Nowe Miejsca: Let’s Talk – nowa jakość w nauce języków!

10.12.2015 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Krystian Gąciarski

Let’s Talk jest nową szkołą językową w naszym mieście. To co może wyróżniać: to fakt, że szkoła mieści się w domowym zaciszu… Gdzie sekretariat przypomina pokój do przyjmowania gości, a sale lekcyjne wyglądają na pokoje dzienne. Nauka w takich okolicznościach, przy poczęstunku, herbacie czy kawie, plus poznawanie kontekstów kulturowych czy styli życia w krajach, które związane są z językami nauczania jest na pewno świeżym i dobrym pomysłem. Jak zapowiadają właściciele Let’s Talk w swoim sloganie: „Z nami nauczysz się mówić!".

 

 

hot°: Zacznijmy od początku Pani Joanno. Skąd pomysł na Pani szkołę Lets-Talk?


Kiedy byłam małą dziewczynką moi rodzice kupili telewizję satelitarną – jako jedyni na osiedlu . Z fascynacją przeglądałam wszystkie kanały europejskie i naśladowałam to, co widziałam w telewizji. Bawiłam się w radio (jako dziennikarka BBC) . Uwielbiałam naśladować brzmienie innych języków a dzisiaj wiem, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod nauczania języka obcego.


Już w liceum wiedziałam, że chciałabym swoją przyszłość związać z językami – już wtedy świetnie mówiłam po angielsku, francusku, uczyłam się niemieckiego oraz włoskiego. Zdecydowałam się studiować filologię romańską oraz dodatkowo filologię angielską z językiem niemieckim na Uniwersytecie w Gdańsku. Po studiach zaczęłam pracę w szkole państwowej oraz w prywatnej szkole językowej w Gdańsku. Właśnie tam miałam okazję nauczyć się od wybitnych specjalistów: jak uczyć, aby nie zanudzić, a zainteresować nauką. Do Szczecina zdecydowałam się przyjechać po tym jak zostałam laureatką konkursu „Przystanek Sukces” organizowanym przez PFP oraz Miasto Szczecin. Cieszę się, że zostało docenione moje innowacyjne podejście do nauki języków obcych.

 


hot°: Dlaczego akurat u was - warto zacząć swoją przygodę z nauką języków? Co was wyróżnia z wielu innych szczecińskich szkół?


Wszystkie szkoły językowe prześcigają się w wyborze metod językowych: Callan już stary, Direct, Avalon, Rosetta Rose , Krebs oraz wiele innych – prawda jest taka, że (przepraszam wszystkie szkoły językowe) - są to częściowo tylko chwyty marketingowe, które służą zatrzymaniu kursanta przez 3 lata lub więcej a po których jest w stanie powiedzieć „The broomstick is under the table” , czyli miotła jest pod stołem...


My uczymy metodą komunikatywną, która kładzie nacisk na porozumiewanie się w aktualnym świecie, ponieważ język się zmienia i często nie nadążają za nim podręczniki. Bardzo ważna jest też dla nas nauka z wykorzystaniem najnowszych technologii. Aktualnie staramy się o edukacyjny certyfikat Google. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to będziemy czwartą szkołą w Polsce z takim certyfikatem.


hot°: Patrząc na waszą stronę lets-talk.edu.pl oprócz klasycznej oferty, znalazłem też wiele innych, ciekawych propozycji – Tea Talk, Ladies oraz Young Talk … Proszę opowiedzieć nam o tym.


Strzałem w dziesiątkę okazały się zajęcia Ladies, czyli nauka angielskiego tylko dla kobiet. To propozycja dla Pań, gdzie przy kawie i ciachu uczymy się mówić po angielsku. Niejednokrotnie omawiamy artykuły z najnowszego Vogue, przepisy Gordon’a Ramsay’a, a wszystko to w języku angielskim!


Kolejna propozycja dla dorosłych to Tea Talk, czyli konwersacje dla ludzi ciekawych świata. Tutaj pracujemy na autorskich materiałach opracowanych wspólnie z metodykiem języka angielskiego opartych na dyskusjach na temat bieżącego świata. I ostatnia propozycja to Young Talk czyli konwersacje dla młodzieży szkolnej. Bardzo często jest tak, że na lekcjach w szkole zamiast mówić, uczymy się gramatyki. Mimo dobrych oceny mamy problem z rozmową. To propozycja również dla tegorocznych maturzystów.

 

 


hot°: Kilka pytań technicznych: Gdzie w Szczecinie można znaleźć waszą szkołę ? W jakich godzinach uczycie? Ile osób jest w każdej grupie?


Znajdujemy się w pięknej kamienicy w sercu miasta, przy ulicy Jagiellońskiej 90/8, z widokiem na Frygę ;). Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 11-18 a w soboty 11-14. Aby zapisać się do naszej szkoły wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie z metodykiem- wykonamy test poziomujący i przeprowadzimy rozmowę w języku angielskim. Aktualnie prowadzimy zapisy na grupy rozpoczynające naukę w styczniu.


hot°: Zauważyłem, że bardzo dbacie o dzieci i macie różne ciekawe propozycje nauki dla nich. Prosimy o więcej szczegółów.


U nas każdy rodzic znajdzie dla swojej pociechy odpowiednia grupę. Little Discovery, to sobotnie warsztaty naukowo-językowe dla dzieci prowadzone zgodnie z programem National Geographic (6-11 lat). Little England, to nauka języka angielskiego poprzez zabawę: piosenki, ćwiczenia interaktywne -tak!!! Na tych zajęciach staramy się korzystać z najnowszych technologii.


hot°: Jakie macie dalsze plany? W końcu nadchodzi nowy rok 2016….


Uczyć, inspirować i zarażać pasją do świata !!!

 

Grafik:


Ladies - poniedziałek, piątek17:00
Tea Talk - środa 17:00
Young Talk - środa 16:30
Little England - wtorek, czwartek 16:30
Little Discovery - sobota 11:00

 

Let’s Talk Szkoła Językowa
Ul. Jagiellońska 90/8
Tel.: 530 022 821
[email protected]

www.lets-talk.edu.pl

 

Let's Talk

Let's Talk

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.