Rafał Tasarz - Fryzjer

11.07.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak

Rozmawiamy z Rafałem Tasarzem – szczecińskim fryzjerem. Wszystko to w ramach naszego cyklu 10 najciekawszych zawodów. Satysfakcja, pieniądze, prestiż. Tego w indywidualnej kolejności, oczekujemy od swojej pracy. Dodatkowo chcemy poznawać interesujących ludzi, mieć szansę rozwoju zawodowego i ani przez chwilę nie czuć nudy. I kiedy przychodzi czas na decyzję, na wybór studiów lub zmianę obecnego zawodu – mamy czarną dziurę. Ale my postanowiliśmy Wam pomóc. Znaleźliśmy 10 zawodów, które cieszą się dużym powodzeniem i przedstawiamy je Wam od tzw. kuchni. 

 

 

hot°: Kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać fryzjerem? Dlaczego wybrałeś akurat ten fach?


Rafał Tasarz: Do fryzjerstwa tak naprawdę przekonałem się na początki mojej drogi w tym zawodzie, po wzięciu udziału w profesjonalnym szkoleniu znanej marki fryzjerskiej. Z perspektywy dnia dzisiejszego myślę, że wybrałem ten zawód, ponieważ daje mi możliwość twórczej pracy i pomagania kobietom, w ukazaniu ich piękna.

 


hot°: Czy uważasz, że stała edukacja w tym zawodzie jest istotna? Czy ukończyłeś którąś ze szkół fryzjerskich?


Myślę, że edukacja jest sprawą indywidualną każdego człowieka. Ja rozpocząłem swoją drogę edukacyjną od szkoły zawodowej, następnie ukończyłem technikum i od tamtej pory uczęszczam na szkolenia fryzjerskie stawiając sobie coraz większe wymagania. Nie ograniczam się do jednej szkoły sposobu strzyżenia, czy koloryzacji, każdy fryzjer może wybrać swój wzór.

 

 


hot°: Czy poleciłbyś swój zawód młodym ludziom? Co jest najtrudniejsze w Twojej pracy?


Oczywiście, że poleciłbym ten zawód młodym ludziom, ale niezbędna jest wytrwałość, cierpliwość i konsekwentne realizowanie swojego planu. Te cechy przydadzą się młodym osobom w każdym etapie swojej drogi zawodowej. Najtrudniejsze w moim zawodzie jest bycie pewnego rodzaju indywidualistą i wyrobienia w sobie swojego indywidualnego stylu.


hot°: A jak z kwestiami finansowymi? Czy wynagrodzenie, które zdobywasz poprzez wykonywanie swojego fachu jest w pełni satysfakcjonujące?


Jak w każdym wolnym zawodzie są lepsze i słabsze miesiące, natomiast staram się nadwyżki finansowe zawsze przeznaczać na szkolenia u topowych szkoleniowców.

 

 


hot°: Lato w pełni, można poszaleć z fryzurami – co polecasz kobietom na ten okres?


W tym sezeonie letnim polecam Blorange - termin ten wziął się od angielskiej nazwy owocu blood orange, czyli czerwonej pomarańczy. To połączenie czerwonego z pomarańczowym, które tworzy bardzo modny kolor. Osobiście polecam mieszanie i testowanie wszystkich pastelowych kolorów.

 

 

hot°: Jaki jest zakres usług, które oferujesz w ramach pracy fryzjera?


Cała gama usług: strzyżenie damskie, męskie, koloryzacja, odsiwianie, wszelkie zabiegi regenerujące i poprawiające zdrowie włosów, golenie i stylizacja brody. W tym miejscu dodatkowo mogę podkreślić, żeby klient/ka siadając na fotel fryzjerski była świadoma tego, że fryzjer z pasją jest w stanie zaoferować kolor i fryzurę dobraną indywidualnie do danej osoby.


hot°: Fryzjer, to poniekąd także psycholog… w końcu podczas siedzenia na fotelu klienci lubią porozmawiać. Czy często zdarzają się niecodzienne historie?


Z uśmiechem powiem, że fryzjer jest jak spowiednik i mnie również obowiązuje tajemnica spowiedzi.;) A jeżeli chcesz poznać moją opowieść, to zapraszam wszystkich czytelników do studia przy ul. Adama Mickiewicza 12, w którym pracuję.

 

Rafał Tasarz 
ul. Mickiewicza 12
tel. 509 831 693
Polub fanpage!

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.