Kalma Masaż

08.12.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Rozmowa z Panią Hanną, właścicielką gabinetu Kalma Masaż, przeniesie nas w świat holistycznego podejścia do zdrowia i relaksu. Jej pasja do masowania narodziła się już w młodym wieku, a po latach stała się fundamentem dla stworzenia własnego miejsca. Od dziesięciu lat Hania oferuje nie tylko zwykłe sesje masażu, ale podróż przez różnorodne techniki i filozofie masażu wschodniego.

 

 

hot°: Co skłoniło Panią do założenia gabinetu Masażu Kalma? Czy była to pasja czy specyficzne albo własne doświadczenia?

 

Zdecydowanie pasja, zawsze coś mnie do masowania ciągnęło. Historia jest taka, że już w szkole masowałam koleżanki, na wycieczkach klasowych czy w ławce. Wspominam wyjazd na mazury z kuzynką, którą masowałam tam chyba codziennie, a miałam wtedy 13 lat. Powiedziała mi wtedy, że super mi to wychodzi, nie pomyślałabym wtedy że będzie to moją pracą, po prostu to uwielbiałam i tak jest do dziś. Takich wspomnień mam wiele, dlatego śmiało mogę powiedzieć, że masaże to moja pasja i powołanie.


W przyszłym roku minie 10 lat, od kiedy pracuję jako masażystka, przez długi czas mobilnie, a od około 4 lat prowadzę swój gabinet na Prawobrzeżu.

 

 

hot°: Jakie metody masażu są oferowane w gabinecie Masażu Kalma i jakie są ich główne korzyści dla klientów?


Moją inspiracją są masaże wschodnie. Masażu Balijskiego nauczyłam się u rodowitej Tajki, było to dla mnie niesamowite doświadczenie i ogrom wiedzy! Wykonywane przeze mnie masaże to połączenie technik z różnych rodzajów masażu, przede wszystkim masażu Balijskiego, Lomi Lomi, Shiatsu oraz Mau- ri. Połączenie różnych technik pozwala na większą skuteczność w rozluźnieniu napięć mięśniowych i zrelaksowaniu całego ciała.


Wykonuję również swój autorski Ujędrniający Masaż Twarzy, ktory posiada dużo technik liftingujących oraz popularny ostatnio masaż Kobido. W mojej ofercie znaleźć można też masaż limfatyczny, który usuwa nadmiary płynów, działa przeciwobrzękowo i świetnie radzi sobie z cellulitem wodnym. Nigdy nie masuje schematycznie i bardzo tego nie lubię, staram się aby każdy masaż był wyjątkowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby masowanej.

 

 

hot°: Jakie są zasady, którymi kieruje się Pani , aby zapewnić klientom najlepsze doświadczenia z masażu?

 

Jeśli chodzi o masaż, każdy musi być inny, nigdy nie masuje schematycznie, zmieniam intensywność dodaje nowe techniki, manipuluję trochę mięśniami, aby nie przyzwyczajały się do powtarzających się technik, co przyniosłoby gorsze efekty przy regularnym masażu.


Bardzo zależy mi na tym, aby każdy czuł się zaopiekowany, zrelaksowany i aby czuł się 100% komfortowo. Podczas masażu dbam o to aby było wygodnie, ciepło i przyjemnie oraz aby muzyka była taka ,jaką dana osoba lubi. Mając stałych klientów staram się zapamiętać, kto lubi np. odgłosy natury, kto dźwięki pianina czy mantry. Bardzo ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego, kto mnie odwiedza. Priorytetowe jest dla mnie słuchanie potrzeb osoby masowanej aby jak najlepiej poradzić sobie z dolegliwościami, które występują.


Szczególną uwagę zwracam też na kosmetyki i olejki jakich używam do masażu, Mam wysokie wymagania dotyczące ich naturalności. Aby zapewnić jak najlepsze olejki i kosmetyki do ciała ciągle uczę się składów aby móc sama oceniać czy dany kosmetyk nie posiada składników z czarnej listy toksycznych substancji.

 

 

 

hot°: Czy widzi Pani rosnące zainteresowanie masażem jako formą leczenia czy relaksu w dzisiejszym świecie?

 

Jak najbardziej, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób dąży do zdrowego trybu życia, przede wszystkim holistycznie : zdrowe odżywianie, sport i rozwój mentalny. Szukamy naturalnych metod utrzymania zdrowia, a masaż to jedna z najbardziej naturalnych metod do utrzymania w dobrej kondycji nasze ciało i umysł. Dostrzegam coraz większe zainteresowanie masażem i bardzo mnie cieszy, kiedy rodzice przyprowadzają na masaż swoje dzieci, ucząc ich zdrowych nawyków. Zawsze mówię że masaż to takie zdrowe uzależnienie. :)

 

hot°: Jaki wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne ma regularne korzystanie z masażu?

