Marshal Food - smacznie i świeżo!

05.07.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Marshal Food

Marshal food to kameralna restauracja w sercu Szczecina. Powstała w 2017 roku. "Marshal" to nieużywane współcześnie brytyjskie słowo oznaczające w przeszłości powożącego końmi, którego zawsze po podróży trzeba było ugościć i nakarmić. W Marshal food spróbujesz współczesnej kuchni europejskiej. Znaleźć tu można przede wszystkim zdrowe i proste jedzenie, dużo przekąsek, pyszne propozycje na obiad i kolację, koktajle, dobre piwa i wino.

 

 

Szef kuchni to głowa każdej restauracji. Prosimy o przedstawienie sylwetki osoby zarządzającej Waszą kuchnią.

 

Szefem kuchni jest Jakub Mołda – ambasador międzynarodowego projektu Chefs for Change kampanii RoślinnieJemy. Projekt ma na celu promowanie roślinnej kuchni serwowanej w restauracjach na całym świecie. Projekt nasz rodzimy, polski. Tym bardziej warto o nim wspomnieć.

 

 

A jak wygląda aktualna oferta? Co dobrego zjemy w Waszej restauracji?

 

Serwuje współczesne dania kuchni europejskiej, koktajle i rzemieślnicze napitki oraz kraftowe browary z Polski, Niemiec oraz Czech. Zaopatrujemy się w wieprzowinę z Pomorza Drawskiego, kiełbasę autorskiego przepisu z czosnkiem niedźwiedzim i szałwią produkujemy i wędzimy przy ulicy Rayskiego w Manufaktorii wędlin. Suszone płatki bławatka do sałat kupujemy z ekologicznego gospodarstwa rolniczego, kluski, tortillę, pasty, biszkopty, musy i wiele innych robimy sami od podstaw.

 

Dodatkowo co miesiąc proponujemy gościom roślinne menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru wraz z rzemieślniczym napitkiem, koktajlem lub piwem do pairingu. Serwujemy kawę ze szczecińskiej Palarni Kawy Korona. Zespół ma ponad 100 autorskich przepisów w tym jeden w książce kucharskiej „Smaki Śródmieścia” wydanej przez stowarzyszenie Oswajanie Sztuki, biorące udział w szerokiej rewitalizacji Śródmieścia naszego miasta.

 

Wiemy, że Wasza restauracja angażuje się społecznie a przy tym otrzymuje liczne wyróżnienia. Prosimy o opisanie kilku z nich.

 

Od 2019 roku otrzymujemy wyróżnienie w plebiscycie Równa Firma, organizowanym przez Fundację Biznes Innowacje Networking przy Uniwersytecie Szczecińskim, wraz z partnerami m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Polską Fundacją Przedsiębiorczości. Jesteśmy też sygnatariuszami Karty Różnorodności. Plebiscyt wyróżnia firmy z województwa odpowiedzialne społecznie. CSR (Corporate Social Responsibility).

 

 

Kilka słów na koniec?


Prowadząc firmę współtworzymy, dbając o wiele więcej. Warto to wiedzieć przy wyborze i poleceniach restauracji w mieście i regionie. Pozdrawiamy stałych gości, czytelników i serdecznie zapraszamy do Marshal food.

 

 

Godziny otwarcia: codziennie 13:00-23:00 piątek i sobota 13:00-00:00

Tel. 531 288 099

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Lokalizacja

Lokalizacja