Koło Rurki

09.02.2024 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Tomasz Gas

W świecie, gdzie codzienna rutyna i szybki tryb życia często wyprzedzają chwile na pasję i radość, istnieje miejsce, które zaprasza do świata pełnego ruchu, muzyki i pozytywnej energii. "Koło Rurki" to inicjatywa, która przekracza granice zwykłego fitnessu, łącząc sztukę tańca z akrobatyką i gimnastyką, a wszystko to w atmosferze wzajemnego wsparcia i akceptacji.

 

 

 

hot°: Opowiedzcie o początkach waszej grupy "Koło Rurki". Czym dokładnie zajmuje się "Koło Rurki" i jakie są główne cele Waszej działalności?


Chciałyśmy stworzyć miejsce pełne kobiecej energii, tolerancji i otwartości, w którym każdy będzie mógł czuć się jak w domu. Naszym marzeniem było pokazać wszystkim, że mogą czuć się dobrze w swoim ciele, zyskać pewność siebie i świetnie się przy tym bawić.

 

hot°: Kto tworzy Waszą grupę?


Koło Rurki tworzy 10 świetnych instruktorek i prawie 200 zadowolonych kursantek oraz 4 cudownych kursantów.


Maja uczy tańca exotic i rurki a jej ulubieńcami są szybkie choreografię i figury siłowe.


Paula prowadzi zajęcia pole dance - uwielbia nieoczywiste przejścia między figurami, oraz rozciąganie.


Weronika Hera prowadzi pole dance rozciąganie - najbardziej kocha dynamiczne elementy. Weronika Karczewska uczy pole dance i aerial hoop, a na jej zajęciach nigdy nie zabraknie figur skupiających się na pięknych liniach ciała.


Karolina Porzezińska uczy aerial hoop. Jej konik to akrobatyczne i dynamiczne przejścia.


Sandra Kaczmarek prowadzi aerial hoop i exotic - w obu skupia się na delikatności, liryczności i muzykalności.


Patrycja Puszkarek jest naszą królową exotic flow - jej choreografie są bardzo i zmysłowe i zdają się płynąć razem z muzyką.


Sara Sieńska prowadzi zajęcia exotic - uwielbia delikatne ruchy połączone z mocnymi akcentami.


Maja Waszczuk - uczy tańca high heels, jej choreografię są bardzo kobiece i zmysłowe.


Karolina Gustaw - również uczy high heels, ale jej styl jest bardziej dynamiczny i zadziorny.

 

 

 

hot°: Opiszcie najpopularniejsze zajęcia oferowane przez "Koło Rurki" i ich unikalne cechy. Widziałem nawet zajęcia dla kobiet…


Nasze najbardziej rozchwytywane zajęcia to oczywiście pole dance, exotic i aerial hoop. Nazwy mogą być trochę mylące, bo na pole dance tańczymy tylko okazyjnie, zajęcia skupiają się na figurach gimnastycznych na drążku pionowym.


Dla osób, które chcą z nami potańczyć, mamy zajęcia exotic, gdzie koncentrujemy się na nauce i doskonaleniu choreografii tanecznych przy rurce, lub high heels, gdzie tańczymy bez rurki.


Aerial Hoop to ćwiczenia na kole cyrkowym dla tych, którzy chcą oderwać się od ziemii.


Prowadzimy również zajęcia z rozciągania i wzmacniania, które pozwalają kursantkom na osiągnięcie szybszego progresu, ale również pomagają osobą, które mają problemy z postawą lub innymi dolegliwościami związanymi z siedzącym lub stojącym trybem pracy.

 

 

 

hot°: Jak zachęcalibyście osoby, które nigdy nie próbowały pole dance, do pojawienia się na pierwszych zajęciach?


Przede wszystkim, zapewniłybyśmy ich, że nie ma się czego obawiać! Wszyscy zaczynają od początku, a na początku nikt nie potrafi szpagatu, stania na rękach ani nie ma mięśni kulturysty. Nasz tok nauki jest do tego przystosowany, wszystkiego będziemy uczyli się powoli w trakcie tej rurkowej przygody i nie zauważysz nawet, kiedy zaczniesz robić rzeczy, o których zawsze marzyłaś! I oczywiście - nie martw się, że będziesz na zajęciach oceniana.

 

W naszej szkole panuje atmosfera wzajemnego wsparcia - inne osoby z grupy na pewno nie będą zwracały uwagi, czy dane ćwiczenie ci się uda czy nie, a instruktorki doskonale rozumieją wszystkie problemy nowych kursantek, jak i tych zaprawionych w boju.

 

 

hot°: Sport to zdrowie. Więc jaki wpływ na ciało i kondycję ma uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez Was?


