Szczeciński fitness wraz z Misją Fit!

22.01.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Adam Ansen, Tomasz Borowski

Ile razy zdarzyło Ci się zacząć ćwiczyć i przerwać przy pierwszym potknięciu? Brzmi znajomo? Emilia Smoleń z kanału Misja Fit to szczecińska odpowiedź na lenistwo i brak motywacji. Na swoim kanale pokazuje, że aktywność fizyczna nie musi być banalna. Znajdziecie tam krótkie treningi 10 – 15 minutowe. Jak również pełne treningi dla początkujących i zaawansowanych. Jeśli myślicie o zrzuceniu paru kilo to nie będzie lepszego czasu, żeby wziąć się za siebie!


Emilia przedstawi Wam wszystko krok po kroku.
Jak wygląda „Misja Fit”? Jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze? z czego warto zrezygnować a co zacząć stosować?

Przeczytacie o tym w naszym najnowszym wywiadzie z Emilią!

 


 
Od jak dawna pasjonujesz się fitnessem?

 

Odkąd pamiętam byłam aktywną osobą. Fitness i ćwiczenia stały mi się bliskie już przy pierwszym swoim odchudzaniu. Oczywiście wtedy byłam żółtodziobem. Potrafiłam ćwiczyć dwa trzy razy dziennie. Katując się ćwiczeniami i jedząc sałatki. Efekty przyszły, ale odbiły się one na wyglądzie i zdrowiu.


Profesjonalnie i świadomie weszłam do tego świata gdy dostałam pracę w centrum na siłowni. Byłam zafascynowana tym środowiskiem. Wpierw sama się zapisałam na siłownię jako klient. Robiłam swoje treningi i obserwowałam ludzi. Z fascynacją patrzyłam na uśmiechnięte dziewczyny za ladą na recepcji. Zapragnęłam być bliżej tego otoczenia.


Szczęście się do mnie uśmiechnęło. Trafiłam na recepcję do Kaskady, a z czasem gdy poczułam niedosyt zrobiłam szkolenia i tym samym jestem instruktorką fitness w Kaskadzie. To ta co wyciska z Was 7 poty na trampolinach! 😊

 


Na co warto zwrócić uwagę, jeśli planujemy zrzucić parę kilo?


Najważniejsze to rozpisać sobie swoje plany. Ile chcesz schudnąć? W jakim czasie? Musimy pamiętać, że odchudzanie to nie jest prosta droga. Zdarzy się potknąć. Bardzo ważnym jest to, żeby nie zniechęcać się. Jesteśmy tylko ludźmi. Spokojnie, w jeden dzień nie utyjesz, w jeden dzień nie schudniesz. Nic się nie stało, następnego dnia można działać dalej.


Ludzie zapominają o profilaktycznych badaniach. Pierwsze co, zrobić badania. Wykluczyć choroby, bo czasem jest tak, że postępujemy wzorcowo, a efektów nie ma. A my jesteśmy nieświadomi przyczyny, która nam w tym przeszkadza.


Kiedy masz wszystko rozpisane, działamy powoli. Skoro wiesz, że masz problem ze słodyczami, z piciem wody itp. Zaczynamy powoli wprowadzać te zmiany. W innym przypadku łatwo się zniechęcić i odpuścić.


Zacznij ćwiczyć, jedz normalnie. Niech ćwiczenia będą Twoim nawykiem, następnie staraj się odsunąć napoje gazowane. Załóżmy daj sobie tydzień, dwa na regularne ćwiczenia. A potem wprowadzaj następne zmiany.


Obiecuję Ci, że uczucie podekscytowania będzie Tobie towarzyszyło, że się zmieniasz. Że robisz coś dla siebie.Moją ostatnią radą jest to, żeby się nie porównywać do innych. To ciężkie w tych czasach, ale do zrobienia.

 

 

Po jak długim czasie można zobaczyć pierwsze efekty?


