Projekt Sznurek

24.01.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Projekt Sznurek to szczecińska inicjatywa i sklep artystyczno-rękodzielniczy, który oferuje wyjątkowe dodatki do wnętrz odlewane z gipsu polimerowego i wyplatane ze sznurka, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i uroku. Przedmioty wykonane w oparciu o tradycyjne techniki rękodzieła są starannie wykonane przez parę szczecinian. A początkiem ich historii, jak w wielu przypadkach była pandemia…

 

hot°: Kiedy zaczęła się historia Projektu Sznurek? Jak wyglądały Wasze początki?

 

Z początkiem pandemii szukaliśmy kreatywnego zajęcia, które moglibyśmy wykonywać wspólnie w wolnym czasie. Wybraliśmy technikę makramy ze względu na duże możliwości, które oferuje w procesie tworzenia. Początki były bardzo trudne, ale z czasem wypracowaliśmy własną estetykę i zaczęliśmy projektować pierwsze autorskie produkty. Projekt Sznurek był kolejnym etapem naszego rozwoju. Od tego momentu stale doskonalimy nasze umiejętności i szukamy nowych alternatyw.

 

 

hot°: Dlaczego akurat wybraliście sznurek jako materiał twórczy na którym pracujecie?

 

Sznurek był dla nas naturalnym wyborem - makramowe dekoracje idealnie wpisywały się w styl naszego mieszkania, a jednocześnie ciężko było nam znaleźć gotowy produkt, który spełniałby nasze oczekiwania. Stąd powstał pomysł na samodzielne tworzenie dokładnie tego, czego potrzebujemy. Sznurek dobrej jakości daje mnóstwo możliwości w tworzeniu.

 

Od początku pracujemy na sznurku polskiej marki, który powstaje z recyklingowanej przędzy bawełnianej oraz jest certyfikowany i nie zawiera sztucznych barwników. Jest to gwarancja bezpieczeństwa dla dzieci, alergików, zwierząt i roślin, co jest dla nas szczególnie ważne.

 

 

hot°: Oprócz sznurka, tworzycie również w gipsie. Co jest bardziej wymagającym materiałem?

 

Zarówno bawełniany sznurek, jak i gips polimerowy wymagają dużo cierpliwości oraz doświadczenia. Na ten moment bardziej wymagającym materiałem jest gips, z uwagi na to, że wciąż uczymy się z nim pracować. Mamy w planach próbowanie nowych technik odlewania i łączenia gipsu z innymi materiałami. Jesteśmy ciekawi jaki będzie rezultat tych prób.

 

hot°: Co znajdziemy w ofercie Waszego sklepu? W jakich cenach możemy dostać oferowane przez Was produkty?

 

W naszej ofercie można znaleźć przede wszystkim dodatki do wnętrz, takie jak tace i świeczniki wykonane z gipsu polimerowego, a także makramy ścienne oraz kwietniki. Poza tym tworzymy także produkty użytkowe, na przykład bawełniane torby i makramowe breloki. Ceny zaczynają się już od 20 zł.

 

 

hot°: Ile czasu zajmuje Wam stworzenie produktu, z którego jesteś zadowoleni i oczywiście wasi klienci również ;)…

 

Jesteśmy wobec siebie bardzo wymagający, więc stworzenie produktu, który spełni nasze oczekiwania, to złożony proces. Na każdym etapie tworzenia oceniamy zgodność projektu z naszymi założeniami, dlatego zdarza się, że kilkukrotnie zaczynamy całą pracę od początku.

 

Ważnym elementem naszego działania jest dbałość o każdy detal, z tego powodu poświęcamy dużo czasu na odpowiednie wykończenie produktów. Czas stworzenia gotowego projektu zależny jest od formatu i nakładu pracy.

 

 

hot°: Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

 

Mamy mnóstwo planów na rozwój! W makramowych projektach postawimy na większą skalę i prostotę, a gipsowe odlewy chcemy rozwijać jeszcze bardziej w stronę designu. Natura wciąż pozostanie naszą inspiracją, także z pewnością skupimy się na organicznych formach i ekologicznych półproduktach.

 

 

hot°: Gdzie można kupić Wasze produkty?

 

Zapraszamy do składania zamówień poprzez bezpośredni kontakt na instagramie i mailowo - [email protected]

 

Dodatkowo wybrane produkty z naszej oferty można znaleźć w Najs Studio przy ul. Św. Ducha 2a w Szczecinie. Regularnie można nas również spotkać podczas lokalnych wydarzeń.

 

 

mail: [email protected]
Instagram: projektsznurek
Facebook: Projekt Sznurek • odlewy gipsowe • makramy

 

Projekt Sznurek

Projekt Sznurek

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.