 

Masaż powoduje wzrost endorfin i pobudza serotoninę, która jest odpowiedzialna za dobre samopoczucie. Podczas masażu jest nam błogo, czujemy tylko pozytywne uczucia, inspirujące refleksje, które kojąco wpływają na ciało i umysł. Osobom z bezsennością poprawia się sen. Fizycznie mamy o wiele lepszą mobilność, poprawę ruchomości stawów oraz nasz organizm jest bardziej odżywiony i dotleniony.

 

Masaż wzmacnia również odporność ponieważ, poprzez poprawę krążenia usprawniamy limfę, w której leukocyty lepiej radzą sobie z wirusami, a wszystkie substancje odżywcze szybciej trafiają do wszystkich komórek naszego ciała. Dla osób dbających o linie, regularny masaż przyspiesza metabolizm oraz ujędrnia skórę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że masaż to nie tylko działanie na mięśnie i stawy, a na wszystkie układy naszego ciała.

 

hot°: Czy istnieją specyficzne/konkretne grupy ludzi, które częściej korzystają z usług Pani gabinetu?

 

Nie zauważyłam konkretnych grup ludzi, które częściej korzystają z masażu. Myślę, że masaż staje się coraz bardziej powszechny i dostępny dla każdego. Czasem trafiają do mnie osoby, które mówią że to ich pierwszy masaż w życiu, wtedy czuję takie wyzwanie, aby sprawić by ta osoba pokochała tą formę dbania o siebie.

 

 

 

hot°: Jakie są najczęstsze problemy zdrowotne, z jakimi zgłaszają się Państwo do masażu? Czy są to przede wszystkim problemy fizyczne czy też napięcia wynikające z natężenia psychicznego?

 

Najczęściej są to bóle i napięcia mięśniowe w odcinku lędźwiowym oraz odcinku szyjnym. Nie bez znaczenia są stres i emocje, ktore towarzyszą nam każdego dnia, to one są często główną przyczyną problemów z ciałem.

 

hot°: W jaki sposób masaże mogą wspierać proces rekonwalescencji lub rehabilitacji po urazach?


Masażysta może wspierać rehabilitację, którą wykonuję Fizjoterapeuta lub Osteopata. Moje masaże to przede wszystkim profilaktyka, aby zapobiegać ciężkim kontuzjom i przeciążeniom mięśni. Regularne masowanie chociażby raz w miesiącu sprawia, że mięśnie są odżywione I dzięki temu są bardziej odporne. Jeśli widzę, że problem jest na tyle poważny, że masażem nie jestem w stanie pomóc, zalecam wtedy wizytę u fizjoterapeuty.

 

Masażysta i fizjoterapeuta działa w zupelnie inny sposob, ale często wzajemnie się uzupełniamy. Masaż poprawia krążenie krwi, dzięki temu wszystkie niezbędne substancje odżywcze i tlen szybciej docierają do tkanek.


Efektem tego jest dotlenienie mięśni, szybsza regeneracja oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych. Z Kolei Masaż limfatyczny usuwa nadmiar płynów z tkanek i jest stosowany jako terapia przeciwobrzękowa po operacjach, zabiegach czy urazach.

 

 

hot°: Czy można zastosować masaż jako uzupełnienie terapii medycznej lub psychologicznej?

 

Regularne masaże mogą być uzupełnieniem tradycyjnych terapii medycznych, nierzadko zdarza się, że objawy spowodowane są blokadami energetycznymi w naszym ciele, masaż odpręża,wprowadza harmonię i ukojenie, co pozytywnie wpływa na leczenie.


Zawsze zachęcam do korzystania z masażu chociaż raz w miesiącu, jest to już 12 razy w roku…i jest to już konkretna korzyść dla organizmu, który będzie zdecydowanie lepiej funkcjonował, niż gdyby z dobrodziejstwa masaży nie korzystał. Ciało i umysł z pewnością się odwdzięczy. Uważam to za świetną “inwestycje” w swoje zdrowie.

 

hot°: Jakie są największe trudności związane z prowadzeniem gabinetu masażu?

 

Zastanawiam się czy czuję jakąś trudność i nic nie przychodzi mi do głowy. Masowanie to sama przyjemność :)

 

hot°: Czy masaż może być stosowany w pracy nad kontrolą stresu i poprawą snu?

 

Masaż zmniejsza napięcia, odpręża oraz pomaga pokonać stres, wpływa to na lepsze samopoczucie, obniża się poziom kortyzolu i mamy zdecydowanie lepszy sen.

 

 

 

Gabinet Masażu Kalma
Ul. Andrzejewskiego 37/3
70-786 Szczecin
telefon: 602 733 061
mail: [email protected]

 

https://www.facebook.com/Kalmamasaz
https://instagram.com/gabinet_masazu_kalma

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.