Poznaj strefę mocy! Przedstawiamy Power Gym.

30.09.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum

PowerGym to miejsce, w którym młodzi oraz dorośli adepci sportu mogą rozwinąć swoje umiejętności zarówno w wymiarze fizycznym jak i osobowościowym. Wszystko dzięki stymulującym treningom przeprowadzanym przez wykwalifikowanych trenerów i trenerki. W dzisiejszym wywiadzie przybliżymy Wam świat pełen energii i wigoru!

 

 

 

Zacznijmy od samego początku dla tych którzy jeszcze Was nie poznali. Jak powstał pomysł na założenie Power Gym?

 

W 2016 roku została oddana do użytku nowa sala gimnastyczna w Szczecinie w Zespole Szkół Sportowych przy ulicy Małopolskiej 22. Wówczas był to pierwszy taki obiekt w Polsce. Najnowocześniejsza sala gimnastyczna stworzyła absolutnie nowe, wyjątkowe warunki do uprawiania gimnastyki w Szczecinie.

 

Zauważyłem otwierające się nowe możliwości do popularyzowania gimnastyki i stworzenia projektu gimnastyki rekreacyjnej. Udałem się do dyrektora szkoły z zapytaniem o możliwość najmu sali w godzinach popołudniowych. W międzyczasie dyrektor miał inne zapytania o możliwość wynajmu.

 

Ostatecznie po przeanalizowaniu ofert i różnych wizji projektów gimnastycznych mających być zapleczem wyczynowych klas sportowych w Zespole Szkół dyrektor powierzył stworzenie UKS przy szkole Marcinowi Steczkowi i mnie (Wojciech Matyka). Z Marcinem szybko doszliśmy do porozumienia. Jego nieocenione doświadczenie organizacyjne, pedagogiczne, świetny kontakt z ludźmi i znajomość realiów tworzenia struktur sportowych i klubowych okazało się bardzo przydatne.

 

Szybko doprowadził do powstania Uczniowskiego Klubu Sportowego i uzyskania formy prawnej poprzez rejestrację klubu w Urzędzie Miasta. Ja natomiast przełożyłem swoją wiedzę  z budowy akademii piłkarskiej (AMF Szczecin), którą prowadziłem równolegle w zakresie właściwego opakowania projektu poprzez nadanie nazwy, realizację loga i dalsze promowania brandu  i jego rozpoznawalności.

 

Zająłem się też sprawami związanymi z umowami i organizacją zajęć. Korzystając natomiast z kilkuletniego doświadczenia trenera gimnastyki sportowej stworzyłem całkowicie nowy pomysł na prowadzenie zajęć gimnastycznych w których dzieci mają wspólną rozgrzewkę, następnie ćwiczą z różnymi trenerami na poszczególnych stacjach gimnastycznych. Zajęcia się spodobały, sala zaczęła się zapełniać i tak nasz projekt sie rozwija.

 

 

Od jak dawna prosperujecie w Szczecinie?

 

Od 2016 roku od momentu powstania hali przy Małopolskiej.

 

Wiemy, że posiadacie dwa miejsca treningowe, jedno z nich niedawno zostało otwarte. Pierwsza hala znajduje się w Zespole Szkół Sportowych przy ulicy Małopolskiej 22. Gdzie dokładnie znajduje się drugi obiekt?

 

Tak. W 2019 roku otworzyliśmy drugi obiekt gimnastyczny przy  Twardowskiego 5. Zaadoptowaliśmy halę po części sklepu meblowego Domar. Zainwestowaliśmy bardzo duże pieniądze aby "nasz obiekt" dorównywał obiektowi z Małopolskiej. Tu i tu i są świetne warunki do treningu. W hali przy Twardowskiego mamy dodatkowo kawiarnie.

