Eurofitness - klub dla każdego!

05.04.2017 1 komentarzy
Autor: Ania Głębowska, Zdjęcia: Maria Peda

Nadeszła wiosna, a więc pora roku, która bardziej niż inne, sprzyja aktywności fizycznej. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, albo zastanawiasz się, czy nie byłoby lepiej ćwiczyć w domu- powinieneś przeczytać nasz wywiad z Managerem Klubu Eurofitness- Panią Barbarą Szydłowską.

 


hot°: Barbara Szydłowska: Eurofitness to nie tylko zajęcia grupowe, ale również siłownia. Co dokładnie znajdziemy w Waszej ofercie?

 

W naszym klubie stawiamy na to, aby żaden klient nie czuł się gorzej traktowany, dlatego nasze karnety zostały ujednolicone. W tej chwili posiadamy jedynie karnety OPEN, dzięki czemu, każdy, kto zapisuje się do naszego klubu, ma otwarte wejście zarówno na salę fitness, jak i na siłownię, bez żadnych umów i ograniczeń. Nasza siłownia jest rozbudowana o strefę maszyn siłowych, klatkę do treningu funkcjonalnego oraz strefę do ćwiczeń funkcjonalnych. Dodatkowo prowadzimy zajęcia Street Workout, aby uświadomić ćwiczących o potrzebie uniwersalnej pracy z ciałem.

 

Jeśli chodzi o zajęcia fitness, posiadamy szeroki wybór. Każdy fitness'owy maniak znajdzie coś dla siebie. Począwszy od ćwiczeń, które przydadzą się szczegolnie na nadchodzące lato, czyli Brazylijskie Pośladki oraz Shape, jak również coś spokojniejszego typu Pilates i Joga. Staramy się również przekonywać do takich zajęć jak sztangi, czy Street Workout. Wielkim zainteresowaniem cieszy się również nieśmiertelna Zumba.:)


Przy porannych zajęciach postawiliśmy również na jedną z liczniejszych grup uczeszczających na zajęcia prozdrowotne, czyli na Seniorów. Mamy dla nich specjalne karnety oraz zajęcia - Zdrowy Kręgosłup, Pilates i Joga.

 

 

 

hot°: Mamy już astronomiczną i kalendarzową wiosnę, czy ten okres sprzyja zwiększeniu aktywności fizycznej?


Największe zainteresowanie klubami fitness przypada na ponoworoczne postanowienia. Następnie ferie trochę osłabiają zapał ćwiczących. Jednak wizja plażowania znowu pobudza do działania i rzeczywiście w tej chwili klientów jest sporo. Pogoda sprzyja, mamy coraz więcej energii i chcemy pomyśleć o tym, że czas zrzucić zimowe zapasy. Czas najwyższy, ponieważ im bliżej lata, tym mniej czasu, szczególnie jeśli wyznaczyliśmy sobie ambitne cele.

 

W naszym klubie nad tymi celami czuwają świetni trenerzy, więc raczej nie będzie z tym problemu. A tym którzy chcą zacząć przygotowania do plażowania, polecamy na początek konsultacje z trenerem i dietetykiem oraz zajęcia Shape, które świetnie modelują sylwetkę.

 

 

hot°: Jaki rodzaj aktywności fizycznej jest najbardziej popularny w Waszym klubie? Podejrzewam, że wybór różni się również w zależności od płci.


Wszystkie nasze zajęcia fitness mają swoich zwolenników, ale największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia Jogi oraz Zumba. Jest to o tyle ciekawe, że są to zupełnie odmienne formy aktywności, a jednak klienci najbardziej je lubią. Na Zumbie można się przede wszystkim świetnie bawić, czasem powariować, pokrzyczeć, a przy tym spala się sporo kalorii.

 

Nasza instruktorka Monika to ciągle uśmiechnięty wulkan energii. Przyciąga do siebie mnóstwo osób.Joga jest coraz bardziej popularna ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Mamy dużo osób, które chodzą na jogę, ponieważ mają problemy zdrowotne np. z kręgosłupem. Prowadzę jogę już ponad 10 lat i jestem fizjoterapeutką. Uważam, że to jedna z najlepszych terapii. Świetna dla osób, które potrzebują wyciszenia i odstresowania. Takiego zatrzymania czasu, chociaż na chwilę.

 

 

 

hot°: Załóżmy, że zgłasza się do Was osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności ze sportem. Co moglibyście jej zaproponować na początek? Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę w takim przypadku?


Wiele osób, które wcześniej nie uczęszczały do klubu fitness, nie wie, czego się spodziewać. A na recepcji można dowiedzieć się jakie rodzaje zajęć posiadamy w ofercie, umówić konsultacje i wypytać o wszystko, co nas interesuje. Przede wszystkim decydując się na przyjście do klubu fitness, posiadamy już pewne preferencje – wiemy, czy chcemy zacząć od zajęć fitness, czy od siłowni.

 

Dlatego zapraszamy na pierwszy, darmowy trening, aby wypróbować klub. Zawsze na pierwszy raz polecamy spokojniejsze zajęcia na rozruszanie oraz konsultacje z trenerem. Często celem zapisania się do klubu fitness jest lepsza sylwetka lub kondycja, a czasem dobra zabawa. Wyznaczenie sobie celu to podstawa. A w tym pomaga doświadczony personel.

 

 

hot°: Czy ćwiczenia w domu będą tak samo efektywne, jak te w klubie?


Ćwiczenie w domu może być bardzo efektywne, ale najpierw musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy wystarczająco zmotywowani, aby wytrwać. Z doświadczenia wiem, że to często szybko się kończy, a klient jest rozczarowany swoją postawą. To nic złego, że ciężko nam się zmotywować, ponieważ tempo życia w tym nie pomaga. W klubie fitness łatwiej o motywacje, gdyż wychodzi ona z zewnątrz w postaci trenera lub instruktora albo innych ćwiczących. Wystarczy dotrzeć do klubu.

 

Drugą ważną rzeczą jest to, że nie jesteśmy ekspertami we wszystkim. To normalne, że są inni, lepsi od nas, od których warto i wręcz trzeba się uczyć. Dlatego, jeśli zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub chcesz efektywnie ćwiczyć, ale nie wiesz jak, to lepiej znaleźć osoby, które się na tym znają. Instruktor fitness wyciśnie z Ciebie ostatnie poty, ale przy okazji nie pozwoli nabawić się kontuzji, bo nauczy odpowiedniej techniki.

 

 

Eurofitness 
ul. Szafera 3/5/7
tel. 511 469 083
www.eurofitness.szczecin.pl
www.facebook.com/EurofitnessPoland/

 

 

Eurofitness - klub dla każdego!

Eurofitness - klub dla każdego!

Komentarze

Komentarze

aa
11:31 15.03.2018
kiepska szatnia
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.