Najpopularniejsze kierunki w szkole policealnej

17.05.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Nauka w szkole policealnej cieszy się coraz większym powodzeniem – zwłaszcza w kierunkach związanych z medycyną i kosmetyką. Rozmawiamy z Patrycja Czają dyrektorem Szczecińskiego Oddziału Collegium Medycznego Medica – szkoły kształcącej specjalistyczne kadry dla branż medycznej, kosmetycznej i beauty.

 

hot°: Dlaczego szkoła policealna jest obecnie taka popularna?

 

Szkoły policealne skupiają się na kształceniu praktycznym. Stanowią bardzo dobrą alternatywę lub uzupełnienie edukacji na uczelniach wyższych. Te z kolei przekazują przede wszystkim wiedzę merytoryczną. Oczywiście to tylko jedna z korzyści płynących z nauki w szkole policealnej.

Przede wszystkim kształcenie w szkole policealnej nie tylko trwa krócej (od 2 do max 5 semestrów), ale po jego skończeniu uzyskuje się również konkretny zawód np. asystentka stomatologiczna Dodatkowo rozpoczęcie nauki w szkołach policealnych nie jest determinowane osiągniętymi wynikami na egzaminie dojrzałości – wystarczy samo świadectwo ukończenia koły średniej. Reasumując szybciej otrzymujemy zawód i szybciej wchodzimy na rynek pracy. To się po prostu opłaca!

 

hot°: Jakie są w obecnym naborze 3 najpopularniejsze kierunki kształcenia?

 

Technik usług kosmetycznych

 

Ładny, zdrowy wygląd to podstawa dobrego samopoczucia, a w XXI wieku wizytówka i pierwszy krok do sukcesu każdego człowieka. Dbanie o siebie to już nie luksus, a podstawowa czynność, dlatego zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne stale rośnie. W Medice dowiesz się jak je profesjonalnie wykonywać jako Technik usług kosmetycznych ucząc się w jednej z najnowocześniejszych pracowni zawodowych w regionie!

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna ma bardzo szerokie uprawnienia zawodowe. Może prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i współpracować z kilkoma gabinetami stomatologicznymi lub prowadzić edukację zdrowotną w szkołach i przedszkolach. Zajmuje się ona stomatologią estetyczną, wykonuje zabiegi profilaktyczne i instruktażowe. To drugi najczęściej wybierany kierunek w Collegium Medycznym Medica.

 

Technik masażysta

 

Technik masażysta to obecnie jeden z najpopularniejszych zawodów związany z rehabilitacją medyczną. To również trzeci najczęściej wybierany kierunek w szkole policealnej MEDICA. Podobnie jak w przypadku higienistki stomatologicznej, ukończenie tego kierunku pozwala na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Jednak ci, którzy nie posiadają odpowiedniego kapitału na otwarcie własnego salonu mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w: zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo – leczniczych. Zapotrzebowanie na dobrych masażystów już teraz jest wysokie, a wszystko wskazuje na to, że będzie rosło. Wszystko dlatego, że takie zabiegi polecane są nie tylko dla osób chorych. Masaże pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Sportowcy systematycznie korzystają z pomocy masażystów, ale takie zabiegi polecane są również osobom, które nie prowadzą aktywnego trybu życia.

 

 

hot°: Jak więc zostać słuchaczem Medici?

 

  • W szkole policealnej i medycznej Medica może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią (nie ma górnej granicy wieku). Co ważne: nie wymagamy matury, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Planujemy kameralne grupy.
  • Już teraz można zarezerwować sobie miejsce poprzez nasz formularz internetowy: www.medica.edu.pl/rekrutacja

 

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: 
Medica Collegium Medyczne 
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188

Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411

e-mail:[email protected]
www.medica.edu.pl

Facebook: MedicaCollegiumMedyczneSzczecin

Instagram: medica_szczecin