugorna, Aleksandra Misiura, Archwium Abballu

 

"Świetni tancerze nie są świetni dzięki ich technice, oni są dobrzy dzięki ich pasji." Tak brzmi motto Abballu Dance Studio, przekonujemy się o prawdziwości tych słów w wywiadzie z właścicielami. Abballu to miejsce w którym odnajdziecie skarbnicę wiedzy z zakresu wielu różnych form tanecznych!

 

 

 

hot°: Na początek naszego wywiadu, zacznijmy od pewnego wprowadzenia. Kiedy powstała wasza szkoła tańca, co było inspiracją do jej powołania?

Historia studia jest dosyć ciekawa, bo Abballu zostało założone ponad 11 lat temu przez Julitę i Kasię, prawie w tym samym czasie, gdy powstało Studio Tańca Terlecki. Mieściliśmy się pod jednym adresem, obok siebie. Uczyliśmy innych stylów, ale fascynacja tańcem ma ten sam język, tylko bywa ujęta w różnych formach.

 

Po kilku latach działalności dwóch szkół tańca, Abballu stało się jednym miejscem gdzie znalazła się skarbnica wiedzy z zakresu wielu różnych form tanecznych. Każdy z nas przeszedł drogę od tancerza/kursanta do instruktora w inny sposób i zebrał indywidualne doświadczenia, co powoduje, że uczymy w swój oryginalny i szczery sposób.

 

Wszyscy instruktorzy Abballu Dance Studio chcą się dzielić swoimi umiejętnościami i pokazać, jak przyjemnie i wartościowo można spędzić czas w parze, czy też solo - w rytmie ulubionego tańca.

 

 

Abballu Dance Studio

 

hot°: Kto tworzy Abballu Dance Studio? Ilu zatrudniacie instruktorów i jakimi kwalifikacjami mogą się oni wykazać?

Kadra składa się z kilkunastu profesjonalnych instruktorów rożnych narodowości, których łączy idea podzielenia się pięknem własnego świata tańca. Fabio z Włoch może pokazać Wam czym jest taniec jazzowy.
Paulina, która wykształciła swój taneczny charakter na Kubie wprowadzi każdego z uśmiechem w świat tańców Ameryki łacińskiej.


Marcin może Wam przekazać doświadczenia z parkietów największych turniejów tańca na świecie, Dominika tańczyła w rewii na scenach w Polsce i za granicą, jak również brała udział w spektaklu granym w krakowskim Teatrze Variete w towarzystwie znanych polskich wokalistek…


Każdy z nas może opowiedzieć wiele pięknych historii związanych z ich życiem zaplecionym z tańcem. Szafa na puchary, medale i certyfikaty naszej kadry jest bardzo duża. Każdy z nas poświęcił wiele godzin na doskonalenie swoich umiejętności tanecznych i dydaktycznych na wielu kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą.

 

 

Abballu Dance Studio Właściciele Prywatnie

 

Abballu Dance Studio Właściciele w pracy

 

hot°: Jakich odmian tańca można się u Was nauczyć? Ile potrzeba godzin czy może bardziej miesięcy, żeby w miarę opanować wybrany styl tańca?

Uczymy prawie 20 styli tanecznych, więc w skrócie możemy powiedzieć, że w Abballu Dance Studio możesz poznać wszystkie popularne formy tańca!
Uczymy Salsy, Bachaty, Kizomby, poznasz u nas taniec towarzyski od poziomu „0” do wyczynowego tańca turniejowego. Lajla zaszokuje Was co można zrobić ze swoim ciałem w Twerku…


Każda forma tańca ma swoją specyfikę, ale można przyjąć, że po 10- 12 godzinach można poczuć się pewnie w danym tańcu. Oczywiście osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga trochę więcej czasu, ale oczywiście będziemy z przyjemnością prowadzić każdego na szczyt.


Świetnym rozwiązaniem są intensywne kursy tygodniowe lub weekendowe, gdzie w krótkim czasie można opanować podstawy wybranego tańca. Szczególnie w zbliżającym się okresie wakacyjnym zapraszamy na takie zajęcia.

 

 

Abballu Dance Studio - do góry po schodach!

 

hot°: Jak powinna funkcjonować dobra szkoła tańca? Jakie elementy są najważniejsze?


W naszej ocenie dobra szkoła musi zadowolić swoich kursantów zarówno jakością nauki i jej skutecznością, ale również dać możliwość zrelaksowania się, uśmiechu. Piękno tańca jest ukryte nie tylko w ruchu i muzyce, to również relacje z innymi ludźmi.


