Paintball Piranha - zabawa idealna na jesień!

12.10.2017 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski

Mało jest rozrywek, które potrafią dostarczyć ogromnych emocji, a nie wymagają ani doświadczenia ani sportowego obycia, ani również specjalistycznego sprzętu. Jedną z takich rozrywek jest paintball - genialna gra rywalizacyjna, dostępna praktycznie dla każdego i nie wymagająca niczego oprócz dobrych chęci i zapału! Ważne jest tylko, żeby trafić na dobrą i profesjonalną firmę, która potrafi zorganizować nam zabawę na odpowiednim poziomie. My zdecydowanie polecamy Paintball Piranha, jedną z największych i najlepszych szczecińskich firm organizujących rożnego rodzaju paintballowe rozgrywki. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z właścicielem firmy Panem Damianem Sokołowskim, w którym dowiecie się oczywiście wszystkich szczegółów, a my mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspiruje was do podjęcia wyzwania, warto!

 

 

hot°: Zrobiłem małe rozeznanie i wyszło mi, że w Szczecinie Paintball Piranha, jest- jedną z większych i posiadających najdłuższy staż - firm zajmujących się organizowaniem rozgrywek paintballowych. Kiedy zatem zaczęła się Pana przygoda z tym sportem i w którym momencie przerodził się on z pasji w biznes?

 

Damian Sokołowski: Z większych tak, może z najdłuższym stażem - nie, ale 7 lat bawimy się już „w farbie” ;) W tym przypadku wszystko zaczęło się spontanicznie, po prostu chcieliśmy „postrzelać się” ze znajomymi, a że byliśmy związani z militariami, próbowaliśmy zabawy w ASG, to jednak paintball i jego realizm najbardziej nas zafascynował i ta fascynacja trwa do dziś, bo najlepszy biznes to taki, który zawsze będzie pasją.

 

 

 

hot°: Pana firma Paintball Piranha oferuje kilka różnych pól do gry w paintballa. Warto dodać, że we wrześniu hucznie otworzyliście kolejną miejscówkę. Prosimy opowiedzieć nam jak one wyglądają w sensie sportowym i taktycznym, czym się różnią od siebie i jakie dają możliwości.

 

Posiadamy jako jedyni w zachodniopomorskim, a nawet w promieniu kilkuset kilometrów całoroczną halę do gry w Paintball. Jest to budynek o powierzchni ponad 2tys m2, który składa się z 2 pięter przystosowanych specjalnie do gry z oświetleniem i nagłośnieniem (w przygotowaniu mamy 3 piętro).

 

Dodam, że na hali gramy systemem softpaintball. Jeżeli ktoś chce pograć na świeżym powietrzu to prowadzimy gry na dwóch poligonach, jeden na obrzeżach Szczecina, który jest militarną gratką dla graczy, ponieważ składa się z nieużywanych budynków, bunkrów, okopów, lasu.

 

Drugi poligon to już specjalnie zbudowane przez nas pole do gry w Lipianach i właśnie we wrześniu mieliśmy jego „wystrzałowe” otwarcie. Nad polem pracowaliśmy ponad pół roku, znajdują się na nim okopy, kontener, wraki samochodów, zbudowane z desek atrapy domów, samochodów, czołgów, barek. Dużo bym mógł o polu mówić, ale najlepiej jest samemu przyjechać i sprawdzić.


Poza naszymi polami do gry, możemy też przyjechać i zrobić pole do speedballa w każdym miejscu w Polsce. Mamy 35 profesjonalnych turniejowych balonów do speed paintballa, siatkę zabezpieczającą pole. Całe pole stawiamy w 3-4 godziny i można grać ;)

 

 

 

 

hot°: Wyobraźmy sobie sytuację, mamy urodziny i chcemy zaprosić 10 znajomych na paintballa. Dzwonimy do Pana i …. co wówczas? Jakie powinniśmy przygotować stroje, ile trwa rozgrywka? Prosimy o rozbicie gry w paintballa na szczegóły organizacyjne ;) …

 

Dziesięć osób to już fajna grupa do gry. Dzwonicie, wybieramy termin, ustalamy jaką ilość kulek wybieracie na osobę. Na start polecamy pakiety 300 i 500 kulek na osobę. Dostępne są również pakiety z większą ilością kulek, a my zawsze pomożemy dobrać odpowiedni pakiet. Czasu gry nie limitujemy, jest on zależny od ilości kulek. Gra trwa „do ostatniej kulki” i tak przy 300 kulkach na osobę grupy zazwyczaj potrzebują około 1 do 2 godzin, a przy 500 kulkach na osobę ten czas wydłuża się do 3 lub 4 godzin.

 

W czas gry wliczone jest przygotowanie do gry, wyjaśnienie zasad oraz przerwy. Na koniec można zrobić ognisko lub grilla i spokojnie po piknikować. Od nas otrzymacie wszystko co potrzebne do gry: mundur, rękawiczki, ochraniacz na szyję, maski, różnego typu markery do wyboru. Dla kobiet i dzieci mamy ochraniacze korpusu. Ubiór powinien być sportowy i dostosowany do pogody, nie polecamy ubierać się zbyt ciepło, ponieważ mundury które dostaniecie od nas są dość grube.

