Świąteczna gorączka – czas start!

08.12.2017
Autor: Barbara Szydłowska, Zdjęcia: Maria Peda / Archiwum Eurofitness

Grudzień to czas bardzo ważny, bo przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Z jednej strony musimy podołać wszystkim naszym obowiązkom, a z drugiej zorganizować całą świąteczną oprawę, zaplanować sprzątanie, gotowanie, prezenty. Często jest to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chcemy, żeby nasi bliscy byli zadowoleni. No właśnie prezenty?!, A może wyjść poza standard i kupić bliskiej osobie karnet na fitness?

 

 

W wymyślaniu prezentów kierujemy się wieloma kryteriami – potrzebami, marzeniami oraz tym co nam akurat przyjdzie na myśl. A ja zasypywana jestem pytaniami o karnety do klubu fitness. A dokładnie czy warto bliskiej osobie sprezentować karnet na zajęcia fitness lub siłownię?

 

 

Sytuacje z jakimi można się spotkać w czasie świątecznej gorączki są dwie:


1.Osoba, której chcemy sprezentować karnet uczęszcza do klubu fitness.
Jeśli masz do czynienia z taką osobą to sprawa jest dość prosta, bo nie musisz namawiać tej osoby do aktywności fizycznej. Czynnik motywacyjny, który jest najważniejszy do podjęcia jakiegokolwiek działania, w tym pójścia na siłownię, odgrywa tu dużą rolę. A tym nie musisz się już martwić. W tym wypadku najważniejsze to dowiedzieć się do jakiego klubu uczęszcza Twój bliski i jakie opcje karnetowe są tam dostępne.

 

Jeśli karnety są na wejścia lub open to postaraj się wybrać opcję ciut droższą niż ta, którą nasza bliska osoba wybiera na co dzień. Dzięki temu sprawimy jej ogromną radość i nie wyjdziemy na takich, co idą na łatwiznę z wyborem prezentu. A co jeśli klub ma ograniczony dostęp na zasadzie zawieranych umów długoterminowych z klientem? Rozejrzyj się. Możliwe, że dasz radę znaleźć coś w ofercie klubu, co jest w stanie urozmaicić trening. Zapytaj się o pakiet treningów z trenerem personalnym lub sprawdź ofertę na saunę, basen lub dodatkowo płatne usługi. Może wpadnie Ci w oko jakiś naprawdę fajny prezent.

 

 

2.Osoba, której chcemy sprezentować karnet nie uczęszcza do żadnego klubu fitness.
No to jak z tą motywacją? I czy warto kupować karnet dla takiej osoby? Przede wszystkim sam karnet jest motywacją oraz zobowiązanie jakie wręczasz z karnetem pod choinkę. Jeśli dostajemy prezent to chcemy go wykorzystać. A wartość prezentu jesteśmy w stanie poznać jedynie wtedy, kiedy naprawdę z niego skorzystamy. Dlatego, kiedy podarujesz karnet do klubu fitness obdarowany będzie musiał z niego skorzystać, żeby naprawdę dostać otrzymany prezent.

 

Delikatnie mówiąc mały szantaż emocjonalny, ale działa! I może się skończyć naprawdę fajną przygodą, zmianą nawyków, polepszeniem zdrowia lub wymarzoną sylwetką. A jeśli myślałeś/aś nad rozpoczęciem przygody z siłownią lub fitness klubem, to dobrym sposobem będzie namówienie bliskiej Ci osoby do tego by zaczęła razem z Tobą.

 

 

Wtedy tak naprawdę prezenty będą dwa, i dla Ciebie i dla tej osoby, którą chcesz obdarować. Może to dobry pomysł, żeby spędzić trochę więcej czasu razem i oderwać się od codziennej rutyny. A zamiast przebimbać ten czas, zrobicie coś pożytecznego dla swojego zdrowia i zaczniecie się ruszać.

 

Najważniejsze to ze spokojem podejść do tematu wyboru prezentów ponieważ jest to czas, w którym sprawiamy radość innym i sobie. Zwolnijcie, pomyślcie o drugiej osobie i bawcie się dobrze!

 

Ze swojej strony oraz Eurofitness Szczecin chciałam Wam wszystkim życzyć udanych, rodzinnych Świąt, podczas których będzie, i czas na słodkości i na dobre nawyki, czas na odpoczywanie, rodzinne spacery oraz czas na trening. Do zobaczenia w cudownym Nowym Roku!

 

 

Autor: Barbara Szydłowska
Nauczyciel jogi, fizjoterapeutka,
Menadżer klubu Eurofitness,
Właścicielka Holictic Center – domowe terapie