Nizel - Twój sklep spinningowy w Szczecinie.

28.05.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Nizel to szczeciński sklep wędkarski, który od pół roku prowadzi sprzedaż profesjonalnych akcesoriów wędkarskich wyłącznie na rynku internetowym. Handel w internecie pozostał ale doszło coś jeszcze. Początek czerwca to czas, w którym właściciele otwierają swój nowy punkt stacjonarny! Wszystkich zawodowców, zarówno jak i wędkarskich amatorów zachęcamy do wizyty w tym miejscu nie tylko dla szerokiej gamy produktów, ale również dla profesjonalnej obsługi dostarczonej przez pasjonatów tego rzemiosła.

 

O samym sklepie, polecanych produktach na sezon wiosna/lato i rozmaitych wędkarskich ciekawostkach przeczytacie w naszym najnowszym wywiadzie. Zapraszamy!

 


Jesteście na rynku internetowym dostępni już od ponad 6 miesięcy a za kilka dni otwieracie sklep stacjonarny. Co się wydarzyło przez te pół roku i dlaczego zdecydowaliście się na otwarcie sklepu wędkarskiego stacjonarnego?


To prawda minęło już ponad 6 miesięcy jak otworzyliśmy nasz sklep wędkarski w wersji online. Od tego czasu stale się rozwijamy i modyfikujemy naszą witrynę. Chcielibyśmy, aby nasi klienci mogli szybko, łatwo i bezproblemowo kupić swoje ulubione produkty spinningowe w naszym sklepie. 


Od czasu otwarcia przez ostatnich kilka miesięcy potroiliśmy ilość produktów naszym sklepie – obecnie jest już ponad 5tys indeksów i nie zamierzamy na tym poprzestać. Ciężko pracujemy każdego dnia, aby ta oferta była jeszcze pełniejsza i coraz ciekawsza.


Naszą ambicją i sposobem na wyróżnienie się spośród dziesiątek innych sklepów wędkarskich w Polsce jest szeroka oferta rękodzieła wędkarskiego. Już w chwili obecnej posiadamy ofertę 32 wspaniałych rękodzielników, a w tym roku zamierzamy dodać jeszcze kolejnych kilkanaście bardzo uznanych w świecie wędkarstwa nazwisk do naszego sklepu.Mimo to nie zapominamy o innych klientach dla których mamy w sklepie Nizel szeroką ofertę popularnych marek jak Savage Gear, Daiwa, Dam, Mikado, Rapala, Okuma czy Salmo.

 

Zdecydowaliśmy się na otwarcie stacjonarnego sklepu wędkarskiego ponieważ tak naprawdę było to naszym głównym celem i marzeniem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie zdjęcia i opisy internetowe oddają rzeczywistość.

 

Wielu wędkarzy preferuje sprawdzenie artykułów przed ich zakupem – chcą naocznie przekonać się o jakości wykonania jak i pracy, szczególnie jeśli chodzi o kołowrotki i wędki.W zespole mamy doświadczonych wędkarzy zarówno w spinningu ciężkim jak i ultralekkim, którzy z wielką ochotą przekażą swoją wiedzę i doradzą podczas zakupów w naszym sklepie. Jesteśmy też przekonani, że ekspozycja naszego flagowego rękodzieła wędkarskiego w sklepie stacjonarnym przekona wędkarzy z regionu do wypróbowania tych unikatowych przynęt podczas swoich wędkarskich wypraw.

 

Czy są istotne różnice między wędkarstwem, z lat 90-tych a takim jaki zauważamy współcześnie? Jak zmieniło się to rzemiosło na przestrzeni lat?

 

Na przestrzeni ostatnich 30 lat wędkarstwo zmieniło się diametralnie. Wielu wędkarzy z naszego regionu pamięta na pewno początek lat 90-tych. Mała dostępność sprzętu, niewielki wybór na lokalnym rynku wymuszał na nas sprowadzanie sprzętu zza granicy – z takich krajów jak Kanada, Niemcy czy nawet Stany Zjednoczone.

 

Jeżeli mowa o przynętach to prym wiódł Polsping ze swoimi flagowymi blachami – Alga, Gnom i Mors. Wielu wędkarzy tworzyło wówczas przynęty w swoich domowych warsztatach, z kawałka blachy, drewna czy innego nadającego się do tego celu materiału. 

 

W porównaniu z dniem dzisiejszym dostępny 30 lat temu sprzęt wędkarski był także dosyć toporny – wędziska stosunkowo grube, a kołowrotki ciężkie. Obecnie mamy w Polsce kilkadziesiąt dobrze wyposażonych sklepów wędkarskich online a w każdym większym mieście jest też kilka sklepów stacjonarnych.