 

Oprócz tego należy ze sobą zabrać obuwie do biegania, wodę, a przede wszystkim bojowe nastawienie i dobry humor ;) Resztą zajmiemy się my.

 

 

hot°: Oprócz sprzętu i odpowiedniego ubrania, bardzo ważny jest scenariusz gry. Czy wasi goście mogą liczyć na fachową pomoc z waszej strony? Przy okazji mam pytanie: jakie są najpopularniejsze scenariusze gry w paintballa?

 

Osoby prowadzące gry – animatorzy, to osoby posiadające duże doświadczenie, które same grają w paintball (niektórzy sportowo), dlatego nie zawsze trzymamy się schematów i nie powielamy gier znanych ogólnie w paintballu, m.in. takich jak: walka o flagę, team deathmatch, czy odbicie zakładnika.

 

Zazwyczaj są to scenariusze na pierwsze gry, gdy grupa się rozkręci to możemy wprowadzić dodatkowe elementy do gry, w tym środki pozoracyjne, np. świece dymne, tarcze, atrapy granatów oraz śmieszne przebrania. Takie elementy umożliwiają zrobienie scenariuszy z tzw. wysadzaniem budynku, Normandię, obronę baz, porwanie VIP’a czy najpopularniejszy scenariusz wśród grup na wieczorze kawalerskim, czyli „polowanie na króliczka”.

 

 

 

hot°: Porozmawiajmy teraz o bólu;) Czy uderzenie kulą paintballową jest bolesne? Oczywiście mówimy o sytuacji, w której mamy na sobie maskę i odpowiedni strój.

 

Paintball nie boli, paintball się czuje. Tak na poważnie to wszystko zależy z jakiej odległości dostaniemy kulką i czy organizator gier przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przed grą sprawdzamy moc markerów, czyli prędkość wylotową kulek i regulujemy ją do bezpiecznej granicy. Uczestnikom zapewniamy ochraniacze na odkryte części ciała takie jak ręce czy szyja.

 

W naszym regulaminie obowiązuje zakaz strzelania z bliższych odległości niż 2-3m, a dodatkowo używamy dobrej jakości, kruchych kulek, które rozbijają się na graczach. Tutaj wspomnę też o systemie softpaintball, który jest innowacyjnym systemem w paintball. Polega on na tym, iż używane są mniejsze o 1/3 od standardowej wielkości kulki, kulki półcalowe.

 

Główną zaletą tego systemu, jest to że przy tym samym zasięgu, trafienie taką kulką jest w dużym stopniu mniej odczuwalne, a nawet trafienie z bliska nie pozostawia śladów (mniejsza energia kinetyczna przy uderzeniu).

 

 

 

hot°: Na waszym Facebookowym fanpage'u widziałem zdjęcia z wieczorów panieńskich i kawalerskich oraz zdjęcia dzieci grających w paintaballa. Proszę opowiedzieć nam o tej części waszej oferty…

 

W tej chwili wieczory kawalerskie na paintball’u to jedna z najpopularniejszych opcji. Coraz częściej również panie decydują się na tą formę rozrywki w dniu wieczoru panieńskiego. Wszystko dzięki temu, że staramy się, aby wszyscy dobrze się bawili, a sama zabawa została dobrze zapamiętana i nie była schematyczna. Wyobraźmy sobie, jako wstęp do pierwszej gry, że Pan młody zostaje porwany i musi walczyć o swoją wybrankę albo zamiast różowego panieńskiego - ostra strzelanina z koleżankami.

 

Dla dzieci mamy specjalny sprzęt markery – shotguny, które strzelają bardzo małą mocą, są lekkie i poręczne do gry oraz małe kulki używane również do softpainball’a. Dzieciaki już od 6 roku życia zaczynają u nas swoją przygodę z paintballem.

 

 

 

hot°: Czy paintball to rozgrywka głównie dla mężczyzn? Sam brał udział w kilku rozgrywkach i zauważyłem, że kobiety całkiem nieźle wypadają w rozgrywkach. Jak to wygląda widziane okiem fachowca?

 

Oczywiście, że to nie tylko rozrywka dla mężczyzn! Panie świetnie dają sobie radę, a często zdarza się, że są lepszymi graczami od mężczyzn. Są bardziej zawzięte ;)

 

 

hot°: Na koniec małe podsumowanie: w kilku słowach: jak powinna wyglądać dobrze zorganizowana rozgrywka w paintballa według Piranha Szczecin?

 

Fachowa obsługa, bezpieczeństwo, profesjonalny sprzęt i dobrej jakości kulki, ciekawy teren do gry, indywidualne podejście do klienta i dopasowanie się do jego potrzeb. Przyjazna atmosfera i dobry humor.

 

 

Paintball Piranha Szczecin
tel. 790898100
Napisz maila!
Odwiedź stronę Internetową
Polub na Facebooku!

 

Komentarze

Komentarze

Jarek J
1:00 18.10.2017
Polecam, profesjonalna obsługa imprezy, dozobaczenia następnym razem.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.