Prime Fitness Club – najwyższa jakość!

19.10.2016 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Krystian Gąciarski

PRIME Fitness Club to nowa, szczecińska świątynia sportu, zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, przy ulicy 5 Lipca 46 (dawne kino Colosseum). Wszystkie elementy składowe - począwszy od drobnych kwestii – jak przemyślane funkcjonowanie parkingu, przez elegancki i dopracowany projekt wnętrza, a skończywszy na rzeczach najważniejszych – takich jak jakość sprzętu oraz profesjonalna kadra trenerska - wskazują na wyjątkową jakość! Zapraszamy do przeczytania naszego kolejnego wywiadu z Dominiką Wójcikiewicz, managerem ds. rozwoju. Rozmawiamy o klubowych nowościach, rodzajach zajęć fitness idealnych na jesień oraz o wielu innych aspektach, ważnych w dobrym treningu.

 


hot°: Od tygodnia mamy kalendarzową jesień, czas na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu minął. Ale nic straconego, w końcu mamy takie miejsca jak wasze. Jakie zajęcia przygotowaliście dla wszystkich miłośników wysiłku fizycznego?


Jesienne zimowe wieczory sprzyjają błogiemu lenistwu, najczęściej spędzamy je na kanapie, oglądając kolejny film. Nie trzeba jednak czekać do wiosny, aby zmienić ten scenariusz. Choć obecna aura raczej nie zachęca do wychodzenia z domu, nie znaczy to, że musimy te kilka najbliższych miesięcy spędzić zamknięci w czterech ścianach. Aktywny wypoczynek doda nam energii, której często brakuje jesienią i zimą. Piękne ciało, mocne serce, lepsze samopoczucie - to tylko kilka powodów, dla których warto ćwiczyć. Oprócz korzyści dla sylwetki, regularne uprawianie sportu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.


Zajęcia fitness, czy siłownia, pozwolą zażyć ruchu i pozostać w dobrej formie. Oferta zajęć fitness w naszym klubie obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych zajęć, prowadzonych przez profesjonalną kadrę, tak aby każdemu z naszych Klientów zapewnić komfort i radość z ćwiczeń. Oferujemy zajęcia ogólnorozwojowe, wzmacniające, takie jak: PRIME Pump, Tabata, Step&Shape, Total Body Conditioning, Strong ®, będące nowością w skali naszego miasta.


Ponadto, szereg zajęć rozciągających, korzystnie wpływających zarówno na stan ciała, ale i umysłu: Joga, Pilates, Zdrowy Kręgosłup, zajęcia taneczne Zumba®, Salsation ®, Street Dance, zajęcia dla aktywnych seniorów: PRIME for Gold. To tylko niektóre z całej oferty zajęć grupowych jaką przygotowaliśmy na tę porę roku. Ponadto, zapraszamy wszystkich pasjonatów rowerów, do nowoczesnej, klimatyzowanej sali Indoor Cycling, wyposażonej w niezwykły system wirtualnych trenerów, motywujących do pracy w przeróżnych zakątkach świata!

 


hot°: W PRIME Fitness Club macie zajęcia, których prowadzenie wymaga wykupienia licencji. To w konsekwencji wymusza odpowiednią jakość i wyszkolenie personelu. Opowiedzcie naszym Czytelnikom o tego typu zajęciach.


Coraz częściej można się spotkać z zajęciami fitness, których prowadzenie wymaga wykupienia licencji przez instruktora. Najczęściej spotykane są to zajęcia Zumba® Fitness oraz Salsation®. Po zakończonym szkoleniu, instruktor zajęć mogą prowadzić regularnie zajęcia fitness, prowadzić oraz organizować maratony master class`y, eventy. Dzięki temu członkostwu instruktor ciągle podnosi swoje kwalifikacje.


