RUGBY – chuligański sport dla dżentelmenów

02.10.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Kaskada Szczecin Rugby Klub

Rzucają jajem do tyłu, przewracają się, chodzą na piwo z przeciwnikiem. Rekrutacja do drużyny Kaskady Szczecin to dobry moment by zainteresować się tym wciąż egzotycznym u nas sportem, jakim jest rugby! Może ktoś z Was się wybierze na treningi?

 

 

hot°: Na początek pytanie dla laików: czym jest rugby, na czym polega, ilu zawodników może jednocześnie przebywać na boisku? Tak w skrócie;) My oczywiście wiemy, ale chcemy, aby nasi czytelnicy zdobyli taką wiedzę! :D

 

Klasyczne rugby jest piętnastoosobowe, natomiast my gramy w „siódemki”, czyli odmianę olimpijską. Na boisku gramy po siedmiu, więc jest to zdecydowanie szybsza i bardziej dynamiczna akcja, niż rugby XV, gdzie jest więcej rozwiązań „siłowych”.

 

 

 

hot°: Idąc dalej – czy według Was ten sport ma szanse w najbliższym czasie mocniej zaistnieć w naszym mieście? Ile osób przychodzi na mecze? Ile osób trenuje w Szczecinie?

 

Mocno pracujemy, by propagować rugby wśród mieszkańców Szczecina, a ci odwdzięczają się niezłą frekwencją podczas naszych turniejów. Kwietniowy Puchar Polski oglądało łącznie kilkaset osób. W Szczecinie oprócz nas funkcjonuje również sekcja na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, rugby trenują uczniowie I LO oraz Szkoły dla Chłopców Nawigator. Łącznie w zajęciach rugby, które od lat prowadzimy w szkołach i na uczelniach uczestniczyło kilka tysięcy osób.

 

 

 

hot°: Przejdźmy do pytań stricte o Waszą drużynę. Od kiedy istnieje? Ilu macie aktywnych rugbystów? Jakie macie sukcesy na koncie?

 

Istniejemy od 2005 roku, a kilka lat przed założeniem Kaskady rugby działało pod szyldem Atalanty oraz Pogoni Nowej. Warto również wspomnieć, że rugby w Szczecinie ma tradycje sięgające lat 50-tych, kiedy to sekcja funkcjonowała w Czarnych Szczecin. Obecnie do drużyny należy blisko 30 osób, natomiast ze względu na amatorski charakter borykamy się z takimi trudnościami, jak praca, wyjazdy i inne obowiązki.


Wśród sukcesów na pewno należy wymienić IV miejsce zdobyte w Pucharze Polski Rugby 7, a także kilkukrotne zakończenie rozgrywek rugby 7 w Polsce w najlepszej dziesiątce. Na sezon składa się cykl turniejów, gdzie zawsze mierzymy w podium. Nie możemy zapominać o sukcesach indywidualnych, jak powołania do reprezentacji dla naszego wychowanka Pawła Kuźniarskiego.

 

 

 

hot°: A co jeśli ktoś chciałby rozpocząć treningi albo po prostu przekonać się jak to wszystko wygląda? Słyszeliśmy o pewnej rekrutacji…;)

 

Trzeba przyjść! I spróbować pogryźć z nami trochę trawy, inaczej nigdy się nie przekonacie - czy rugby to sport dla Was. Rekrutacja odbędzie się we wtorek 03/10 o 20.30 oraz czwartek 05/10 o 18.30 na boisku przy ul. Witkiewicza. Tam też regularnie trenujemy.

 

 

hot°: Jakie są warunki fizyczne trzeba spełniać, żeby mieć szansę na grę w Kaskada Szczecin Rugby Klub?

 

W rugby każdy znajdzie pozycję dla siebie, przedział wagowy w drużynie to od 75 do 118 kilogramów! Potrzebujemy graczy szybkich i zwinnych, którzy będą oszukiwali przeciwników i kładli punkty. Ale to się nie uda bez silnych i dużych kolegów z formacji młyna, którzy są fundamentem każdej drużyny. Wielokrotnie na treningach okazywało się, że ktoś ma wrodzony talent do któregoś z elementów rugby. To doskonały sport również dla tych, którzy wcześniej coś trenowali: biegi, zapasy, lekkoatletykę. Zapraszamy!

 

 

Kaskada Szczecin Rugby Klub
Treningi odbywają się na boisku przy ul. Witkiewicza (sztuczna nawierzchnia)
tel. 502 450 683
Odwiedź stronę Internetową
Polub na Facebooku!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.