ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA, HIGIENISTKA A MOŻE TECHNIK DENTYSTYCZNY?

16.08.2018 0 komentarzy
Autor: Medica Collegium Medyczne, Zdjęcia: Medica Collegium Medyczne

Zawody stomatologiczne nie wymagające studiów wyższych?

 

Tak, to możliwe! Aby zostać ASYSTENTKĄ STOMATOLOGICZNA, HIGIENISTKĄ STOMATOLOGICZNĄ czy TECHNIKIEM DENTYSTYCZNYM nie trzeba posiadać wykształcenia wyższego.

 

Branża stomatologiczna jest jedną na najbardziej efektownie rozwijających się branż sektora usług zdrowotnych. Każdemu marzy się hollywoodzki uśmiech. Zdrowe i proste zęby są czymś, o co się dba, zanim jeszcze wypadną mleczaki. A utrata zębów dla coraz większego odsetka osób nie jest już faktem nie do odwrócenia. Dzisiaj po prostu wstyd nie dbać o zęby i warto wiedzieć, jak wiele osób stoi za tym, żeby nam się chciało.

 

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

 

 

Higienistka może prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i współpracować z kilkoma gabinetami. Wykonuje ona zabiegi profilaktyczne dba o kosmetykę zębów, zajmuje się wybielaniem, wykonuje ich lakowanie i lakierowanie, arsenał możliwości jest jednak o wiele większy… do zabiegów, których można oczekiwać po wizycie u higienistki należą również polerowanie, skaling oraz piaskowanie zębów, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia osadzającego się w okolicach szyjek zębowych.

 

Do tego Higienistka stomatologiczna to wykwalifikowana instruktorka higieny jamy ustnej, która jest uprawniona jest do prowadzenia konsultacji i szkoleń w gabinetach prywatnych.

 

 

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

 

 

To dzięki niej właśnie gabinet funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna, a lekarz zawsze ma pod ręką to, czego akurat potrzebuje do leczenia pacjenta. Do zadań asystentki należy bowiem wspieranie w pracy lekarza – od przygotowywania jego stanowiska pracy i pacjentów, przez komponowanie produktów leczniczych do aplikacji, obsługę sprzętu diagnostycznego, aż po prowadzenie dokumentacji medycznej i wiele więcej, o czym przeczytacie TU

 

 

TECHNIK DENTYSTYCZNY

 

 

Technicy dentystyczni, których zadaniem jest sporządzanie modeli i protez, tworzenie koron zębowych, projektowanie szyn i aparatów, jak również wykonywanie innych czynności poza gabinetem dentysty, o których więcej wspominamy TU. To oni dzięki wrodzonym zdolnościom przestrzennym, dokładności i niebywałej precyzji oraz poczuciu estetyki są odpowiedzialni za jakość naszych uśmiechów.

 

Jeśli szukacie kierunków kształcenia z wysokim prawdopodobieństwem zatrudnienia po ukończeniu nauki i pewnością zdobycia pracy również w przyszłości… Jeżeli w stabilności finansowej i satysfakcji z wykonywanych obowiązków upatrujecie sukcesów w życiu zawodowym… spróbujcie swoich sił w Collegium Medycznym Medica i wybierzcie jeden z kierunków stomatologicznych

 

Zapraszamy!

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: 
Medica Collegium Medyczne 
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188

Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411

e-mail:[email protected]
www.medica.edu.pl

Facebook: MedicaCollegiumMedyczneSzczecin

Instagram: medica_szczecin

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.