Wielkie Otwarcie Centrum Badmintona i Tenisa stołowego.

09.06.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

@Centrum Badmintona i Tenisa Stołowego to pierwsze i jedyne w Szczecinie Centrum sportów rakietowych. Można tu zagrać na jednym z 8 profesjonalnych boisk do tenisa i badmintona. Po zniesieniu ograniczających obostrzeń, Centrum właśnie otworzyło się na swoich gości. Rozmawiamy z Barbarą Maciochą - współwłaścicielką obiektu - o najciekawszych aktywnościach, których możecie się tutaj podjąć. 

 

 

Niedawno zniesiono covidowe obostrzenia i ośrodek otworzył się dla wszystkich chętnych. W jaki sposób planujecie zaistnieć, aby dać się dostrzec mieszkańcom w sezonie letnim?

 

W pierwszy weekend po wyluzowaniu obostrzeń reaktywowaliśmy rozgrywki ligowe w naszym Centrum. Mają one to do siebie, że ludzie grają na swoim poziomie- od kompletnie początkujących osób, aż po bardziej doświadczonych zawodników.

 

Dzięki temu osoby mają szansę poznać innych sportowych entuzjastów na podobnym poziomie zaawansowania, i umówić się na wspólne granie i treningi. W lecie planujemy organizować regularne rozgrywki, a dla dzieci- warsztaty sportowe.

 

Jak przedstawia się wnętrze Waszego centrum? W co je wyposażyliście i co możemy tu robić?

 

Centrum przygotowane jest do rozgrywania profesjonalnych rozgrywek w badmintona i tenisa stołowego. Aktualnie posiadamy 4 korty do badmintona i 4 stoły do tenisa, osobne dla kobiet i mężczyzn szatnie w nowoczesnym stylu, saunę, oraz sklep ze sprzętem, odzieżą i obuwiem sportowym.

 

Mamy nadzieję, że na jesień dołączymy też drugą część hali. Tam będą korty do najszybciej na świecie rozwijającego się sportu- padla, kort tenisowy oraz dodatkowe miejsce na badmintona i tenisa stołowego. Chcemy, by nasz ośrodek był miejscem spotkań rakietowych entuzjastów z całego Szczecina i okolic.

 

 

 

Z jaką ofertą wychodzicie do swoich przyszłych i stałych klientów?

 

Każda osoba znajdzie tu coś dla siebie. Można wynająć kort na godzinę lub więcej, potrenować z trenerem, czy pograć w klubowych ligach i turniejach. Odbywają się treningi zarówno dla osób dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania, jak i dzieci. Posiadamy też grupy zawodowe, regularnie wynajmujące po kilka kortów lub stołów, i wspólnie rywalizujące singlowo i deblowo.


Sporadycznie na naszych kortach można zobaczyć profesjonalne rozgrywki w tenisie stołowym. W naszym Centrum regularnie trenuje elita tego sportu w Szczecinie, sezonowo rywalizując na poziomie ligowym z innymi drużynami z regionu. Do naszego Centrum przyjeżdżają trenować też zawodnicy rozpoznawalni na światowym tourze- gościliśmy już m.in. Bartosza Sucha, jednego z najlepszych tenisistów stołowych w Polsce.


Czy znajdziemy tu ciekawe promocje?

 

Rezerwując korty online przez aplikację bo5 lub na stronie www.centrumbadmintona.pl można uzyskać znaczną zniżkę. Do godziny piętnastej w robocze dni też zagramy o wiele taniej. Sezonowo tworzymy oferty dla dzieci, studentów i rodzin. By więcej dowiedzieć się o zniżkach, karnetach i treningach- zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum.

 

  

 

Do kogo właściwie skierowana jest oferta? Do rodzin? Graczy profesjonalnych?

 

Naszym celem jest zachęcenie ludzi do aktywnego trybu życia. Posiadając nowoczesną i profesjonalną infrastrukturę, zrzeszamy głównie osoby dopiero zaczynające grać w te sporty, oraz zawodowców pragnących trenować w jedynym profesjonalnym ośrodku w okolicy.

