Siłownia Buildi i Wyciskanie Sztangi Leżąc!

14.05.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska / Archiwum lokalu

Siłownia Buildi jest już legendarnym miejscem na mapie Szczecina, to tzw. szczeciński metroflex (nawiązanie do najbardziej hardcorowej siłowni na świecie). Utrzymana w klimacie „kuźni", gwarantuje mocne, dobre treningi. Kontynuujemy naszą rozmowę z kwietniowego numeru z Panią Martą Zawadzką, właścicielką Buildiego oraz zawodniczką sportu zwanego „Wyciskanie Sztangi Leżąc”. Jak przekonacie się z wywiadu, pasja sportowa może iść w parze z pracą!

 

 

hot°: Prowadzisz siłownię Buildi, a oprócz tego sama jesteś sportowcem sportów siłowych. Co było wcześniej: sport czy plan na otworzenie siłowni?

 

Najpierw był sport. Po raz pierwszy przekroczyłam próg siłowni jako nieupierzone dziewczę, które po prostu chciało zadbać o swoją sylwetkę. Około 6 lat później - stałam się właścicielką tego miejsca.

 

hot°: Trenujesz Wyciskanie Sztangi Leżąc czyli jeden z elementów trójboju siłowego. Czym w ogóle jest trójbój?


Trójbój to pot, krew i łzy ;) To dyscyplina sportów siłowych, opierająca się na wykonywaniu trzech bojów - przysiadu, martwego ciągu i wyciskania leżąc. Każdy z tych bojów może funkcjonować osobno, ale akurat wyciskanie jest najbardziej „samodzielne".

 

hot°: Wydawałoby się, że podnoszenie ciężarów nie jest sportem dla kobiet. Zbyt umięśniona sylwetka, ryzyko kontuzji … Skomentuj naszą stereotypową opinię.

 

Stereotyp zawsze jest krzywdzący, niezależnie czego dotyczy. Niech zapełnione kobietami siłownie same sobie będą argumentem „za". Jeśli chodzi o ciężary czy konkretnie samo wyciskanie... Jak się za coś zabieramy - musimy to lubić. Tu nie ma podziału na płeć.

 

Zbyt umięśniona sylwetka? Figurę kształtuje się świadomie. To my władamy swoim ciałem, nie ono nami. Kontuzje? Można nabawić się ich w każdym sporcie. Albo może w nas uderzyć piorun. Prawdopodobieństwo drugiego wzrośnie podczas spaceru w trakcie burzy, pierwszego - przy nieumiejętnym trenowaniu.

 

  

 

  

 

hot°: A teraz szczegóły: Jak wygląda twój trening? Kto cię trenuje? Ile czasu poświęcasz na treningi? Jak wygląda twoja sportowa dieta?

 

Moim trenerem jest Artur Miksa, bardzo utytułowany i doświadczony zawodnik, m.in. dwukrotny zdobywca tytułu najsilniejszego Polaka w wyciskaniu sztangi leżąc (2016, 2017 rok), uczestnik najbardziej prestiżowych zawodów na świecie WRPF World Championships Elite PRO w Moskwie (można na nich startować wyłącznie na zaproszenie prezydenta federacji).


Na siłowni, ogólnie, ćwiczę zwykle trzy razy w tygodniu. Wszystkie moje treningi są podporządkowane wyciskaniu; ćwiczenia na inne partie mięśniowe traktuję akcesoryjnie. Podobnie z dietą - z zasady musi być wysokoenergetyczna, żebym czuła się silna i zregenerowana.

 

hot°: Co nowego wydarzyło się w Buildim od naszej ostatniej rozmowy, a minęło już kilka dobrych tygodni.

Na pewno w związku z twoją energią życiową (i remontową) wiele się mogło zmienić …

 

W kolejnych miejscach - nowe podłogi (maty-puzzle), kolory ścian, rur, sufitu... Mamy nowo wyglądające wszystkie sale! Jeszcze tylko „korytarz" jest taką czarną owcą, która odstaje od reszty. Jesteśmy w trakcie jego zmieniania. Wkrótce skończymy także „ścianę sławy", czyli miejsce przeznaczone na nasze certyfikaty, rekordy, dyplomy, medale. Poza tym, wykonano dla nas piękne, tematyczne graffiti i nowy szyld. Kupiliśmy też zestaw obciążeń Eleiko pod wyciskanie.

 

  

 

 

https://www.facebook.com/silowniabuildiszczecin/

instagram - @silowniabuildi

http://silowniabuildi.business.site/

ul. 3 maja 25-27 lokal 0.6
70-215 Szczecin

tel. 695 259 446