 

Sprzęt wędkarski jest zatem bardzo łatwo dostępny dla każdego, począwszy od kołowrotków, poprzez wędziska a skończywszy na przynętach. 

 

Na jakie połowy najczęściej przygotowują się Wasi klienci? Jakie rybne okazy najbardziej upodobali sobie Szczecinianie...

 

Nasz sklep oferuje asortyment spinningowy na ryby drapieżne. Jeżeli zatem mowa o przygotowaniach do połowu to są one uzależnione od pory roku i okresu ochronnego na dany gatunek. Od 1 Maja wędkarze polują przede wszystkim na szczupaka i bolenia. Szczupak jest powszechnie znaną rybą natomiast boleń już nie wszystkim – to wspaniała sportowa ryba, która dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas połowu poprzez agresywne ataki na przynętę.

 

1 Czerwca rozpoczyna się też okres połowu sandacza. To szczególna ryba dla Szczecinian. Gdzieś w okolicy września gatunek ten zaczyna bytować w rejonach szczecińskich bulwarów i to właśnie wtedy możemy zauważyć tłumy wędkarzy usiłujących złapać ten wspaniały gatunek drapieżnej ryby.

 

Nie możemy zapomnieć także o połowie klenia, jazia czy też pstrąga. Te trzy gatunki mają bardzo duże grono wielbicieli wędkarskich. Jest to spinning lekki przy użyciu nieco delikatniejszego sprzętu, jak podczas połowu trzech wcześniej wskazanych przeze mnie gatunków. Mamy wspaniałą i bardzo zróżnicowaną ofertę przynęt na wszystkich ryby drapieżne i chętnie doradzamy naszym klientom podczas zakupów.

 

 

 

Na jakiego klienta sklep Nizel liczy najbardziej?

 

Tak jak wspomniałem nasz asortyment skierowany jest do szerokiego grona odbiorców spinningowych. Naszym flagowym produktem, na którym chcemy budować markę i rozpoznawalność jest najlepszej jakości hand-made. W ofercie jednak mamy również bardzo wiele produktów seryjnych sygnowanych logiem najlepszych światowych marek wędkarskich w doskonałych cenach.Liczymy na klienta zadowolonego po zakupach w naszym sklepie a mamy zamiar dokonać tego poprzez dobrą obsługę i ciekawe produkty jakie mu dostarczymy.

 

Jakie przynęty polecacie na sezon wiosna/lato?

 

Wszystko zależy od tego jaką rybę chcemy złowić oraz gdzie będziemy ją łowić.Na przykładzie szczupaka mamy do wyboru przynęty stosunkowo niewielkie 10-12cm do naprawdę dużych 24cm. Możemy obławiać płytkie części jeziora lub rzeki dzięki przynętom pływającym lub wolno tonącym lub skupić się na głębszych miejscach dzięki przynętom tonącym lub głęboko tonącym. Należy pamiętać o odpowiednim zbrojeniu naszych przynęt. Zasada jest dosyć prosta – im bardziej obciążymy naszą przynętę tym głębiej będzie ona pracować podczas wędkowania.

 

Zatem jeżeli wybieramy się na szczupaka, który żeruje w górnych częściach wody warto dozbroić przynętę lekko. Chętnie polecimy odpowiednie przynęty dla każdego wędkarza po krótkiej rozmowie na temat oczekiwań, upodobań oraz specyfiki łowiska.

 

 

 

Z pewnością dla was, wieloletnich wędkarzy to pytanie nie będzie stanowiło problemu: O czym musi pamiętać dobry wędkarz aby złowić danego dnia jak najwięcej ryb? 

 

Dla przypadkowego obserwatora wędkarstwo może wydawać się nudne - bezmyślne rzucanie przynęty przed siebie i zwijanie jej w sposób jednostajny powtarzając czynność setki razy w ciągu jednej wyprawy. Nic bardziej mylnego – z pozoru prosta wydawałoby się czynność jest nieco bardziej skomplikowana. Dobry wędkarz powinien znać nie tylko swój sprzęt, ale również łowisko na którym łowi, a także zachowanie ryb. Znajomość ukształtowania akwenu, struktura dna, miejsce bytowania ryb, obserwować warunki atmosferyczne oraz hydrosferyczne.

 

Doświadczony wędkarz powinien umieć czytać wodę oraz ryby, wiedzieć kiedy i gdzie jest największa szansa na udany połów oraz jak dobrać sprzęt który to umożliwi, odpowiednią technikę która okaże się najbardziej skuteczna na danym akwenie przy połowie konkretnej ryby. Połączenie tych wszystkich zmiennych w sposób optymalny gwarantuje, że każda wyprawa będzie dawała dużo satysfakcji. 

 

 

 

Jakie są różnice między wędkowaniem z brzegu a łowieniem na łodzi?

