„Alimex Twój Sklep” ma wszystko!

01.08.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Co miesiąc w naszym cyklu prezentujemy fajne, szczecińskie sklepy, które warto mieć na uwadze w mniej lub bardziej sprecyzowanej przyszłości. W lipcowym numerze odwiedziliśmy i opisaliśmy dla was „Alimex Twój sklep” , który oferuje wszystkie potrzebne rzeczy do pracy czy remontu w domu, w ogrodzie lub garażu. Znajdziecie tam wszystko co potrzebne: od drobnych rzeczy, do tych najbardziej wyspecjalizowanych. Rozmawiam z Markiem Maliński właścicielem firmy.

 

 

hot°: Alimex, brzmi tajemniczo. Zacznijmy od początku: co oznacza nazwa i kiedy powstała firma?

Nasza firma powstała w 1991roku. Jej założycielami byli Państwo Jan i Alicja Kiri. Nazwa firmy pochodzi właśnie od imienia założycielki Pani Alicji oraz pierwszych liter od słów import, export. Tak więc mamy pozytywną rodzinną historię w tle …

 

hot°: Poprosimy o małe wprowadzenie do waszego sklepu czyli się zajmujecie?

Firma zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną narzędzi do domu, ogrodu, firmy, poczynając od silników elektrycznych, elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, pomiarowych, a skończywszy na osprzęcie, wężach, linach itp. Praktycznie mamy wszystko!

 

hot°: Byłem na waszej stronie alimex.pl. Naprawdę imponujący wybór. Co wszystkie te rzeczy można faktycznie kupić u was od razu w sklepie?

Oferujemy wyłącznie produkty dostępne tj. produktu, które faktycznie znajdują się na naszych magazynach. Dysponujemy własnymi systematycznie uzupełnianymi magazynami.

Zajmujemy się również projektowaniem i kompleksową wyceną instalacji grzewczych oraz sanitarnych w mieszkaniach i domach jednorodzinnych
i wielorodzinnych. Ponadto zajmujemy się budową domów jednorodzinnych, wielorodzinnych od podstaw.

 

 

  

 

hot°: Wyobraźmy sobie dwie sytuacje, które rozbije na dwa pytania: Pierwsza: przychodzi do Was właściciel firmy i chce wybudować dom.
Czy jesteście w stanie w 100% zaoferować mu wszystkie potrzebne rzeczy?

Tak, oczywiście. Mamy 3 magazyny wyposażone kompleksowo w produkty i narzędzia do realizacji takiej inwestycji od fundamentów po wykończenie. Na pewnie nie wyjdzie od nas zawiedziony…

 

hot°: Druga wersja. Przychodzi do Was statystyczny Szczecinian, który ma potrzebę kupić kilka mniejszych rzeczy. Czy taki klient też jest mile u Was widziany, czy nastawiacie się głównie na większe zlecenia?

Nie ma znaczenia czy klient jest przedsiębiorcą czy sąsiadem z pobliskich domków czy działek. Każdy klient jest traktowany w taki sam sposób i jest dla nas bardzo ważny.

 

  

 

hot°: Jaki jest najtrudniejsze zlecenie, które zrealizowaliście ostatnie?

Dworzec Główny PKP w Szczecinie. Zajmowaliśmy się kompleksową renowacją dworcowej elewacji. To było naprawdę duże wyzwanie, któremu jednakże w pełni sprostowaliśmy…

 

hot°: Gdzie można znaleźć wasze sklepy?

Nasze sklepy znajdują się na terenach byłego GS-u przy ul. Świerczewskiej 5. W bliskim sąsiedztwie Biedronki i stacji CPN. Są to 3 sklepy w odległości kilku metrów. Łatwo u nas zaparkować co chyba jest bardzo ważnym elementem. Zapraszamy do naszych sklepów.

 

  

 

 

 

 

Alimex Twój Sklep
ul. Świerczewska 5
tel. 91 485 11 59
www.alimex.pl
facebook.com/alimexszczecin