Worki z Rolki

14.03.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Ochrona środowiska jest obecnie jednym z najważniejszych tematów na świecie i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele szkód wyrządzają na przykład pozostawiane na ulicach worki na psie odchody. W Europie żyje ponad 89 milionów psów, a każdy z nich musi się załatwić przynajmniej raz dziennie. Przyjmując, że tylko połowa właścicieli sprząta po swoich pupilach, daje to ponad 45 milionów worków, które często nie trafiają do kosza zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Niestety, tradycyjne worki foliowe, które są najczęściej używane, rozkładają się od 100 do 400 lat!


Pod Szczecinem w Pogorzelicy pojawił się nowatorska firma, który oferuje rozwiązanie tego problemu - Eco Practic (Worki z Rolki). W ofercie znajdują się kompostowalne worki na psie odchody, które rozkładają się w ciągu zaledwie 180 dni. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale również wygodne i praktyczne - dostępne są różne rozmiary i kolory, a także wersje przeznaczone do różnych zastosowań, takich jak worki do domu, do samochodu czy na wycieczki! Rozmawiamy z właścicielem firmy Panem Damianem Błaszczykiem

 


hot°: Kiedy zaczęła się historia Waszej firmy? Co jest właściwą nazwą firmy: korporacyjne Eco Practic czy bardziej wyluzowane Worki z Rolki?


Historia firmy jest dość świeża, działamy od stycznia 2022, pomysł narodził się dość spontanicznie, jednak po jakimś czasie zaczęło się robić poważnie, co nie ukrywam bardzo nas cieszy😊

 

Eco Practic to nasza marka (swoją drogą pierwszy raz się spotykam z określeniem, że nazwa kojarzy się z korpo 😊) dla produktów, które nie muszą być workami, np. gryzaki dla czworonogów z poroża jelenia. Poza tym, próbujemy naszych sił również na rynku zagranicznym, tam nazwa worki z rolki za dużo by klientowi nie powiedziała 😊

 


hot°: Kto tworzy Waszą nowatorską firmę?


Firmę tworzymy wspólnie z moją żoną, Marcelą, w sieci bardzo mocno wspiera nas Justyna Adamczewska, a najlepszymi testerami naszych produktów są nasze dzieci i psy, które potrzeba generowania odpadów jest dość duża.


hot°: Ile czasu zajęło Wam stworzenie Waszej produktu? Skąd w ogóle pomysł?


Cały proces od wymyślenia produktu do wyprodukowania pierwszej partii zajął nam 7 miesięcy. Pierwszą partię musieliśmy zlecać kontraktowo, nie wiedzieliśmy co z tego wyjdzie. Okazało się jednak, że worki są wytrzymałe (można w nie włożyć nawet 2,5kg cegłę i nie pękną) i całkowicie kompostowalne.


Mamy 2 psy, mieszkamy w centrum Szczecina, codziennie zbieramy po nich to zostawiają na trawnikach, wpadliśmy na pomysł, żeby połączyć możliwość wyprodukowania worków ze składników w 100% pochodzenia organicznego z możliwością stworzenia firmy, która dodatkowo może mieć wpływ na zmianę świadomości ludzi ws. plastiku.

 

Wielu osobom się to spodobało, zaczęliśmy więc poważniej podchodzić do tematu i teraz każdy może korzystać z worków, które w środowisku kompostu rozkładają się do 180 dni.

 


hot°: Czy oferujecie różne rozmiary i kolory woreczków? Czy materiały używane w Waszych produktach, są bezpieczne dla świata?


W chwili obecnej można dostać u dwie wersje – ciemnozieloną i jaskrawozieloną. Mogę zdradzić, że jeszcze w lutym pokaże się u nas 3 wersja koloru – kobiecego koloru. Niedługo będzie można u nas zakupić worki do użytku domowego i kompostowalne worki na śmieci w różnych rozmiarach.


Czy są bezpieczne dla świata – bardzo dobre pytanie. Zdecydowanie tak! Potwierdza to norma, która niedługo będziemy mogli się pochwalić. Jesteśmy w trakcie certyfikacji OK Compost.


hot°: Jakie są główne zalety używania bio-degradowalnych woreczków Eco Practic?


Nasze woreczki są kompostowalne. Są zasadniczo tym, co przeciętny człowiek uważa za worki biodegradowalne. Woreczki, które sprzedajemy są stworzone tak aby z łatwością rozkładały się w naturze ponieważ są wykonane z naturalnych produktów. W odpowiednim środowisku nadającym się do kompostowania, worki na psie odchody mogą ulec rozkładowi w czasie krótszym niż sześć miesięcy.

 

Dzięki workom z rolki na psie odchody nie ma mikroplastików. W rzeczywistości nie ma w ogóle żadnych odpadów. Certyfikowane worki (czyli tuż tuż nasze worki) kompostowalne mogą mieć ogromne znaczenie i pomóc w ograniczeniu ilości odpadów domowych.

 


Aktualnie około 50% odpadów przydomowych to odpady organiczne, ludzie coraz częściej wybierają kompostowalne opakowania, aby zmniejszać swój szkodliwy wpływ na środowisko.


hot°: Jak długo trwa proces rozkładania się woreczków?


Do 180 dni w środowisku kompostu przydomowego.


hot°: Co znajdziemy jeszcze w ofercie Eco Practic? W jakich cenach możemy dostać oferowane przez Was produkty?


Na tą chwilę mamy jeszcze 100% naturlane gryzaki dla psiaków, niedługo całe portfolio naszych worków się mocno poszerzy!


Ceny worków wynoszą 44,9pln za 120szt. i 94,9pln za 315szt. Cena wysyłki na terenie całego kraju jest w cenie produktu.

 

 


hot°: Jakie macie plany rozwoju lub nowe produkty planowane w przyszłości? Jakie są Wasze marzenia?


Nasz plan rozwoju skupiają się na 3 płaszczyznach, pierwsza to dotarcie z informacją do jak najszerszej grupy osób, które zauważają problem plastiku, propagowanie i rozpowrzechnianie informacji nt. kompostowalnych worków, druga to szeroka obecność w sklepach zoologicznych i ostatni etap to rozwój na rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Niemczech.

 


[email protected]
tel. 571 328 665

 

www.workizrolki.pl

https://www.facebook.com/Workizrolki
https://instagram.com/workizrolki

 

 

 

Worki z Rolki

Worki z Rolki

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.