Handmade by Malwa

28.02.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy // Zoch-Fot

Handmade by Malwa to marka, która oferuje unikalne i piękne rękodzieło tworzone z pasją i sercem. Wszystkie produkty, od odzieży po dekoracje domu, są tworzone ręcznie a każdy produkt jest wyjątkowy i niepowtarzalny, co sprawia, że jest to idealny wybór dla osób poszukujących oryginalności. W artykule przyjrzymy się bliżej historii marki, procesowi tworzenia oraz ofercie produktów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Rozmawiamy z właścicielką firmy Panią Malwiną Kołtuniak

 

 


hot°: Kiedy zaczęła się historia Pani firmy? Jaki impuls dał początek działaniu?


Kilka lat temu, przyjaciółka powiedziała mi: „Malwa, widzę Cię za kilka lat jak tworzysz różne rzeczy i podróżujesz z nimi po świecie a My razem z Tobą”… Wiem, jak to brzmi. Sama nigdy bym w to nie uwierzyła. Pomyślałam wtedy, czy to w ogóle jest możliwe? Mam stabilną pracę, wykształcenie w zupełnie innym kierunku…


Z biegiem czasu jednak Los tak się potoczył, że w pewnym momencie mojego życia szydełko okazało się terapią po stracie bliskiej mi osoby… Zaczęłam tworzyć produkty dla siebie, dla moich bliskich a później po wielu miesiącach założyłam konto w social media i tak zaczęła się moja historia z rękodziełem..

 


hot°: Jakie ma Pani plany i jakie marzenia w najbliższych miesiącach?


Oj, planów to ja mam całe mnóstwo. Moja głowa jest pełna pomysłów i marzeń. Na pewno chciałabym móc pokazać się z moimi produktami w innych miastach, stąd też w planach mam w tym roku uczestniczyć w wielu imprezach kulturalnych w Polsce.

 

Pracuję również nad stworzeniem sklepu internetowego, aby klient w każdej chwili mógł zapoznać się z moją ofertą i wybrać interesujący go produkt.

 


hot°: Jakie są dwa produkty z oferty Handmade By Malwa, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?


Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kosze zwierzaki – które są idealnym pomysłem na prezent, ku zaskoczeniu nie tylko dla dzieci. Lis Ryś, wiewiórka Tosia czy Lama Ana (tak, tak – każdy zwierzak ma swoje imię) mają wiele zastosowań – mogą być osłonką na kwiata w doniczce, czy też organizerem na kosmetyki/ przybory szkolne itp.

 

Torebki damskie również cieszą się wielką popularnością. Kobiety lubią mieć coś oryginalnego w swojej garderobie, jak również w wystroju wnętrz, a rzeczy tworzone ręcznie takie właśnie są. Czuję ogromną wdzięczność i bardzo mi miło, gdy spotykam osoby z moimi produktami (m.in. torebkami) na co dzień.

 

 


hot°: Co jeszcze znajdziemy w ofercie Handmade By Malwa? W jakich cenach możemy dostać oferowane przez Panią produkty? Gdzie można je kupić?


W mojej ofercie są dodatki do wnętrz, takie jak kosze dekoracyjne (różnej wielkości), podkładki na stół czy też boxy prezentowe w różnych zestawach, np. kawa plus podkładka. Cena zaczynają się od 25 zł – wszystko zależy od rodzaju produktu, jego wielkości. W zależności od pory roku dostępne są produkty sezonowe, na przykład już niebawem pojawią się kosze dla najmłodszych z motywem wielkanocnym. W sezonie wiosenno – letnim królują torebki ze sznurka bawełnianego w różnych fasonach.

 

Jednak, gdy nadchodzi Boże Narodzenie w mojej ofercie dostępne są dekoracje świąteczne (ozdoby choinkowe lub zestawy prezentowe). Część moich produktów dostępnych jest w Galerii Staromiejskiej w Szczecinie. Będzie mnie można również w 2023 roku spotkać podczas różnych imprez kulturalnych w Szczecinie takich jak: Jarmark Jakubowy, Jarmark na Jasnych Błoniach lub okazjonalnie na Szczecińskim Bazarze Smakoszy.