To, co najczęściej słyszymy od naszych kursantek, to to, że nasze zajęcia świetnie działają „na głowę”. To czas oderwania się od problemów, chwila tylko dla siebie, kiedy możemy wsłuchać się w swoje ciało w atmosferze wspólnej motywacji i wsparcia. A to co nasze kursantki cieszy najbardziej, to poprawa sylwetki, wzrastanie w siłę i odkrywanie nowych możliwości swojego ciała.

 

hot°: Sport to również kontuzje. Jak wygląda więc bezpieczeństwo w zajęciach pole dance – jak o nie dbacie?


Na każdych zajęciach towarzyszą nam grube materace i czujne oczy naszych trenerek. Zdarzało nam się zdejmować z rurki kursantki, które utknęły w jakieś figurze, ale nigdy nie przydarzył się żaden wypadek. Nie mówimy tu oczywiście o siniakach, które są nieuniknionymi towarzyszami aerialistek.


Na zajęciach tanecznych korzystamy z ochraniaczy, aby zabezpieczyć kolana.

 

 

hot°: Jak wygląda typowa sesja treningowa w "Koło Rurki" i jakie elementy są jej najważniejszymi elementami?


Pierwszy i bardzo ważny element to rozgrzewka, to w ogromnej mierze dzięki niej udaje się nam unikać kontuzji. W trakcie głównej części zajęć uczymy się nowych elementów, powtarzamy stare i uczymy się, jak ładnie je połączyć. Na koniec mamy chwile na rozciągnięcie zmęczonych mięśni i wyciszenie.

 

hot°: Jakie są największe wyzwania, z jakimi spotykają się uczestnicy Waszych zajęć? Strzelam, że rozciągnięcie…


Największe wyzwanie to pojawienie się na zajęciach! Szczególnie jeśli chodzi o pojawianie się systematycznie. To właśnie ma największy wpływ na szybki progres. Wszystkie inne problemy jesteśmy w stanie rozwiązać wspólną pracą. Rozciągnięcie może sprawić, że figury będą wyglądały ładniej, ale na zajęciach zdradzamy sekrety, jak wyglądać, jakbyśmy robiły piękny szpagat, nawet jeśli rozciąganie jest waszym wrogiem.

 

 

hot°: Czy "Koło Rurki" oferuje zajęcia dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania? Ile mają najmłodsze i najstarsze uczestniczki?


Dla osób poniżej 16 roku życia oferujemy zajęcia indywidualne. Nasza najmłodsza kursantka ma 12 lat. Wiemy, że kobiet nie pyta się o wiek, dlatego powiemy tylko, że najstarsza z naszych kursantek z całą pewnością jest po pięćdziesiątce. Wiek nie jest przeszkodą, ale co ważne, sylwetka również. Wbrew istniejącym stereotypom, taki rodzaj sportu nie jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczyn z idealną figurą. Waga to tylko numerek i nie powinna nikogo powstrzymywać, przed znalezieniem nowej pasji.

 

hot°: Jakie opinie i feedback otrzymujecie od uczestniczek Waszych zajęć?


Nie raz słyszymy, że panuje u nas rodzinna atmosfera i że tworzymy bardzo ciepłą i wspierającą społeczność. Ogromnie nas to cieszy, bo o stworzeniu takiego właśnie miejsca marzyłyśmy. Cudownie jest oglądać, jak na zajęciach nawiązują się przyjaźnie i jak dziewczyny kibicują sobie nawzajem.


Często też nasze kursantki mówią o tym, że dzięki uczestnictwie w zajęciach zaczęły czuć się lepiej we własnym ciele, bardziej je akceptować, albo że dzięki nim odkryły swoją zmysłowość i pewność siebie.

 

 

hot°: Jakie są Wasze większe plany na 2024 i ewentualne nowości koło-rurkowe w ofercie na najbliższe miesiące?


Mamy już w grafiku nowe zajęcia dla kobiet ciężarnych, prowdzone przez fizjoterapeutkę uroginekologiczną.A w planach mamy kursy rozciągania i mnóstwo warsztatów tanecznych, rurkowych i kołowych.


Z okazji walentynek prowadzimy warsztaty dla par z pole dance, aerial hoop i acrojogi, będą więc idealne dla tych, którzy nie mają odwagi pojawić się u nas w pojedynkę!


W maju planujemy urządzić kolejne pokazy, na których nasze kursantki będą mogły pochwalić się tym, czego nauczyły się przez ostatnie miesiące. Już nie możemy się doczekać!

 

 

Jagiellońska 34b, 70-382 Szczecin
mail: [email protected]
tel.690 429 888

 

https://www.instagram.com/kolo.rurki
Facebook Koło Rurki

 

 

Koło Rurki

Koło Rurki

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.