Mamy przy tym pewność, że uczestnicząc w takich zajęciach, jesteśmy pod opieką profesjonalnie szkolonych instruktorów. Takie zajęcia w naszym grafiku to między innymi Strong by Zumba™- jedyne jak na razie w Szczecinie. To trening wzmacniający, łączący w sobie wysoką intensywność treningu interwałowego oraz świetnie zsynchronizowaną, motywującą do działania muzykę. Podczas zajęć wykorzystujemy jednie ciężar własnego ciała. Zajęcia są podzielone na bloki i tak skonstruowane, że ciało będzie jeszcze spalać kalorie długo po zakończeniu treningu.

 


hot°: Pora na rozwiązanie kilku mitów. Kim w ogóle jest trener personalny?. Jaki jest zakres waszej pracy? Czy tylko sport czy też może doradzanie w doborze optymalnej diety czy również dbanie o kondycje psychiczną?


W naszym klubie, trener personalny to nie osoba dużych gabarytów siedząca w jednym miejscu na siłowni i zainteresowana tylko swoją osobą :). Jest to człowiek wykwalifikowany i nastawiony na pomoc i osiągniecie celu wyznaczonego przez Klienta. Zakres pracy trenera jest szeroki, w zależności od potrzeby Klienta. Na jednym treningu zajmujemy się redukcją tkanki tłuszczowej, a podczas innego przygotowujemy osobę pod daną dyscyplinę sportową.


Dlatego u nas w klubie, kadra trenerska się uzupełnia, każdy z trenerów ma ulubiona formę treningów oraz specjalizacje w rożnych dziedzinach sportu. Sam trening to nawet nie połowa sukcesu, wiec dobór optymalnej diety, jest jak najbardziej kolejnym elementem, który trener bierze pod uwagę przy współpracy z Klientem.


Aspekt psychiczny też jest ważny. Mówi się, że trener także jest psychologiem, bo przy braku motywacji- co zdarza się przecież każdemu - musi znaleźć odpowiedni bodziec do tego, aby Klient czerpał jak najwięcej przyjemności z tego, co robi dla siebie.

 

Dominika Wójcikiewicz


hot°: Z tego co widzę PRIME Fitness Club cały czas się zmienia. Niedawno otworzyliście nową, super salę Indoor Cycling. Prosimy o kilka słów wyjaśnienia.


Sala Indoor Cycling to nowoczesna i bardzo komfortowa sala rowerowa, w której przeprowadzane są zajęcia z wirtualnym trenerem. W pomieszczeniu zamontowano atrakcyjne oświetlenie, nowoczesny sufit, a ponadto przyciemniono ją. Dzięki czemu, Klient może się przenieść podczas zajęć w wybrany zakątek świata.


Krajobrazy, które mamy okazję oglądać podczas jazdy, powodują iż zajęcia stają się jeszcze przyjemniejsze, niż dotychczas. Program ten dostępnym mamy w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Jesteśmy jedynym siłownią w Szczecinie, która posiada tego typu program. W PRIME Fitness Club, zawsze stawiamy na nowoczesność i jakość.

 

symulator schodów


hot°: Czytałem, że jako jedno z niewielu miejsc w Polsce, macie symulator wchodzenia na schody. Czy używacie go również podczas treningów personalnych ?


Symulator schodów jest świetnym urządzeniem i rzadko spotykanym sprzętem w klubach. Możemy na nim wzmocnić mięśnie nóg lub zrobić intensywny trening spalający tkankę tłuszczową. Stosowanie tej maszyny podczas indywidualnej pracy z Klientem zależy od danego treningu i celu klienta. Często stosowana jest również jako uzupełnienie treningu personalnego w formie ćwiczeń cardio.


hot°: Kim są wasi klienci? Czy według Ciebie są jakieś ograniczenia wiekowe w uprawieniu fitnessu?


