Agnieszka Andrzejewska Fitness

02.04.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Michał Religa // Sylwester Szymczuk // Archiwum Agnieszki

To żadna niespodzianka, że większość ludzi chce być zdrowa, silna i posiadać wymarzoną sylwetkę. Nazywamy to po prostu byciem FIT. Dziś mamy przyjemność porozmawiać z Agnieszka Andrzejewska Fitness, która zawodowo pomaga swoim podopiecznym osiągnąć swoje najbardziej ambitne cele związane ze zmianą swojego ciała.
 


Zacznijmy od początku. Dlaczego akurat sport i praca jako trenerka personalna?


Sportem interesuję się od najmłodszych lat. Od szkoły podstawowej do liceum uczęszczałam do klasy siatkarskiej i siatkówka była moją wielką pasją. W międzyczasie trenowałam też pływanie i startowałam w zawodach pływackich. Zawsze miałam niespożytą ilość energii.


Już wtedy wiedziałam, że chcę związać swoją przyszłość ze sportem. Pierwsze swoje treningi na siłowni wykonywałam będąc w gimnazjum w Galactic Fitness w Pile- w mojej rodzinnej miejscowości. Koleżanki w moim wieku nie były zainteresowane siłownią. Chodziłam na nią sama i starałam się podpatrywać od bardziej doświadczonych ode mnie osób w jaki sposób mam ćwiczyć.

 

W wieku 16 lat kupiłam swoje pierwsze ciężarki i sztangę. Włączałam internet i starałam się poprawnie odwzorowywać ćwiczenia. Będąc na studiach zrobiłam kurs trenera personalnego oraz liczne szkolenia z dietetyki i supelementacji. Zaraz po nich kurs trenera pływania I stopnia.


Przyjechałam do Szczecina na studia magisterskie. Ukończyłam Instytut Kultury Fizycznej o profilu nauczyciel wychowania fizycznego z dodatkową specjalizacją gimnastyka korekcyjna. Od razu po studiach dostałam pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej.Pracowałam w tym czasie również na siłowni i na basenie.

 

Bardzo dobrze wspominam czas pracy w szkole, ponieważ praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność. Aktualnie prowadzę treningi personalne w siłowni Iron Man w Gryfinie oraz na siłowni Fitness Point w Szczecinie. Pracuję również na basenie w SDS w Szczecinie, gdzie prowadzę naukę i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych.

 


Prosimy o krótki opis trenera personalnego jako zawodu. Jaki dokładnie jest Twój zakres pracy?


Trener personalny w mojej ocenie jest to osoba, której zadaniem jest dążenie do osiągnięcia wyznaczonego przez klienta celu.Dobry trener dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu powinien sprostać oczekiwaniom klienta. Bardzo ważne jest motywowanie klienta, bycie dla niego osobą, która w razie trudności podnosi na duchu i pcha go dalej do osiągnięcia celu. Trener personalny powinien być również dobrym psychologiem, umieć słuchać swojego klienta.


Odpowiednio dobrany plan treningowy i dieta to podstawa do osiągnięcia sukcesu. Niezbędna jest również duża dyscyplina i mobilizacja do osiągnięcia celu.Trener powinien cały czas monitorować wyniki pracy z klientem.


W swojej pracy zdecydowanie stawiam na zaangażowanie i motywację. Staram się przekazać klientowi jak najwięcej ze swojej wiedzy i dawać 100% motywacji. Każdy z nas miewa gorsze dni, ważne jest jednak to aby się nie poddawać. Jeśli mamy w głowie obrany cel to walczmy do końca!


Jakie są plusy i minusy w Twojej działalności?

 

W mojej pracy widzę wyłącznie plusy, ponieważ prowadzenie treningów na siłowni i układanie diet to moja pasja. Zależy mi na tym, aby mieć stały kontakt z klientem, monitorować na bieżąco jego wyniki i mobilizować do dalszej pracy.


Zależy mi na tym aby każdy z moich klientów czuł się przy mnie swobodnie, w każdej sytuacji mógł się do mnie zwrócić o pomoc czy wyjaśnienie w jaki sposób powinien ćwiczyć czy się odżywiać.

 


Jak wygląda Twój typowy dzień w pracy?


Każdy mój dzień zaczyna się zwykle o 6 rano. Organizuję go zwykle w ten sposób, że od godziny 8 zaczynam treningi z klientami na siłowni. Pracuję również po południu i w godzinach wieczornych. W międzyczasie prowadzę indywidualne zajęcia z nauki i doskonalenia pływania na basenie SDS w Szczecinie. Bywa tak, że wychodzę z domu wcześnie rano, a wracam dopiero wieczorem.

 

Mimo sytuacji jaka dzieje się obecnie na świecie ludzie cały czas chcą i będą chcieli ćwiczyć. Sport wyzwala w człowieku pozytywną energię i daje szczęście.


Cieszę się bardzo, że mam pracę, którą uwielbiam wykonywać. Satysfakcja z rezultatów i uśmiech moich klientów jest dla mnie największym wyróżnieniem.

 


Czy zawód trenerki osobistej można uznać za dochodowy?


Zawód trenera personalnego jest zawodem dochodowym, a przede wszystkim przyszłościowym. Uważam jednak, że aby pracować w tym zawodzie należy mieć odpowiednią wiedzę i kwalifikacje oraz umieć przekazać swoją wiedzę podopiecznym. Coraz więcej osób jest teraz chorych i otyłych.


Dobry trener powinien dbać nie tylko o ciało klienta, ale również o jego zdrowie. Bardzo istotna jest wiedza z zakresu dietetyki i suplementacji. Staram się na bieżąco kształcić w tym kierunku, aby móc prowadzić swoich klientów holistycznie.

 


W jaki sposób podnosisz swoje kwalifikacje?


Stale podnoszę swoje kwalifikacje jeżdżąc na szkolenia i warsztaty z dietetyki i suplementacji oraz treningu personalnego. Teraz jest to trochę ograniczone, jednak uważam, że internet jest kopalnią wiedzy. Wzoruję się na sportowcach- głównie ze Stanów.


Podziwiam ich zapał i determinację. Mobilizują mnie do działania. Uważam, że wszystko o czym myślimy jest realnie do osiągnięcia. Dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych!
Mam w planach starty w zawodach kulturystycznych w kategorii fitness model.


Czuję, że to dobry czas na realizację moich marzeń.


Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników.


Każdy cel jest do osiągnięcia. Nie ważne jak długo Ci to zajmie, bo czas i tak przeminie. Jeśli o czymś marzysz to bądź na tyle odważna/-y żeby to marzenie zrealizować. Życie mamy jedno! Spełniajmy się i bądźmy szczęśliwi :)[email protected]
tel. 531 801 303
Facebook:Agnieszka Andrzejewska Fitness
www.instagram.com/andrzejevvska_fitness

 

 

Agnieszka Andrzejewska Fitness

Agnieszka Andrzejewska Fitness

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.