Szczeciński Mityng Skoku O Tyczce!

17.02.2020
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Netto Arena

W lutym w Netto Arenie odbędzie się Szczeciński Mityng Skoku O Tyczce, jedno z dwóch największych sportowych wydarzeń 2020 roku! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dyrektorem Netto Areny Norbertem Rokitą, który opowiada nam o szczegółach tego wydarzenia.

 

 

Panie Dyrektorze luty to kilka ważnych wydarzeń w Netto Arenie. Wśród nich wybija się Szczeciński Mityng Skoku O Tyczce. Prosimy o kilka słów rekomendacji tego wydarzenia...

 

Już po raz trzeci wnętrze Netto Areny stanie się miejscem zmagań tyczkarzy i tyczkarek w ramach Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce 2020. 25 lutego czołówka tyczkarzy ponownie zawita do naszego miasta, by zmierzyć się przed szczecińską publicznością. Mityng jest jednym z dwóch najważniejszych imprez lekkoatletycznych, które odbywają się corocznie w Szczecinie. Mityng będzie transmitowany na żywo na antenie TVP Sport.

 

Jak wyglądała tegoroczna edycja? Kogo zaprosiliście? Jakie są przewidziane atrakcje sportowe tego wieczoru?

 

Podczas Mityngu o zwycięstwo powalczą zawodnicy, którzy w swoim sportowym CV mogą pochwalić się tytułem Mistrza Świata. Są to: Kanadyjczyk Shawn Barber (Pekin 2015) oraz Paweł Wojciechowski (Daegu 2011). Ponadto w stawce zawodników znajduje się Mistrz Europy z Amsterdamu 2016 – Robert Sobera, wicemistrz Europy z Berlina 2016 Rosjanin Timur Morgunov oraz 3. zawodnik zeszłorocznego konkursu Włoch Claudio Stecchi.

 

Rekordy życiowe zawodników z listy startowej: Lisek – 6.02, Barber – 6.00, Morgunov – 6.00, Wojciechowski - 5.93 dają ogromną nadzieję na wysokie loty pod dachem szczecińskiej Netto Areny.

 

Przed konkursem panów zaprezentują się również panie. Faworytką wydaje się być szwedzka tyczkarka AngelicaBengsston – aktualna liderka list światowych. O zwycięstwo powalczy z nią z pewnością Wenezuelka, trenująca w szczecińskim klubie Robeilys Peinado (brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Londyn 2017). Stawkę uzupełniają m.in. Angelica Moser(Szwajcaria), Romana Malacova (Czechy) oraz czołówka polskich zawodniczek: Kamila Przybyła, Agnieszka Kaszuba oraz Anna Łyko.

 

Norbert Rokita (z lewej) - Monika Pyrek i Piotr Lisek

 

Kto będzie największą sportową gwiazdą tegorocznego mityngu?

 

Absolutnie największą gwiazdą szczecińskiego mityngu jest zdecydowanie Piotr Lisek – ulubieniec miejscowych kibiców, zwycięzca z roku 2019. Lisek w swojej karierze był już Wicemistrzem Świata, czterokrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Halowym Mistrzem Europy.

 

Zawodnik szczecińskiego Ośrodka Skoku o Tyczce, który jest największą medalową nadzieją szczecińskiego sportu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio spróbuje obronić zwycięstwo w zawodach sprzed roku.

 

 

 

Dowiedziałem się, że Netto Arena została nominowana w prestiżowym konkursie Nagród Biznesu Sportowego DEMES 2019 na Obiekt Sportowy Roku 2019. Proszę powiedzieć co składa się na ten sukces?

 

To dla nas ogromne wyróżnienie, rzeczywiście Netto Arena została nominowana do DEMES 2019 – najważniejszej nagrody biznesu sportowego w kraju. O tytuł najlepszego obiektu sportowego powalczymy z drugą pod względem wielkości w Polsce Areną Gliwice i Stegu Arena w Opolu.

O nominacji zdecydowała m.in. liczba zorganizowanych imprez, w tym międzynarodowych i skuteczna sprzedaż praw do nazwy obiektu.

 

Gala Sportu i Biznesu, podczas której kapituła przyzna wyróżnienia w branży biznesu sportowego odbędzie się 18 marca w Warszawie

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Więcej informacji na Facebook.com/szczecinskimityng