 


hot°: Jakie jest Pani ulubione zadanie w procesie tworzenia? Czy w ogóle lubi Pani swoją chyba dosyć czasochłonną i szczegółową pracę?


Przed realizacją projektu zawsze wyobrażam sobie jego efekt końcowy. Wtedy podejmuję decyzję, czy produkt ten ma rację bytu, czy się sprawdzi itp. Najbardziej lubię wykazać się wtedy kreatywnością i nawet gdy coś nie jest po mojej myśli – metodą prób i błędów dochodzę do efektu finalnego, który spełnia moje oczekiwania.

 

A dopiero, gdy ja dobrze „czuję” ten produkt, trafia on do sprzedaży. Czasem jest też tak, że wszystko zaczynam od początku, bo nie wszystko jest tak jak to sobie wymyśliłam. Różnie z tym jest. Nie zawsze jest łatwo, na pewno trzeba mieć tu dużo cierpliwości, aby każdy szczegół był dopracowany. Lubię swoją pracę i lubię dzielić się swoją pasją.


hot°: Jak nauczyła się Pani swoich umiejętności? Szkolenia? Wiedza międzypokoleniowa? Internet? 

 

Hmm... Myślę, że jest to wiedza międzypokoleniowa. Moja babcia szyła na maszynie i była w stanie z niczego zrobić naprawdę wszystko. Mam piękne wspomnienia, gdy np. wracałam ze szkoły a babcia siedziała przy piecu kaflowym i cerowała dziadkowi skarpety.. Albo na przykład gdy jakiś czas po ślubie od babci mojego męża dostałam różne szydełka, druty, włóczki - pomyślałam – chyba naprawdę nic nie dzieje się bez przyczyny.

 

Wszystko to czekało na odpowiedni moment I tak też się stało. Tak jak wspomniałam wcześniej, w trudnym momencie mojego życia zaczęłam tworzyć pierwsze oczka na szydełku i tak zaczęła się moja historia. Oczywiście wspomagałam się różnymi tutorialami z Internetu oraz poradnikami.

 


hot°: Na jakim rodzaju materiału lubi Pani najbardziej tworzyć?


Sznurek bawełniany okazał się najlepszym materiałem do tworzenia moich produktów. Jest to materiał bardzo wytrzymały i idealnie sprawdził się w użytkowaniu.

 

Handmade by Malwa

Handmade by Malwa


hot°: Skąd czerpie Pani inspirację do projektowania?


Produkty, które tworzę to przede wszystkim produkty praktyczne. I taką zasadą kieruję się przy wyborze projektu - staram się aby były one przede wszystkim wygodne w codziennym użyciu. Torebki damskie mają wszytą podszewkę zamykaną na zamek, bo estetyka i wygoda to dla mnie priorytet. Dzięki dobrej jakości materiału jest to produkt, który można używać dobrych kilka lat.


hot°: Jakie miałaby Pani rady dla początkującego rzemieślnika? Warto zaczynać tą przygodę?


Rób po prostu to co czujesz i spełniaj swoje marzenia! Pandemia zasiała wielkie spustoszenie w naszych sercach dlatego myślę, że warto poszukać w sobie siły na spróbowanie czegoś nowego.


Ja ze swojej strony zapraszam na warsztaty z tworzenia rękodzieła, na którym pokazuję techniki tworzenia produktów handmade. Odbywają się one raz w miesiącu w Spot – art classes & workshops w Szczecinie. Prowadzę również zajęcia w Klubie Delta w Dąbiu dla dzieci w ramach zajęć dodatkowych w każdą środę w godz 16 – 17.30.

 

 

Handmade by Malwa
Ul. Konstytucji 3 Maja 57b/6
72-100 Goleniów
Tel. 505 307 039

Mail: [email protected]
https://www.instagram.com/handmade_by_malwa
https://m.facebook.com/100042343995536

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.