Wizażystka – Laura Wojtyś

22.06.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Laury, Miza Fotografia, Przemek Górecki, Studio Este, Marcin Kilarski

Satysfakcja, pieniądze, prestiż. Tego w indywidualnej kolejności, oczekujemy od swojej pracy. Dodatkowo chcemy poznawać interesujących ludzi, mieć szansę rozwoju zawodowego i ani przez chwilę nie czuć nudy. I kiedy przychodzi czas na decyzję, na wybór studiów lub zmianę obecnego zawodu – mamy czarną dziurę. Ale my postanowiliśmy Wam pomóc. Znaleźliśmy 10 zawodów, które cieszą się dużym powodzeniem i przedstawiamy je Wam od tzw. kuchni. W tym wydaniu gazety Hot Magazine, rozmawiamy z Laurą Wojtyś – szczecińską wizażystką.

 

Powyżej: zdjęcie modelki do sesji okładkowej Hot Magazine - z makijażem zrobionym przez Laurę (foto: Miza Fotografia)

 

hot°: Zacznijmy standardowo od postaw. Na czym polega Twoja praca? Jak zostałaś wizażystką?


Mój zawód nie jest przede wszystkim, traktowany przeze mnie jako praca sama w sobie. Uważam to zajęcie bardziej za pasję, podejmując każde wyzwanie, które finalnie daje mi ogromną radość i satysfakcję.


Wizażem zaczęłam się interesować już jako nastolatka, biorąc udział w pokazach mody. Przygotowania do nich były dla mnie niesamowicie interesujące. Przyglądałam się i wypytywałam wizażystki, próbując następnie samodzielnie odwzorować makijaże. Z czasem zamiast skupiać się na wybiegu bez reszty pochłonięta byłam technikami i trikami kosmetycznymi, jakie na modelkach wykonywano w przygotowaniach.

 

                                                                      Powyżej: przykładowy makijaż zrobiony przez Laurę

 

hot°: A jeśli chodzi o aspekt edukacyjny… Jak wiele kursów musiałaś ukończyć? Jakie posiadasz doświadczenie?


Szkoleń i kursów było wiele ale wiem, że edukacji w tej dziedzinie zawodu nigdy nie będzie dosyć. Stale jestem chłonna wiedzy, tym bardziej że trendy wciąż się zmieniają. Nie ukrywam, że od początku byłam zawziętym samoukiem i największą wiedzę i praktykę zawdzięczam swojej determinacji i …. poniekąd wyobraźni, która na wiele świetnych realizacji w przeciągu tych siedmiu lat mi pozwoliła.

 

                                                                         Powyżej:  makijaż zrobiony przez Laurę do sesji salonu Blanco & Negro (foto: Studio Este)

 

 

 

hot°: Jak Twoja praca przekłada się na zarobki? Innymi słowy: czy jest to dla Ciebie pełen etat, czy może jednak musisz szukać prac dorywczych?


Tak, w zupełności jest to dla mnie etat, z tym że w elastycznych ramach czasowych. Ale są też okresy gdzie ciężko złapać oddech, mimo to zawsze znajdzie się potem czas który mi to wynagrodzi, nie mówiąc już o radości moich klientek :)

 

Powyżej: przykładowy makijaż zrobionym przez Laurę

 

 

hot°: W kwietniu brałaś udział w naszym pokazie modowym z okazji urodzin Hot Magazine. Jak wrażenia? Jak odnajdujesz się na takich pokazach?


Przypomniały mi się czasy, kiedy moja kariera w modelingu dynamicznie się rozwijała i była dla mnie bardzo istotna. Wrażenia? Bardzo przyjemne i oczywiście miło, jest spotkać się przy okazji z osobami, które w tej branży nadal działają.

 

 

                                                                      Powyżej: Laura w pracy

 

hot°: Kiedyś znalazłaś się nawet na okładce naszego magazynu;) Czy prócz wizażystki, spełniasz się także jako fotomodelka?


Jak już wyżej wspomniałam dziedziny te nie są mi obce. Z racji tego, że mam za sobą kilka lat współpracy z wieloma fotografami, wciąż zdarzają się zlecenia ciekawych sesji zdjęciowych. Więc czemu nie? Zwłaszcza jak zaprasza mnie na okładkę wasza gazeta ;)

 

                                                          Powyżej: Laura w pracy

 

 

hot°: Jakie świadczysz usługi oraz ile one kosztują? Które makijaże lubisz wykonywać najbardziej?


Zakres moich usług to wszelkiego rodzaju makijaże sceniczne, modowe, ślubne, wizerunkowe, oraz co lubię najbardziej - wszelkiego rodzaje charakteryzacje. Dodatkowo prowadzę warsztaty makijażowe, gdzie szkolę bardziej indywidualne.

 

 

Powyżej: Laura na okładce Hota ;) (foto: Przemek Górecki)

 


hot°: Jak dużo czasu tygodniowo poświęcasz swojej pracy?


Praktycznie większą część tygodnia, ponieważ dodatkowo współpracuję dla różnych selektywnych marek wizażowych.

 

                                                                      Powyżej: Laura w pracy ...modelki

 

hot°: Czyta nas wielu młodych ludzi, więc spróbuj im doradzić... Czy warto iść w kierunku wizażystki?


Jeśli cechuje Cię talent i posiadasz zdolności manualne, interesujesz się sztuką makijażu, nie czekaj, bierz się do roboty. Ona wynagrodzi Cię tym: że żaden dzień nie będzie dla Ciebie obowiązkiem, tylko czystą przyjemnością.

 

 

 

Laura Wojtyś Visage
tel. 792 473 845
www.facebook.com/LauraWojtysVisage/

 

 

Powyżej: Laura w pracy modelki (foto: Marcin Kilarski)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.