Warto otworzyć się na innego człowieka, nic tak nie rozwija empatii, jak wspólna nauka tańca, wspólne zmaganie się z trudnością jakiejś figury. Często obserwujemy na zajęciach szczery uśmiech i pełną satysfakcję ze swojej pracy. Tego właśnie powinna dostarczać dobra szkoła tańca swoim kursantom.

 

 

Pokazy - Wydarzenia - Gale

 

hot°: Wyobraźmy sobie sytuacje, że zjawia się u Was para, która chce zacząć swoją przygodę tańca, ale kompletnie nie wie od czego zacząć. Co jej doradzicie ?

Pomyśl jaka muzyka Cię „porusza”, co powoduje, że chcesz tańczyć, a my powiemy Ci, jaki to taniec, a ucząc się właśnie jego będziesz odczuwać satysfakcję z każdym kolejnym krokiem.

Trudność danej formy często jest spowodowana brakiem przekonania, że to właśnie to, czego chcę. Porozmawiaj z naszymi instruktorami, zadzwoń, a na pewno doradzimy, co wybrać.

 

Dla mniej zdecydowanych polecamy na początek Bachatę, Taniec Użytkowy i Kizombę. Każdy z tych tańców pozwala bardzo rozwinąć umiejętność ruchu pary w muzyce, jak słyszeć, a nie słuchać muzyki, jak prowadzić, jak podążać.

 

Taniec w pomieszczeniach

 

hot°: Gdzie w Szczecinie prowadzicie wasze zajęcia?

Nasza siedziba mieści się w pięknej, coraz bardziej docenianej i rozwijającej się części Szczecina przy ulicy Kolumba 5. Oczywiście organizujemy warsztaty wyjazdowe w wielu ciekawych lokacjach poza naszym miastem

 

 

Taniec na swieżym powietrzu

 

hot°: Jakie są wasze spełnione marzenia? A co chciałybyście osiągnąć w perspektywie roku i 5 najbliższych lat?

Może zabrzmi to banalnie, ale chcemy się ciągle rozwijać, dostosowywać się do oczekiwań kursantów, ale również zaskakiwać ich czymś nowym.


Szukamy swojej indywidualnej drogi na rynku. W dłuższej perspektywie chcemy poszerzyć naszą obecność w przestrzeni nauki dzieci i zorganizować festiwal tańca, który przyciągnie tancerzy z innych miast i krajów.

 

 

hot°: Z tego co widzę taniec cały czas się zmienia. W jaki sposób wasi instruktorzy podnoszą swoje kwalifikacje? Internet, prasa, szkolenia czy jeszcze w jakiś inny sposób?

Oczywiście solidne podstawy są bardzo istotne, ale każda forma sztuki, a za taką uważamy taniec, ciągle się rozwija. Tancerz/instruktor, który opiera swój warsztat na sztywnych „sprawdzonych” schematach staje się po prostu… nudny.


Internet i prasa, może być traktowana, jako dodatkowa stymulacja rozwoju, odświeżenie pewnych aspektów tańca, ale to bezpośrednie obcowanie z tańcem daje możliwość rozwoju.


Na szczęście w Polsce i Europie praktycznie co tydzień można znaleźć niesamowicie wartościowe szkolenia, warsztaty, turnieje, które rozwijają tancerza i właśnie w ten sposób nasza kadra spędza większość wolnych chwil, kiedy nie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami ze swoimi kursantami.

 

 

Abballu Dance Studio

ul. Kolumba 5 70-035 Szczecin

tel. 796 547 747
[email protected]

 

www.abballu.pl

www.facebook.com/AbballuDanceStudio

https://www.instagram.com/abballu_dance_studio

 

 

Abballu Dance Studio

Abballu Dance Studio

Komentarze

Komentarze

Dora
16:04 02.06.2022
Dlatego, że taniec to magia. Wytwarza takie endorfiny, że nie da się opisać. To inny świat, uśmiechnięty wesoły, w dobrym towarzystwie. Pozwala przełamać swoje słabości. Idealny w każdym wieku. Powoduje że człowiek jest uśmiechnięty, radosny, pełen energii, i ciągle mu mało. Spotykamy świetnych ludzi. I ci instruktorzy... Bajka. Uwielbiam ich. Zajęcia sprawiają, że chce się ciągle wracać i wracać i wracać...
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.