Nasi klienci to osoby w różnym wieku, będące na różnym etapie swojej przygody ze sportem, czego dowodem jest wprowadzenie do grafiku zajęć skierowanych do aktywnych seniorów - PRIME for Gold :) Każdy przychodzi tutaj z innego powodu. Jedni po to, by się oderwać od codzienności, inni aby poprawić swoją sylwetkę i zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a jeszcze inni aby poćwiczyć wspólnie ze znajomymi, a przy okazji się spotkać.


Uważam, że nie istnieją ograniczenia wiekowe jeśli chodzi o fitness, czy jakąkolwiek aktywność fizyczną. Nieistotne czy chodzisz do liceum, jesteś na emeryturze - zawsze jest dobry moment na zmianę swoich nawyków i trybu życia na lepsze!

 


hot°: Jakie na ten moment są najpopularniejsze zajęcia fitness dla kobiet?


Wśród Pań dużym powodzeniem cieszy się energetyczna Zumba® , która przy latynoskich rytmach, prostych krokach tanecznych zmotywuje Was i stworzy atmosferę świetnej zabawy, ale także poprawi Wasze samopoczucie po dniu pełnym stresu. Dla miłośniczek treningu wytrzymałościowo-siłowego świetnym rozwiązaniem są zajęcia TBC, czy Body Shape, trening, który obejmuje wszystkie partie mięśniowe, wysmukla i rzeźbi sylwetkę.


Dla Pań, które marzą o zgrabnej i jędrnej pupie, zredukowaniu cellulitu i ukształtowaniu dolnych partii ciała - polecamy Brazylijskie Pośladki, po tych zajęciach strach przed corocznym założeniem bikini pozostanie już tylko wspomnieniem. Jednak nie każdy jest zwolennikiem tańca, treningów siłowych czy interwałowych.


W naszej ofercie znajdą się również zajęcia, w których odnajdziecie harmonię, spokój, odprężenie i balans. Do takich należą Pilates, Yoga, Zdrowy kręgosłup. Wspaniałe zajęcia dla osób pracujących w pozycji siedzącej. Celem jest wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych oraz poprawa stabilności kręgosłupa. Trening przy relaksacyjnej, odprężającej muzyce wspomoże przy rozluźnieniu codziennych napięć.


Również sauna, w naszym klubie dostępna osobno dla Pań i Panów, jest wspaniałym rozwiązaniem na chłodne i deszczowe dni. By być w dobrej kondycji wystarczy ćwiczyć 3x w tygodniu. W grupie, jesteśmy wytrwalsi w tym, co robimy, w domu ciężko jest się zmobilizować do aktywności fizycznej. W naszym Klubie panuje świetna atmosfera, więc myślę, że każdy się w nim odnajdzie i znajdzie coś dla siebie.

 

 

hot°: Załóżmy, że do waszego fitnessu przychodzi facet koło 30-stki ze sporą nadwagą. Od czego zaczęlibyście z nim swoją pracę?


Nie wyobrażam sobie rozpoczęcia współpracy z jakimkolwiek Klientem, czy to z nadwagą czy też z niedowagą, bez przeprowadzenia wywiadu na jego temat. Każdy trener, który ma przygotować odpowiedni plan działania dla Klienta musi wiedzieć o nim klika niezbędnych informacji, tj. jaki jest tryb jego pracy, cel jaki chce osiągnąć, przebyte choroby i kontuzje, jak wyglądała aktywność do tej pory. Ważne są również informacje dotyczące odżywiania.


W PRIME Fitness Club mamy przygotowane ankiety, które są wypełniane przy wykorzystaniu przez członków klubu pierwszego darmowego treningu z naszymi trenerami. Jest to pierwszy, kluczowy element warunkujący owocną współpracę z Klientem. Dalsze postępowanie jest zawsze indywidualnie dopasowane do Jego celów i rewidowane w trakcie dążenia do och spełnienia.


hot°: Dziękujemy za wywiad

 

 

PRIME Fitness Club
ul. 5 Lipca 46
70-374 Szczecin
tel. 721 605 607
Odwiedź stronę Internetową

Znajdź Prime na Facebooku!

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.