Eurofitness - 5 sposobów na zdrowie!

01.08.2017 0 komentarzy
Autor: Barbara Szydłowska, Zdjęcia: Maria Peda / Archiwum Eurofitness

W poprzednim artykule pisałam na temat jogi, która znakomicie oczyszcza zarówno ciało, jak i umysł. W sierpniu kontynuujemy temat zdrowego podejścia do… zdrowia.;) Otóż zdrowie to w skrócie dobre samopoczucie oraz brak chorób w organizmie. Z tych powodów postanowiłam przygotować 5 zasad, którymi możesz spokojnie kierować się w swojej drodze do zdrowia!

 

 

1.Regularność/rutyna – patrzysz w lustro i myślisz, że trzeba schudnąć? Przechodzisz na dietę, trzymasz ją miesiąc, a po uzyskaniu fajnego efektu, nagle wracasz do starych nawyków i po pół roku ważysz więcej niż wcześniej? To niestety stały efekt. Tak samo jest z aktywnością fizyczną. Jeśli ćwiczysz i zaczynasz osiągać rezultaty, to jeśli przerwiesz treningi podtrzymujące ten rezultat, za chwilę wszystko stracisz. Dzieje się tak, ponieważ potocznie mówiąc Twoje ciało „oszalało”. Intensywne działanie, a potem nagła zmiana nawyków, to zawsze szok dla organizmu, a co za tym idzie zapoczątkowanie pewnych procesów. Przy diecie będziemy chudli, przy treningach nasze ciało zacznie się zmieniać wizualnie i jakościowo.

 

Ważny jest bodziec i czas jego trwania, aby ciało uznało go za coś naturalnego. Dlatego jeśli przechodzisz na dietę - zrób to z głową i wybierz taką, która stanie się Twoim nawykiem żywieniowym i będzie można stosować ją na stałe. Chcesz szybszych efektów? Skonsultuj się z dietetykiem, niech on Cię poprowadzi, chociażby dlatego, że się na tym zna. Wprowadźcie dietę tymczasową do uzyskania pożądanego wyniku, a potem przejdź już na taką, której będziesz trzymać się na stałe. Jeśli trenujesz, to pamiętaj, aby robić to rutynowo, w zależności od rodzaju Twojego treningu. Ale pamiętaj - wakacje czy święta, to wcale nie jest wymówka. O zdrowie trzeba dbać przez cały rok, a najlepiej całe życie!

 

 

2.Jakość vs Ilość - „nie liczy się ilość, ale jakość”. I to jest kolejna zasada, którą warto się kierować. W dzisiejszych czasach efekt (potocznie ilość zdobytych umiejętność lub zrzuconych kilogramów) jest ważniejszy, niż jakość tego, co spożywamy lub robimy. Chcemy uzyskać świetne rezultaty w bardzo krótkim czasie. Tyczy się to dosłownie każdej dziedziny życia. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym, co cenimy najbardziej, to będzie to jakość i poświęcony temu czas. Czas, czyli coś, czego nam wszystkim zawsze brakuje. Na szczęście jakość nie oznacza, że musisz poświęcać każdą wolną chwilę, aby zająć się sobą. Po prostu nie marnuj go na byle co.

 

Nie wiesz jak trenować, a chcesz zrzucić zbędne kilogramy i poprawić sylwetkę? Naprawdę warto zakupić treningi u trenera personalnego – nauczysz się dbać o siebie o wiele szybciej i zdecydowanie szybciej też osiągniesz rezultaty. Jakość ćwiczeń będzie pewniejsza i nie zrobisz sobie krzywdy próbując tysiąca rzeczy na raz. To samo tyczy się diety. Lepiej zasięgnąć rady u dietetyka, niż narażać zdrowie dietami z internetu. Raz wydane pieniądze na wizytę dietetyczną opłacą się bardziej niż to, co wydasz na produkty niedobranej do siebie diety. Pamiętaj - konsekwencje takich diet też bywają różne.

 

Przeczytaj także: artykuł na temat jogi.

 

 

3.Słuchaj siebie – każdy organizm reaguje indywidualnie na wiele rzeczy. Dlatego przede wszystkim wsłuchuj się w siebie. Jeśli kolejny dzień jesz na obiad sałatkę, a za chwilę nie masz energii i leżysz na kanapie bez sił, to może jednak trzeba coś zmienić. Nie daj się ogłupić i posłuchaj co Twoje ciało chce Ci powiedzieć. Każdy organizm ostrzega nas przed rzeczami, które nie są dla niego odpowiednie, trzeba jedynie nauczyć się języka, którym do nas mówi. Nikt inny nie zna Twojego ciała tak jak Ty.

 

 

4.Zwolnij! - dzisiejsze życie to wyścig, tylko nie za bardzo każdy z nas zdaje sobie sprawę za czym. Wszyscy robią tysiące rzeczy, żeby tylko pokazać jak wiele robią i jacy są szczęśliwi. Nie odpoczywają i nie potrafią się zrelaksować. Po kilku latach odbija się to na ich zdrowiu. Może więc dobra książka na kanapie, to wcale nie taki zły pomysł? I wyloguj się do reala!

 

5.Uśmiechnij się :) - po prostu zacznij zmieniać życie tak, aby powodów do uśmiechu było coraz więcej!

 

 

Autor: Barbara Szydłowska
Nauczyciel jogi, fizjoterapeutka, menadżer klubu Eurofitness, właścicielka Holictic Center – domowe terapie. 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.