Giełda Pracy 14 listopada

13.11.2023
Autor: Biuro Komunikacji US, Zdjęcia: Archiwum US

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Giełdę Pracy, która odbędzie się 14 listopada 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Krakowskiej 71-79. Udział w tegorocznej Giełdzie Pracy zadeklarowało ponad 50 organizacji. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wystawców i odwiedzających studentów.

 

Podczas stacjonarnego wydarzenia będzie można spotkać się z przedstawicielami różnych firm i instytucji. Bezpośredni kontakt to doskonała okazja do tego, aby poznać rynek pracy, pracodawców i ich oczekiwania względem umiejętności i kompetencji kandydatów do pracy, ale także oferty pracy/staży/praktyk. Ponadto uczestnicy Giełdy Pracy mogą skorzystać także z porad ekspertów takich instytucji jak np. Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie.

 

 

Tegoroczną Giełdę Pracy tworzyć będą następujące elementy:

 

Prezentacja pracodawców – 14 listopada 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych (Krakowska 71-79) w godz. 10-14 przedstawiciele pracodawców spotkają się ze studentami i absolwentami w ramach stacjonarnych stanowisk.

 

Wstępne indywidualne rozmowy rekrutacyjne – pracodawcy, po wcześniejszej rekrutacji kandydatów, przeprowadzą wstępne rozmowy rekrutacyjne online. Zgłoszenia kandydatów na wstępne rozmowy rekrutacyjne przyjmowane są do 10.11.2023 r. Zapisy na rozmowy rekrutacyjne: https://abk-usz.jobteaser.com/pl/backend/events/199840-gielda-pracy

 

Baza ofert pracy/praktyk/staży – zamieszczona na platformie https://abk-usz.jobteaser.com . Każdy Pracodawca może bezpłatnie, samodzielnie zamieścić swoje ogłoszenia. Baza jest aktualizowana na bieżąco, a kandydaci mogą z niej skorzystać nawet po zakończonym wydarzeniu.

 

Webinary/filmy promujące pracodawców – materiały zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Akademickiego Biura Karier US. Osoby poszukujące pracy, w „telegraficznym skrócie”, dowiedzą się m.in. jak wygląda proces rekrutacji i ścieżka kariery w przedsiębiorstwach.

 

Katalog Pracodawców – gratka dla osób poszukujących pracy, praktyk, staży - w drukowanej publikacji rozdawanej bezpłatnie 14 listopada wśród uczestników wydarzenia, można znaleźć opisy firm biorących udział w wydarzeniu, a zwłaszcza bezcenne KONTAKTY do osób, działów odpowiedzialnych za rekrutację.

 

Stacjonarne warsztaty z praktykami – 14 listopada 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Krakowskiej 71-79 w sali 106 odbędą się warsztaty prowadzone przez:
CSP Customer Services Polska Sp. z o.o. „Nie bój się pracy zdalnej! Home Office vs praca stacjonarna” >Rejestracja<
Kontrwywiad Wojskowy „Rola i miejsce Służby Kontrwywiadu Wojskowego w środowisku służb specjalnych” >Rejestracja<

 

Spotkania z doradcami zawodowymi – doradcy zawodowi z Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia pomogą w przygotowaniu się do kontaktu z pracodawcami i podjęcia działań, zmierzających do zdobycia często pierwszego doświadczenia zawodowego. Na indywidualnych spotkaniach kandydaci mają możliwość przeanalizowania ofert pracodawców uczestniczących w Giełdzie Pracy pod względem swoich umiejętności i predyspozycji oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Rozmowa z doradcą zawodowym będzie także doskonałym przygotowaniem do rozmów rekrutacyjnych.