 

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

 

Ofertę kierujemy do wszystkich zainteresowanych kompleksowym treningiem ogólnorozwojowym z elementami gimnastyki sportowej. W tej chwili mamy treningi dla dzieci i młodzieży od lat 3 do 18. Treningi gimnastyczne oraz fitness dla dorosłych. Ciekawym połączeniem przy Twardowskiego są równoległe zajęcia dla rodziców w trakcie trwania zajęć dzieci. To jedyna taka oferta w Szczecinie.

 

Zapewne macie bardzo dobrze wyposażone hale. Co możemy w nich znależć?

 

Hale w Power Gym cechuje najwyższy standard sprzętowy. Na przyrządach gimnastycznych  firmy SPIETH, które posiadamy rozgrywać można zawody sportowe najwyższej rangi jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Europy.

 

Do tego ścieżki trampolinowe, trampoliny z lądowaniem do dołów asekuracyjnych z gąbkami, air track, małe trampoliny, odskocznie. Wszystko to dają wiele możliwości nauki trudnych elementów gimnastycznych i akrobatycznych. Miękkie materace oraz doły asekuracyjne z gąbkami stwarzają warunki możliwie najbezpieczniejsze.

 

Poza standardową ofertą zajęć sportowych w ciągu roku szkolnego organizujecie też półkolonie i obozy sportowe. Jak wygląda taka oferta wakacyjna?

 

Półkolonie i obozy sportowe to kolejny projekt dla osób lubiących spędzać czas na sportowo.

 

Corocznie w wakacje organizujemy 5-6 turnusów półkolonii gimnastycznych (Warsztaty gimnastyczne) zarówno w hali przy Małopolskiej jak i przy Twardowskiego. Współpracujemy z fajnymi miejscami na mapie Szczecina jak SKI PARK, Park Linowy Tarzania, Kids Arena, Edukido.

 

Nasz program półkolonii oparty na zajęciach gimnastycznych jest bardzo obszerny i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. W sezonie 2022 wrócimy tez pewnie do rozstawiania naszego basenu ogrodowego, który był wielka atrakcją półkolonii przy Małopolskiej przed pandemią.

 

 

 

Jakie macie plany na najbliższy sezon?

 

Kolejny krok w rozwoju, który niestety wstrzymała nam trochę pandemia. Chcielibyśmy aby obecny sezon w Halach Mocy  przebiegł bez zakłóceń związanych z pandemią, abyśmy mogli wypełnić nasze obiekty, bo zainteresowanie gimnastyką jest ogromne. W tym sezonie wróciliśmy do zajęć z najmłodszą grupą wiekową czyli 3 latkami.

 

Oprócz tego rozbudowujemy nasze dodatkowe projekty jak Urodziny w Power Gym, Noc w Hali Mocy, (która cieszy się ogromnym zainteresowaniem), obóz Acro Camp, którego druga edycja odbędzie się w dniach 17-24.07 w Człuchowie, Akrobatyczne Piątki w których nawiązujemy współprace ze szkołami tańca jak również nauczamy elementów stricte akrobatycznych.

 

Jesteśmy też otwarci na poszerzanie współpracy z klubami piłkarskimi w ramach treningów uzupełniających. Do tego zwiększenie kadry trenerskiej, szkolenia wewnętrzne jak i organizacja kursów trenerskich.

 

Czy jest jeszcze coś co powinniśmy wiedzieć  o Power Gym?

 

Power Gym to miejsce w którym każdy może się dobrze czuć, rozwijać fizycznie i mentalnie czerpiąc satysfakcję ze swoich własnych osiągnięć bez presji wyniku sportowego i zewnętrznego nacisku. Spotkacie tu serdecznych ludzi i  świetną kadrę trenerską z którą złapiecie dobry kontakt i otrzymacie pomoc w osiąganiu swoich celów. Wystarczy wyłączyć ograniczenia i włączyć Power. Czeka Was świetna sportowa przygoda!

 

 

 

Dane do kontaktu:

ul. Małopolska 22

www.powergym.szczecin.pl

Tel. 664 788 879

www.facebook.com/PowerGymSzczecin

 

powergym

powergym