 

Siłą naszych sportów jest to, że w zasadzie każda osoba grała kiedyś w badmintona i tenisa stołowego- w szkole, na plaży, czy polanie sportowej. Dzięki temu każdy ma minimum podstawową wiedzę na ich temat i nie boi się wejść na kort i grać.

 

My stwarzamy warunki do tego, by radość z gry kontynuować przez cały rok.

W przypadku padla chcemy od podstaw zbudować silną grupę czerpiącą radość z możliwości, które daje nowy sport.

 

A tenis? Szef i główny inwestor to z tym sportem rozpoczął swoją rakietową przygodę, a kort w miejscu pracy od dawna był jego marzeniem. Kort będzie dywanowy- nawierzchnia ta jest bardzo popularna w Niemczech, jednak w Szczecinie będzie to jedyny tego typu kort. Liczymy na zainteresowanie amatorów ceniących komfort gry, oraz profesjonalnych graczy przygotowujących się do startów na tej nawierzchni.

 

Czy możemy spodziewać się organizowania turniejów?

 

Zdecydowanie tak. Aktualnie na stołach rozgrywane są czwartkowe turnieje, na które przyjeżdżają tenisiści z całego województwa. Ostatnio po raz pierwszy zorganizowany został turniej dla amatorów, a najmłodszy uczestnik miał tylko 10 lat. W badmintona regularnie odbywa się liga, która jest fenomenem pod tym względem, że nie trzeba przeznaczać na rozgrywkę całego dnia- każdy poziom rozgrywany jest w przeciągu dwóch godzin.


Jak wspominaliśmy wcześniej, w lecie planujemy regularnie organizować rozgrywki na każdym poziomie zaawansowania, zarówno na kortach do badmintona, jak i stołach do tenisa.
W przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej miejsca na rozłożenie dodatkowych mat i możliwość organizacji największych turniejów w regionie.

 

 

 

Czy jest jeszcze coś o czym powinniśmy wiedzieć?

 

Padel to nasz kolejny bardzo duży projekt. Sport ten jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sportów na świecie. W Hiszpanii i Szwecji to aktualnie sport zajmujący drugie miejsce pod względem partycypacji- w Hiszpanii plasuje się zaraz po piłce nożnej, w Szwecji po hokeju. W Polsce też powstaje coraz więcej kortów. Centrum będzie jednym z pierwszych trzech w Polsce ośrodków, gdzie będzie można grać w padla przez cały rok.

 

Promocja padla to gigantyczne wyzwanie, ale i niesamowite możliwości. Liczymy, że ludzie z chęcią zaczną uprawiać bardzo socjalny i pełen emocjonujących wymian sport, w którym każdy zaczyna od tego samego poziomu, od zera. Wyrównana rywalizacja, łatwość gry od pierwszych uderzeń, oraz znane osoby ze świata zachęcające do gry- to wszystko powinno przełożyć się na nowe osoby czerpiące radość z tego, co lubimy najbardziej- sportów rakietowych.

 

Kika słów dla naszych czytelników na koniec?

 

Centrum Badmintona i Tenisa Stołowego, a wkrótce też padla i tenisa, zostało stworzone z pasji do sportów rakietowych. Wierzymy, że Centrum będzie miejscem spotkań wszystkich chcących spędzić wysokiej jakości czas z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami, a aktywnie spędzony czas przełoży się na wyższy komfort życia każdej osoby odwiedzającej to miejsce.

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Badmintona i Tenisa Stołowego. Z radością pomożemy dobrać zajęcia, sprzęt, pokierujemy jak zarezerwować kort w niższej cenie. Kontaktować się z nami można telefonicznie, emailowo lub przez Messenger.

 

 

Dane do kontaktu:
Adres: Centrum Badmintona i Tenisa Stołowego, ul. Łukasińskiego 110.
Mail: [email protected]
Tel. 502 758 431
Facebook: https://www.facebook.com/centrumbadmintona
Strona www.: https://centrumbadmintona.pl/

 

Centrum Badmintona

Centrum Badmintona