Kiedy zaczynasz ćwiczyć i staje się to regularne, już po 3 – 4 tygodniach jesteś w stanie zauważyć, że Twój brzuch jest bardziej płaski. Ćwiczenia fitness zaczynają Cię wysmuklać. Warto się uzbroić w cierpliwość, bo jeżeli ćwiczysz np. siłowo to nie zbudujesz pośladków w miesiąc 😊


Trzeba pamiętać, że ćwiczenia to nie wszystko. Jeśli jemy produkty przetworzone, puste kalorie. To wychodzimy na 0. Żywienie jest ważne. Warto się przyjrzeć i zwrócić uwagę na to co jesz.


Jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch i na nogi?


Te z mojego kanału hehe…Zawsze staram się słuchać feedbacku, który dostaję. Wiem, że dużo osób ma z brzuchem największy problem. Dlatego daję Wam na Misji Fit rozwiązania. Od Ciebie zależy czy poświęcisz 10 minut czy godzinę. To wszystko tam na Ciebie czeka! 😊

 

 

Czy współpracujesz z innymi youtuberami lub z ludźmi w branży fitness?

 

Bardzo bym chciała, jestem otwarta na współpracę! Jestem wdzięczna, że Calypso Kaskada udostępniają mi salę do nagrywania. Tak naprawdę Misja Fit zrodziła się dzięki nim. Jest moją odpowiedzią na pandemię. Nie chciałam zostawiać klientów bez aktywności fizycznej.


Udało mi się również nakręcić trening z moją podopieczną z zajęć – z Julką. Zrobiłyśmy wspólnie pierwszą transmisję na żywo i nakręciłyśmy Misję Boczki.

 

 

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

 

Zamierzam zrobić szkolenie trenera personalnego. Chcę pomagać ludziom. Towarzyszyć w ich walce o siebie. Pragnę rozwoju. Swojego i drugiej osoby.


Kiedy widzę na zajęciach uśmiechnięte twarze dziewczyn – to jest ten moment kiedy wiem, że jestem w dobrym miejscu. Nie zamierzam rezygnować z zajęć. Chcę więcej 😊

 

Dlaczego warto ćwiczyć z Emilią Smoleń?


Przekładam swoje zaangażowanie na drugą osobę. Zawsze chętnie pomogę. Zacznij ćwiczyć. Mam spory wybór treningów. Jak się pojawią pytania. Po to jestem,żebyśmy razem znajdowali indywidualne rozwiązanie na Ciebie. Po prostu zrób ten pierwszy krok – zacznij ćwiczyć. Zobacz pierwsze efekty. To będzie najpiękniejsze podziękowanie za moją pracę.

 


Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników


Nie odkładaj wszystkiego na jutro. Zrób krok już dziś. To może być nawet trening 10 minutowy. To właśnie wtedy – kiedy Ci się najbardziej nie chce. Kiedy zapierasz się rękoma i nogami. Jak zrobisz sobie na złość – wtedy uczucie dumy rozpiera najmocniej.


Pamiętajcie, że nie jesteście w tym sami! Napisz do mnie, powiedz z czym masz problem. Każdemu pomogę, każdego wysłucham 😊

 

 

Czy ktoś Ci pomaga w tworzeniu?


To jest druga rzecz w Misji Fit, która napiera mnie dumą. Pierwszą rzeczą jest to, że się pojawiła. Że się odważyłam założyć kanał i w to iść.


Druga, to to że wszystko co tam widzicie. Liczniki, miniaturki, montaż – robię ja sama.


Nie kończy się na nagraniu treningu. Cały ten proces twórczy sprawia, że jestem podekscytowana. Nagrywanie to jedno. Potem czeka mnie montaż, animacja, socjale itd. Itd. Jest to bardzo pracochłonne – szczególnie że teraz filmy pojawiają się dwa razy dziennie. Ale ja nie lubię nudy! Lubię sobie stawiać wyzwania!

 

 


mail: [email protected]
www.facebook.com/misja.fit
www.instagram.com/misja.fit

 

------------------------------------------------------

Misja Fit

Misja Fit

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.