 

Czy w takim wypadku dobór sprzętu jest zróżnicowany? Jest kilka znaczących różnic pomiędzy łowieniem z brzegu a spinningowaniem z łodzi. Jeżeli chodzi o sprzęt to zacznijmy od wędziska. Z brzegu przyda nam się dłuższy blank dzięki czemu osiągniemy dalsze zasięgi połowu podczas rzutu. Na łódce natomiast krótkie wędzisko będzie znacznie poręczniejsze. Dalekie rzuty są mniej potrzebne, ponieważ bez trudu dopłyniemy właściwie w każdy zakamarek jeziora czy też rzeki. Podobna zasada dotyczy podbieraka – długa sztyca bardziej przyda nam się podczas łowienia z brzegu, a podbierak z krótką rękojeścią będzie wystarczający podczas łowienia z łodzi.

 

Warto wspomnieć także o echosondach – te coraz bardziej popularne akcesoria wędkarskie są przeznaczone przede wszystkim do łowienia z jednostki pływającej i służą do badania ukształtowania dna akwenu. Zasadniczo łowienie z łodzi ma tą przewagę nad łowieniem z brzegu, że możemy dotrzeć do większej części zbiornika wodnego i tym samym obłowić być może ciekawsze miejsca bytowania ryb drapieżnych.

 

Czy warto zabierać ryby „na patelnię” czy więcej zabawy jest z łowienia i wypuszczania?

 

To pytanie pojawia się w różnych formach na wielu forach internetowych i w wielu artykułach. Nasz zespół jest zwolennikiem przestrzegania zasad zdrowego rozsądku. W 99% ryby jakie łowimy w trakcie roku kalendarzowego trafiają z powrotem do wody.

 

Jeżeli wymiar oraz okres ochronny stoją w zgodzie z obowiązującymi na danym łowisku przepisami nie mamy nic przeciwko zabraniu zdobyczy do domu. Gorąco zachęcamy do kierowania się, jak wspomniałem zdrowym rozsądkiem - zabierajcie do domu tylko tyle ryb ile jesteście w stanie zjeść. Jestem przekonany, że gdyby każdy wędkarz postępował podobnie to nie będzie to miało żadnego wpływu na ilość danego gatunku ryby w polskich zbiornikach.

 

 

Jakie akcesoria musi mieć w swojej kolekcji każdy wędkarz?

 

Oprócz kluczowych atrybutów wędkarskich jak wędka, kołowrotek czy plecionka polecamy w pierwszej kolejności kupić pojemną i praktyczną torbę wędkarską. Pozwoli ona na uporządkowanie wszystkich akcesoriów w jednym miejscu zawsze blisko siebie.

 

W takiej torbie znajdzie się miejsce na narzędzia typu szczypce, wyhaczacze, obcinaczki do plecionki, a także pudełka z przynętami, przypony, haki i kotwice czy zapasową szpulę do kołowrotka. Warto zaopatrzyć się także w pokrowiec na wędki, który zabezpieczy najcenniejszy przyrząd wędkarski w czasie transportu przed uszkodzeniami.My oczywiście zachęcamy naszych klientów do zakupu przynęt w naszym sklepie. Mamy ich tysiące, na każdą rybę drapieżną w Polsce. Szczególnie godne uwagi są przynęty hand-madowe.

 

Wiele z nich zakupić można wyłącznie w sklepie Nizel. Unikatowe malowanie oraz kusząca praca jest wynikiem olbrzymiej wiedzy i doświadczenia twórców tych dzieł sztuki. Warto przekonać się samemu jak łowne jest rękodzieło wędkarskie stworzone przez prawdziwych pasjonatów.


Bardzo dziękuję za wywiad. Kilka słów dla naszych czytelników na koniec?

 

Również bardzo dziękujemy – serdecznie zapraszamy do naszego sklepu przy ul. Lutnianej 39. Otwieramy go w poniedziałek 7 czerwca. Będzie można nareszcie przyjść, aby w komfortowych warunkach zobaczyć nasze produkty na własne oczy. Bardzo chętnie doradzimy i pomożemy wybrać sprzęt odpowiedni do każdej wędkarskiej wyprawy spinningowej.

 

Przy okazji zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz obserwowania strony zawodów wędkarskich jakie zorganizowaliśmy we współpracy z Savage Gear – „Nizel Savage Gear Fishing Cup”.W tegorocznej edycji zawodów 50 wędkarzy co miesiąc walczy o ciekawe nagrody i tak potrwa to do końca roku kiedy to wyłonimy zwycięzcę całej zabawy. Do zobaczenia!

 


Mail: [email protected]

Tel. 533 777 847

 

www.facebook.com/Nizelpl

www.nizel.pl

 

Nizel

Nizel