Tatuaż to nie tylko rysunek!

27.09.2018
Autor: Honorata Nekanda – Trepka , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W sierpniu odwiedziliśmy kameralne studio tatuażu Mechanical Meg, które prowadzą Magda i Agata. Od progu widać, że miejsce jest czyste, zadbane, co w takim zawodzie jest bardzo istotnym elementem. W tle słychać Agnieszkę Chylińską i bzyczenie maszynki, uśmiechnięte dziewczyny witają nas i zapraszają do obejrzenia powstającego właśnie tatuażu. Pacjent grzecznie siedzi na fotelu i nie widać by odczuwał ból, wręcz chwali, że tatuaże wykonywane ręką Magdy są bezbolesne. Przeczytajcie poniżej jakie informacje udało nam się od nich wyciągnąć.

 

  

 

hot°: Tatuażysta to jeszcze do niedawna zawód wykonywany w większości przez mężczyzn, co skłania kobiety do podjęcia takiego wyzwania? Opowiedz jak wyglądała Twoja droga do bycia Tatuażystką?

 

Magda: Przez wiele lat prowadziłam studio tatuażu ze swoim byłym partnerem. Wtedy zajmowałam się jedynie sprawami biurowymi, pomagałam w przygotowaniach do tatuowania, dbałam o sprzęt i przypatrywałam się pracy tatuażysty. Po rozstaniu postanowiłam pójść tą samą drogą! Dopiero od trzech lat prowadzę własne studio, ale tatuowanie kręciło mnie chyba od najmłodszych lat haha...

 

hot°: Zdradzisz nam co znaczy ten śmiech? Co to za ciekawa historia?

 

Jako 15 latka w piwnicy, w ukryciu, wykonałam koledze pierwszy tatuaż tuszem „perłą”, ale metodą własnego pomysłu! To było straszne... tusz wstrzykiwaliśmy pod skórę ze strzykawki, na ciele rósł bąbel z tuszem haha. Jednak ktoś podpowiedział mi, że w więzieniach robi się tatuaże za pomocą igły i nitki nasączonej tuszem, oczywiście spróbowałam i tej metody. Teraz mój synek próbuje robić tatuaże, mając 7 lat wykonał pierwszą swoją dziarę na mojej nodze, ale już profesjonalnym sprzętem. Strasznie bolało!

 

  

 

 

hot°: Jakie umiejętności czy predyspozycje potrzebne są do Twojego zawodu?

 

Na pewno nie można bać się igieł i krwi. Trzeba też umieć słuchać ludzi, czasem ich potrzeby są skomplikowane, a tatuażysta to trochę jak psycholog. Sam rysunek można wykonać tak po prostu a projekt tatuażu, który ma zostać na ciele człowieka na zawsze musi mieć głębię, duszę i ja staram się tą duszę najpierw poznać, potem przelać ją na papier a następnie na skórę. Oczywiście chętnie wykonam też tatuaż nie swojego projektu. Zresztą w naszym studio wykonujemy również same projekty. Dla każdego coś dobrego.

 

hot°: Jaki styl lubisz najbardziej? Które tatuaże robi się łatwiej, a które trudno? I czy są miejsca w których nie chcesz dziarać?

 

Chyba nie wyrobiłam sobie jeszcze ulubionego stylu, mogę wykonać wszystkie tatuaże z podobną satysfakcją, ale jeśli miałabym wybrać to geometria wysuwa się na faworyta. Lubię wyzwania, ciekawe , nowe projekty. Wszystko jest interesujące. Zdobienie ciała jest na pewno moją fascynacją tak jak Agnieszka Chylińska, uwielbiam ją!

 

Zawsze można jej u mnie posłuchać. Co do miejsc trudnych na pewno nie podejmę się wydziarania części intymnych zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, uważam że są to tak drażliwe punkty, że kłucie ich jest dla mnie niekomfortowym doznaniem, i nie interesuje mnie to czy klient lubi ból czy nie. Po prostu odmówię.

 

  

 

hot°: Słyszałam, że zajmujecie się również likwidowaniem rozstępów u kobiet i nie tylko... Proszę o więcej informacji na ten temat.

 

Tatuaż to nie tylko rysunek i ozdoba, tatuaż może służyć do wypełnienia kolorem skóry rozstępów czy odtwarzanie kolorystyczne okolic sutka po operacjach, tych możliwości jest wiele, dlatego my wychodzimy kobietom naprzeciw i zachęcamy do konsultacji i zabiegów.

 

hot°: W Twoim studio pracuje również niejaka Agata, czym się zajmuje?

 

Agatka jest moją prawą ręką, zajmuje się wszystkim. Ogarnia „biurokrację” , przygotowuje projekty, zajmuje się sprzętem, zamówieniami, ale również wykonuje tatuaże z henny i przyucza się do zawodu tatuażysty. Myślę, że będzie w tym świetna.

 

  

 

Studio Mechanical Meg

Błogosławionej Królowej Jadwigi 46

[email protected]

www.facebook.com/Mechanicalmeg

www.mechanicalmegtattoo.wixsite.com/szczecin-tattoo