Szczecińska Grupa Taneczna Just Cheerleaders

30.04.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Prywatne / Joanna Krzeszkowiak / Mateusz Okulski

Just Cheerleaders to grupa taneczna zajmująca się cheerleadringiem, rozwijająca się w kierunku różnych styli tanecznych. Występuje na różnych imprezach w Szczecinie, współpracując przy tym ze znanymi drużynami sportowymi na terenie miasta i okolic. Grupa zapewniała oprawę artystyczną dla drużyn takich jak: Armada Szczecin, Chemik Police, SPR Pogoń Szczecin czy Stocznia Szczecin. Dziś poznamy je lepiej i dowiemy się więcej o ciekawym świecie Cheerleaderek. Zapraszamy!

 

 

 

Zacznijmy od początku. Kiedy Wasza grupa została założona?

 

Nasza grupa Just Cheerleaders Szczecin została założona na początku 2018 roku. Dostałyśmy szansę występów na arenie sportowej podczas meczy  KPS Stocznia Szczecin, dawniej Espadon Szczecin. W późniejszych latach nawiązałyśmy współpracę z kolejnymi drużynami sportowymi i tańczyłyśmy na wielu wydarzeniach sportowych w Szczecinie i w okolicach.

 

Jakie osoby tworzą Wasz zespół?


Założycielkami oraz liderkami grupy są dwie przyjaciółki – Angelika Hawryluk oraz Weronika Wardęcka. Zajmują się przede wszystkim tworzeniem choreografii, organizacją całej grupy oraz całą oprawą artystyczną wydarzeń, począwszy od pokazów, wyboru strojów, aż po małe szczegóły sceniczne. Cały zespół składa się z tancerek w wieku 18-25 lat, które uwielbiają występować na scenie i dobrze czują się przed dużą publicznością. Każda z nich jest wyjątkowa, swoją charyzmą i charakterem tworzy indywidualną część prezentowanego show. 

 

Jak wyglądają treningi Cheerleaderek?


Wcześniej treningi wyglądały zdecydowanie inaczej, niż teraz, za czasów pandemii. Odbywały się 2 razy w tygodniu, były bardzo intensywne i wymagały dobrego przygotowania, ze względu na częstotliwość wydarzeń w których miałyśmy brać udział. Aktualnie trenujemy dla siebie, w miarę możliwości czasowych z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

 

Natomiast większość naszych cheerleaderek uczęszcza na dodatkowe zajęcia taneczne w szczecińskich szkołach tańca, gdzie doszkalają się w innych dziedzinach tanecznych. Dzięki temu będziemy mogły urozmaicać nasze choreografie dodając różne nowe kroki.

 

 

Jakie cechy powinna spełniać dobra Cheerleaderka?


Cheerleaderka powinna mieć przede wszystkim taneczną zajawkę i pasję, a co za tym idzie zaangażowanie oraz ambicję. Tylko wtedy jesteśmy w stanie osiągnąć sukces i przygotować niezwykłe show. Podstawowe umiejętności i znajomość tańca też będzie mile widziana, ale tak naprawdę ciężką pracą wszystko da się nadrobić.

 

Jakie były najciekawsze wydarzenia, w których brałyście udział?


Najlepiej wspominamy ostatni występ w listopadzie 2020 roku na Gali European Fight Masters 4 w Szczecinie. Przedstawiłyśmy tam  trzy różne show pomiędzy walkami zawodników, które pokazano podczas transmisji online. Pokaz w oktagonie był dla nas niesamowitym przeżyciem. Równie ciekawy i emocjonujący był nasz pierwszy mecz futbolu amerykańskiego Armady Szczecin w czerwcu 2019 roku w Gdańsku.

 

Od tego czasu bardzo zgrałyśmy się z tą drużyną i darzymy ich wielką sympatią. Chłopaki są świetnymi zawodnikami, jak i cudownymi ludźmi. Tak naprawdę każdą naszą współpracę wspominamy dobrze i jesteśmy wdzięczne, że tyle osób nam zaufało. Mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy na scenę i będziemy mogły przeżywać wszystko na nowo.

 

Czy pandemia w jakiś sposób wpłynęła na Waszą pracę?


Z tego względu, że wszystkie imprezy sportowe odbywały się bez publiczności to nasze pokazy również zostały wstrzymane. Ten czas daje nam możliwość pracy nad nowymi choreografiami, prowadzeniu warsztatów, zbierania nowych pomysłów itd. Nieustannie rozwijamy się i nie dajemy się zatrzymać ;)Mamy w planach wiele projektów, które chciałybyśmy zrealizować.

 

W niedalekiej przyszłości chciałybyśmy się wybrać na Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu, aby spróbować swoich sił, poznać nowych ludzi o oczywiście zainspirować się innymi zespołami. Ponad to jesteśmy otwarte na wszelką współpracę, nie tylko odnośnie wydarzeń sportowych, ale i również klipy, teledyski, indywidualne pokazy oraz koncerty!

 

 

Prosimy o kilka słów dla naszych czytelników na koniec.

 

Zapraszamy chętne dziewczyny od 18 roku życia do dołączenia naszego zespołu, możecie tak jak my przeżywać fajne przygody oraz rozwijać się w różnych dziedzinach tanecznych. Treningi nic nie kosztują a dają wiele możliwości. Jeśli chciałybyście do nas dołączyć piszcie śmiało na naszych portalach społecznościowych oraz na mail.

 

 

Dane do kontaktu:
Mail: [email protected]

Facebook: www.facebook.com/justcheerleaders

Instagram:  @justcheerleaderssczecin

 

Just Cheerleaders

Just Cheerleaders